Statistika zkoušek Léto 2024

| Vydáno:
Jsme v půlce období psaní zvířecích zkoušek, a tak je nejvyšší čas se podívat na to, kolik zkouškařů na našem hradě letos bylo. Dokázali jsme opět trhnout rekord v počtu zkoušek? A máme letos nějaký unikát? Čtěte dále a dozvíte se nenadále!

Statistika zkoušek Zima 2024

| Vydáno:
Vánoční svátky jsou již za dveřmi, v plném proudu je však i období zkoušek. Jednu část už máme za sebou a profesoři si lámou hlavičky s hodnocením, druhá ještě zdaleka neskončila a v průběhu ledna se jistě můžeme těšit i na nějaké ústní části zkoušek. Kdo se letos k čemu upsal, se dozvíte v tomto článku.

Za bodovacími hodinami: O vyrovnaných šancích

| Vydáno:
V minulém školním roce jsem se snažila vyvrátit domněnku, že boj o pohár je jen o počtu studentů. Letošní průběh školního poháru toto potvrzuje. Zmijozel za sebou nechává nejpočetnější Nebelvír, početně vyrovnaný HavraspárMrzimorem mezi sebou mají rozestup 7 000 bodů. A přesto jsem po konci prvního termínu psala svému kolejnímu vedení, že šance jsou letos vyrovnané a Havraspár by měl zkusit štěstí.

Tamtamy hradu opět duní

| Vydáno:

Ve spolupráci s MVVV (Magickým výzkumem veřejného mínění) vám opět přinášíme názory a odpovědi obyvatel našeho hradu. Zdrojem odpovědí je opět jedna ze soutěží. Zjistěte, zda máte stejný názor jako většina, nebo jdete proti proudu!

Statistika zkoušek Léto 2023

| Vydáno:
Přestože za okny jsme jaro snad ani nezahlédli, opravdu zase nastalo oblíbené jarní období zkoušek na hradě. Spousta z nás už netrpělivě čeká na hodnocení a užívá si zaslouženého klidu, jiní teprve začínají stresovat a popadají do rukou brky, aby do termínu odevzdání prací všechno úspěšně stihli. Pokud vás zajímá, kdo se letos do zkoušek pustil, jaké předměty byly v kurzu a jestli se mají hnědofialoví zájem dále vzdělávat, pohodlně se usaďte a vychutnejte si letošní statistiku zkoušek.

Tamtamy hradu

| Vydáno:

Ve spolupráci s MVMV (Magickým výzkumem veřejného mínění) vám v tomto článku představíme nejčastější odpovědi na několik otázek. Je na vás, zda se ztotožníte s názorem většiny hradních obyvatel, nebo rozdmýcháte diskuzi.

Paměti předmětů: Přeměňování

| Vydáno:
Další díl série, v níž rekonstruujeme vývoj jednotlivých předmětů na Hogwarts, je zasvěcen Přeměňování – předmětu, který mě vlastně k celému cyklu článků inspiroval. Natolik jsem totiž chtěl sdílet vzpomínky na své první krůčky na hradě, v nichž právě Přeměňování hrálo zásadní roli…

Paměti předmětů: Lektvary

| Vydáno:
V článku otevírajícím sérii Paměti předmětů jsem avizoval, že nejdříve prozkoumáme historii předmětu, jehož první stupeň nalézají studenti v nabídce výuky bez přerušení již od školního roku Zima 2005 (letos tedy již poosmatřicáté!). Jde o unikát, kterým se žádný jiný předmět pyšnit nemůže. Zajímá vás, jak se podoba Lektvarů v průběhu let proměnila? Čtěte dál…