Už známe vítěze ŠFM!

| Vydáno:
V pátek 9. 6. 2023 se zase všichni sešli na famfrpálovém stadionu, aby se podívali na zápas mezi Nebelvírem a Mrzimorem, který měl rozhodnout o vítězi mistrovství, nebo vše ještě více zkomplikovat. Zápas dopadl 250:10 pro červené, co to tedy v rámci ŠFM znamená?

Zlatonkou k prohře

| Vydáno:
 width=V neděli 11. června jsem se před devátou hodinou ranní, vybavená bonzbločkem, energizujícím dryákem a ošatkou s lívanci z Děravého kotle, vypravila na poslední zápas letošní famfrpálové sezóny, který sliboval rozhodnout o držiteli bronzové medaile. Stane se jím Havraspár, nebo Mrzimor?

Ani černá magie v bráně nepomohla Mrzimoru k vítězství

| Vydáno:
Dalšího z famfrpálových zápasů jsme se mohli účastnit v sobotu 10. června klasicky od deváté hodiny ranní. Na hřišti měli tu možnost se potkat Zmijozel a Mrzimor. O příjemnou atmosféru nebyla nouze, stejně jako o napínavou podívanou. Nakonec se zápas relativně dosti protáhl, ještě když vezmeme v potaz, že den předtím zápas trval jen o pár minut déle než půl hodinu. Přestože se Mrzimor snažil se Zmijozelem držet krok, nakonec slavili zelení druhou výhru (290:10) v letošním ŠFM a druhé místo v celkovém žebříčku.

Havraspár udolán chytačkou Zmijozelu

| Vydáno:
Jak lépe zahájit termínovou neděli než zápasem. Eseje zahodit, helmy nasadit a hurá na hřiště. Krásnou podívanou nám přinesl nědělní zápas Havraspáru, který se utkal o den dřív i s Nebelvírem, proti Zmijozelu. Přestože šlo o vyrovnanou hru, Zmijozel s chycením zlatonky nelenil, a vždyť to znáte – komu se nelení, tomu se zelení, a tak mohla hadí letka oslavovat první vítězný zápas v této sezoně (210:30).

Jediným průletem k výhře ŠFM

| Vydáno:
Ubíhá to mílovými kroky – před chvílí první kolejní trénink, nyní pohár v hrsti. Poslední famfrpálový zápas letošní sezóny se konal v sobotu 14. 1. v 19 hodin. Tmy se hráči nezalekli a předvedli výborný výkon. O trochu více štěstí mělo však naproti Nebelvíru družstvo Zmijozelu, a tak si připsalo výsledkem 220:20 nejen druhé vítězství, ale i druhou zlatonku, což stačilo k tomu, aby se zelení stali vítězi letošního Školního famfrpálového mistrovství.

ŠFM Léto 2022

| Vydáno:
Máte rádi famfrpál, čísla, statistiky? Tak to jste na správném místě. Pojďte se spolu s Denním věštcem podívat na podrobné ohlédnutí za uplynulou sezónou a zkrátit si tak čekání na podzim, kdy přijde sezóna nová. Kdo se letos podívá do profiligy, která kolej má nejstarší tým a máme na hradě hráče, kteří mají vyšší úroveň než 30?

„Je mi jedno, kdo to chytí, ale už to chyťte.“

| Vydáno:

V neděli 12. 6. se brzy před devátou hodinou ranní začaly plnit tribuny fanoušky famfrpálu, kteří se přišli podívat na zápas mezi Nebelvírem Zmijozelem. Na obloze svítilo slunce a slibovalo krásný teplý den. Rozespalí fanoušci se navzájem zdravili, vtipkovali a připravovali si mávátka, vlaječky a třásně. V té době ještě nikdo netušil, že se před jejich zraky brzy odehraje prozatím nejdelší zápas této sezóny.

A je to!

| Vydáno:

Stejně jako v pohádce o Patovi a Matovi jsme dnes na zápase zažili docela nečekaný konec. Nechybělo ani klasické potřesení rukou – nejvíce jich dostal zajisté snad skoro hrdina zápasu Theodor Mudd, který dokázal zvrátit převahu Nebelvírských. Jediný rozdíl v porovnání s pohádkou byl, že červená a žlutá si navzájem nepomáhala, ale postavila se v zápase proti sobě. Pro tentokrát si vítězství přivlastnila zářivě žlutá 150:70.

Dvě výhry v jeden den? Pro Havraspár žádný problém

| Vydáno:

Letošní první famfrpálový víkend bych nazvala opravdu velmi náročným. Nabitý byl především pro hráče Havraspáru, kteří odehráli v sobotu 4. 6. rovnou dva zápasy, ale i jejich protivník, tedy Nebelvír, se ukázal na hřišti dvakrát – akorát že jednou v sobotu a jednou v neděli. Výkonům to ale na kvalitě neubralo, atmosféra byla přátelská a Havraspáru se nakonec podařilo i v druhém zápase sobotního dne zvítězit se skóre 380: 50.