Pomalý postup úřadů představuje nebezpečí!
V posledních několika letech dochází k přemnožení některých druhů kouzelných tvorů, kteří se tak téměř nekontrolovaně šíří i do oblastí obývaných mudly. Ministerstvo kouzel si s tímto jevem neví příliš rady, protože se mnohdy jedná o tvory původně zařazené mezi ohrožené druhy, takže tato zvířata byla přísně chráněna, a nyní, za situace, kdy dochází k jejich přemnožení, je velice složité tuto ochranu zrušit.
Vyžaduje si to složitý úřední postup a do doby, než získají všechna potřebná razítka z odboru Ochrany ohrožených kouzelných tvorů, provádějí pracovníci ministerstva pouze úpravu paměti mudlovských obyvatel a především pak mudlovských přírodovědců, kteří potom vysvětlují výskyt dosud neznámých živočišných druhů jako vliv takzvaného globálního oteplování. To má způsobovat expanzi druhů žijících dosud pouze v teplejších a subtropických oblastech i do střední Evropy.
Typickým příkladem je kouzelný pavouk Amandava Amandava, zvaný také tygříček páskovaný, kterého mudlovští vědci stižení matoucí kletbou klasifikovali jako křižáka pruhovaného, který se podle nich rozšířil do střední Evropy z Balkánu.
Na první pohled upoutá svým nezaměnitelným zbarvením. Na zadečku má příčné nepravidelné tmavě žluté, světle žluté a černé pruhy. Hlavohruď má porostlou hustým lesklým stříbřitým chloupkováním. Nohy jsou také příčně pruhované, světle žlutě a černě, a jsou porostlé řídkými dlouhými černými chlupy. Mudlovští vědci tvrdí, že tento pavouk je sice jedovatý, ale jen mírně, jeho jed má působit pouze na drobný hmyz a pro člověka je neškodný.
Ve skutečnosti je význam kouzelného pavouka Amandava Amandava v něčem docela jiném. Jeho pavučina je vysoce ceněna, protože z ní lze vyrobit nepřetržitelné vlákno, které má navíc zvláštní vlastnost, která například umožnuje výrobu samovázacích bystrozorských pout: nejen, že se nepřetrhne, ale navíc zasaženou oběť pevně omotává a samo se zaváže nerozmotatelnými uzly. Ty se pak dají uvolnit pouze příslušným zaklínadlem, které je ale z pochopitelných důvodů tajné.
Jiným příkladem přemnožených kouzelných tvorů jsou žravé karkulinky, považované mudlovskými biology za obří dravé berušky z Číny, které decimují evropskou populaci slunéček sedmitečných. To zase způsobuje přemnožení mšic, které pak ničí rostlinstvo.
Doufejme, že nyní již neodpovídající ochranná kouzla budou co nejdříve zrušena, aby mohl být počet přemnožených kouzelných tvorů omezen. Obyčejná zvířata a hmyz se proti nim nemají šanci bránit a brzy by tak mohlo dojít k vážnému narušení rovnováhy v přírodě, o ztrátě utajení světa kouzel ani nemluvě.
– Tak s tím by se tedy opravdu mělo něco dělat. Jenže to by nesmělo mít naše drahé Ministerstvo kouzel při vyřizování podobných věcí rychlost závodního žravého slimáka.