Kdo s koho

| Vydáno:

V sobotu 20. 1. se ve večerních hodinách konal poslední zápas famfrpálové sezóny. Výsledek tohoto zápasu zajímal všechny obyvatele hradu, jelikož měl definitivně rozhodnout, kdo bude výhercem ŠFM. Nakonec to mezi Nebelvírem a Zmijozelem dopadlo 250:60 pro červený tým. Co to tedy znamená?

Z tréninku k výhře zápasu

| Vydáno:
Předposlední zápas letošního ŠFM se konal v pátek 19. 1. v osm hodin večer. Nebelvír zatnul zuby a bojoval do poslední chvíle, povedlo se mu nad Havraspárem, který letos ještě neprohrál, vyhrát (210:30), čímž dal Havraspáru jasný vzkaz, že famfrpálový pohár si mohou ukořistit také oni. Napínat nás diváky do posledního zápasu je rozhodně dobrá taktika, ale pojďme se podívat, jak celý pohodový večer vlastně probíhal.

ŠFM: Vítězná rozlučka mrzimorských hráčů proti Zmijozelu

| Vydáno:
Mrzimor se do školního famfrpálového mistrovství pustil s vervou a v sobotu 13. ledna odehrál svůj poslední zápas proti Zmijozelu. Ranní zápas se nesl ve svižném tempu a do čtyřiceti minut bylo vymalováno. Zlatonku chytil Theodor Mudd, pro kterého to byl poslední zápas za kolejní tým. Tomu se říká ukončení kariéry!

ŠFM zahájeno… a dokonce i s míči!

| Vydáno:

Sobota 6. 1. se nesla ve znamení prvního famfrpálového zápasu. Toho jsme se dočkali i přesto, že ještě několik týdnů zpět nebylo po míčích ani vidu, ani slechu a nikdo netušil, zda nějaká sezóna vůbec bude. Dočkali jsme se! A hned první zápas, který proběhl v ranních hodinách, byl dlouhý, napínavý a nakonec si z něj Havraspár odnesl výhru nad Zmijozelem 210:120 a Addie svou první zápasovou zlatonku. 

Už známe vítěze ŠFM!

| Vydáno:
V pátek 9. 6. 2023 se zase všichni sešli na famfrpálovém stadionu, aby se podívali na zápas mezi Nebelvírem a Mrzimorem, který měl rozhodnout o vítězi mistrovství, nebo vše ještě více zkomplikovat. Zápas dopadl 250:10 pro červené, co to tedy v rámci ŠFM znamená?

Zlatonkou k prohře

| Vydáno:
 width=V neděli 11. června jsem se před devátou hodinou ranní, vybavená bonzbločkem, energizujícím dryákem a ošatkou s lívanci z Děravého kotle, vypravila na poslední zápas letošní famfrpálové sezóny, který sliboval rozhodnout o držiteli bronzové medaile. Stane se jím Havraspár, nebo Mrzimor?

Ani černá magie v bráně nepomohla Mrzimoru k vítězství

| Vydáno:
Dalšího z famfrpálových zápasů jsme se mohli účastnit v sobotu 10. června klasicky od deváté hodiny ranní. Na hřišti měli tu možnost se potkat Zmijozel a Mrzimor. O příjemnou atmosféru nebyla nouze, stejně jako o napínavou podívanou. Nakonec se zápas relativně dosti protáhl, ještě když vezmeme v potaz, že den předtím zápas trval jen o pár minut déle než půl hodinu. Přestože se Mrzimor snažil se Zmijozelem držet krok, nakonec slavili zelení druhou výhru (290:10) v letošním ŠFM a druhé místo v celkovém žebříčku.

Havraspár udolán chytačkou Zmijozelu

| Vydáno:
Jak lépe zahájit termínovou neděli než zápasem. Eseje zahodit, helmy nasadit a hurá na hřiště. Krásnou podívanou nám přinesl nědělní zápas Havraspáru, který se utkal o den dřív i s Nebelvírem, proti Zmijozelu. Přestože šlo o vyrovnanou hru, Zmijozel s chycením zlatonky nelenil, a vždyť to znáte – komu se nelení, tomu se zelení, a tak mohla hadí letka oslavovat první vítězný zápas v této sezoně (210:30).

Jediným průletem k výhře ŠFM

| Vydáno:
Ubíhá to mílovými kroky – před chvílí první kolejní trénink, nyní pohár v hrsti. Poslední famfrpálový zápas letošní sezóny se konal v sobotu 14. 1. v 19 hodin. Tmy se hráči nezalekli a předvedli výborný výkon. O trochu více štěstí mělo však naproti Nebelvíru družstvo Zmijozelu, a tak si připsalo výsledkem 220:20 nejen druhé vítězství, ale i druhou zlatonku, což stačilo k tomu, aby se zelení stali vítězi letošního Školního famfrpálového mistrovství.