Vychýlení magické rovnováhy na našem hradě trápí každého. Naštěstí studenti Baradvic jsou natolik uvědomělí, že věci nenechávají jen tak a jsou vždy připraveni zasáhnout a jakkoliv pomoct. A tak se stalo, že došla řada i na Zmijozel.
V posledních týdnech se na hradě děly věci. Inventura v ďáblově jámě, rekonstrukce laboratoře, nová letová plocha, fungl nová hra. Neuniklo vám něco? Pojďme si všechny novoty probrat.
Dne 26. 3. se ve večerních hodinách mrzimorští studenti domluvili, že obdaří svou ctěnou návštěvou jednoho z lazarů na ošetřovně. To by však nebyli jezevci, kdyby přišli s prázdnou. Inspektorce výuky donesli rovnou celou hromadu vajec a rozhodli se ji potěšit i chytlavou písničkou. Nakonec došlo i na tanec, do kterého byli zapojeni rovněž modří přihlížející.
Denní věštec by vám tentokrát rád představil školní zájmové kluby. Proč tu jsou, k čemu tu jsou a kdo se pod jejich záštitou skrývá. Strohé informace na stránkách školy jsou příliš neurčité. Chcete se dozvědět víc, než si podáte přihlášku? Čtěte tedy dál. Jako první je tu Kávový klub.
Zatímco běžný pondělní večer obvykle slibuje studium v knihovně nebo tiché pojídání večeře, tentokrát se Velká síň proměnila v dějiště rituálního šílenství. Magická nerovnováha dohnala ve večerních hodinách 9. března 2026 studenty modré koleje k činům, které hraničí s akrobacií i naprostou ztrátou soudnosti.
Jsou to opravdu divné časy, když se pořádá výprava do lesa na základě informací z knihy Zlatoslava Lockharta. Mysleme si o slavném absolventovi Havraspáru, co chceme, ale jedno mu musíme nechat. Dokázal si najít věrohodné zdroje. Přestože si na ně sedal.
Včerejší den se ničím nelišil od ostatních. Ve Velké síni se ještě tu a tam povalovala tříska z přetahování o koště slečny Amandy se zběsilým hafoněm, jídla na stolech aby pohledal a několik studentů hladově trávilo čas nad novými úkoly, aby se vyvarovali psaní na poslední chvíli v termínovou neděli. Kdyby tímto způsobem však den pokračoval, tento článek by neexistoval…
Na hradě se stále něco děje, ne vždy to ovšem jsou pozitivní a příjemné události. Nedávno se slavil Letecký den, oslavy však vzhledem k nečekanému dění skončily předčasně. Počasí se doslova zbláznilo a v průběhu dne zrudly mazlíčkům oči. Navíc se začali velmi neklidně vrtět. Redaktoři Denního věštce pátrali po možných příčinách nastalého chaosu. Co přesně se na hradě odehrálo? Kdo za tím stojí? Máme se bát?
Konce jsou kouzelné. Uzavírají jednu kapitolu a začíná se díky nim psát nová. Každý si ji může psát tak trošku po svém, změnit, co ho tížilo, napravit, co se nepovedlo, zaměřit se na to, co ho zajímá. Ovšem nikdy, ale opravdu nikdy, není dobré na prožité zapomínat. A tak než svou plnou pozornost budeme věnovat nadcházejícímu školnímu roku, který už netrpělivě klepe na dveře, pojďme si zrekapitulovat Závěrečnou slavnost roku Zima 2026.
Do třetice dobrého i zlého, říká se. Pojďme si tedy společně potřetí připomenout, co se dělo na hradě v první polovině roku 2025. Na co všechno už jsme mezitím stihli zapomenout?
V rámci první části jsme se podívali na to, jak se k práci s pomocí AI staví naši profesoři, jak často se s takovým vypracováním setkali a také na to, jestli by vůbec využití umělé inteligence dokázali odhalit. Ve druhé části se budeme věnovat samotným vypracováním – jak odhalit AI a proč nemá své místo na našem hradě.
Nedávno byla zavedena speciální místnost, skrze kterou je možné nahlašovat nevhodné chování – jako jeho oběť, ale i jako svědek. V tomto článku si celou problematiku bezpečnosti na internetu rozebereme a já zároveň poskytnu některé své poznatky ze studia tohoto tématu u mudlů, abychom věděli, s čím se můžeme na internetu potkat, a především, jak se bránit a chránit.