Předpisy lektvarův lidu jezerníhož

| Vydáno:
V listopadu minulého roku nás postihla záhadná nemoc calycocorsus stipitatus, která zaútočila na naše bujné kštice a zanechala nám na hlavě pouze jeden vlásek familiárně přezdívaný jako anténka. Na nemoc se tehdy nenašel žádný lék, ovšem nyní jsme vyléčení již velmi blízko.

Kolik si zapsat předmětů?

| Vydáno:
Nový rok je zase tady, zápis v plném proudu, a tak vám přináším pár jednoduchých tipů nejenom pro nováčky, kteří tápají, kolik předmětů si vzít. Jak již bylo řečeno několikrát, v dnešních dnech je problémem, že spousta lidí se do nějakého předmětu na začátku roku nadšeně zapíše, ale v půlce roku dojdou síly a opravdu mnoho studentů své předměty odhlašuje, což je podle mě škoda (a taky to jsou vyhozené peníze). Pojďte tedy zvážit spolu se mnou, jaký počet předmětů bude pro vás ten pravý.

Pět tipů na hradní prázdninové aktivity

| Vydáno:
Školním povinnostem odzvonilo, prázdniny jsou v plném proudu a obyvatelé hradu již netrpělivě vyhlížejí svůj zájezd s agenturou C. A. Part a příjezd Kolodějovy pouti. Jestli se této oblíbené letní kratochvíle letos dočkáme, je zatím ve hvězdách, a tak vám Denní věštec přináší další tipy, jak (samozřejmě vedle vydělávání na výuku, popř. psaní nových výkladů) využít volný čas.

Les v ohrožení

| Vydáno:

Tajemný les je místo, které dokáže studenta, a dokonce i dospělé obyvatele hradu vždy ohromit. Nikdy dopředu nevíte, co by vás v něm mohlo čekat. A letos je jeho chování daleko divnější než v minulých letech. Život v lese začal pomalu skomírat a šíří se jím tajemné síly. K dnešnímu dni bylo do lesa provedeno 5 výprav, které měly zjistit, co se s lesem děje. Já vám přináším malý souhrn a otázku do budoucna.

Z inspektorské schránky

| Vydáno:

 

Již přibližně rok mají návštěvníci kabinetu inspektora výuky možnost napsat svůj vzkaz do připravené inspektorské schránky. Je zcela anonymní a využijí ji tak hlavně ti, kteří se svým vzkazem nechtějí být spojováni. Nepřekvapí proto, že většinu ze vzkazů, které do schránky zatím doputovaly, představují stížnosti na konkrétní vyučující – a tyto podněty (spolu s některými dalšími nevhodnými ke zveřejnění) pochopitelně neplánuji rozebírat ve veřejném článku. Rád bych v něm ale vyjádřil svůj postoj k ostatním vzkazům, které se ve schránce za dobu její existence vyskytly.

KouzlOscar 2021

| Vydáno:

Posledních pár dnů se na hradě nemluví o ničem jiném než o blížících se divadelních představeních v rámci celohradní soutěže KouzlOscar. Ve Velké síni se staví pódium, na Příčné ulici se objevila divadelní kolekce a můžeme spatřit skupinky nejrůznějších studentů, jak ve volných chvílích šijí kostýmy. Pojďme se společně podívat na to, které herce vybraly jednotlivé koleje jako své reprezentanty.

Komu není rady, tomu ani běh nepomůže

| Vydáno:

Že je sportování přínosné pro zdraví kouzelníků? Přinášíme důkaz, že nikoli! Madam Elat a její soutěž Rozběháme hrad odvařila nejednoho studenta. Na hradě se neběhá, nesportuje! Došlo na slova studentky Petromily, která si v koutě masíruje bolavá kolena a přináší další sportovně nesportovní report. Čtěte dál a dozvíte se, jak se malovalo a běhalo.

OKO, k bonusům okno

| Vydáno:

Sedmadvacátého října nás na hlavní hradní vývěsce informoval pan ředitel Elénére o spuštění bonusů profesní dráhy. Přestože v tuto chvíli ještě neznáme definitivní podobu výhod, které nám naše studijní úspěchy v každodenním životě přinesou, již nyní je jasné, že tento počin patří mezi největší čarostavitelské inovace nejen roku 2020, ale hned několika posledních let.

Zpověď odcházejících kolejních ředitelek

| Vydáno:

Během prázdnin došlo k výměně hned dvou kolejních ředitelek. V Denním věštci se samozřejmě objevily rozhovory s novými tvářemi kolejí. Odcházející kolejní ředitelé jsou většinou odsunuti tak trochu na vedlejší kolej. Mě ale zajímaly i jejich dojmy. Jak dlouho slečny odchod plánovaly? Co říkají na své nástupce? Zasahovaly do výběru? A jak vidí budoucnost kolejí, které obě předávají v nejlepším? Na tyto otázky mi ochotně odpověděly Eleanor Blackfoot, bývalá kolejní ředitelka Havraspáru, kterou jsem odchytla ještě před odchodem do země ledové, a NaSaŠí Jackson, bývalá kolejní ředitelka Zmijozelu.

Veronica Narcissa Williamsová: „Nesnášela jsem Arietty“

| Vydáno:

Ještě před pár dny studentka rozšiřujícího studia, nyní nová kolejní ředitelka Zmijozelu, to je Veronica Narcissa Williamsová, osoba, která samozřejmě nemohla uniknout otázkám Denního věštce. Řeč byla o jejích bodových úspěších i neúspěších, o slabší registraci nováčků i o neúspěšném konkurzu na profesora. Můžete si ale také přečíst o tom, jaké okolnosti by musely nastat, aby kolejní ředitelka dovolila zmijozelským flákání anebo o důvodech velkého čarostavitelského vývoje zeleného týmu v Bradavické čtyřce. Pojďte s námi poznat novou kolejní!