Ohlédnutí za Osobností Hogwarts 2022

| Vydáno:
Osobnost Hogwarts je zase pro jednou za námi. Vlastně nevím, jak se k tomuto květnovo-červnovému období postavit. Na jednu stranu jsem napjatá, jak to asi dopadne a kdo to vyhraje. Na druhou je to u mudlů neskutečně náročné období, protože probíhají jedny přijímačky za druhými a práce je, jak by řekl Midar, milion osm. Ale ten pocit, když to všechno dobře dopadne, je lepší než milion osm Midarů. A teď myslím jak práci, tak Osobnost.

Pokračování deníku jezevčice – 11. díl

| Vydáno:

Třetí ročník se pomaličku kulí ke svému konci. Jezevčice si nedala říct a zapsala si osm předmětů. Zvládla je všechny? Dokončila je? Podařilo se jí odeslat závěrečné eseje, usnula na vavřínech, nebo snad dokončila jen některé? A proč jí hořely vlasy? To vše a ještě více se dozvíte v následujícím kousku deníku, který pro Vás pečlivě píše. 

Pokračování deníku jezevčice – 10. díl

| Vydáno:

Třetí ročník je v plném proudu. Co  všechno stíhá jezevčice a jak se jí daří? Zapsala si hodně předmětů. Nepřecenila své síly? Stíhá úkoly? Další díl deníku, další zážitky, a dokonce se dočtete, jak malá žlutá holka začala trochu sportovat. Jak to dopadlo, se dozvíte, když otočíte stránku, kde na vás čeká spousta zábavy a úsměvných chvil.

Pokračování deníku jezevčice – 9. díl

| Vydáno:

A jízda pokračuje. Třetí ročník v plném proudu, nové předměty a soubojový klub. Fantastický zážitek z Udílení novinářských cen, slzy dojetí a slzy radosti. Jezevčice bojuje, nadšeně si užívá každé maličkosti a nezdolá ji ani častý pobyt na ošetřovně. Valentýn, bolesti bříška z čokolády a spousty dalších zážitků čekají na vaše přečtení.

1000 a 1 způsob, jak všichni porušujeme školní řád

| Vydáno:

Kdy naposledy jste četli školní řád? Dobře, zeptám se jinak – četli jste někdy školní řád? Nebo jste na něj narazili jen omylem, když vás schody velice vtipně odmítly dovést do Velké síně? Pokud je vaše odpověď ne, bude vás zajímat tento článek. Já jsem totiž školní řád přečetla i za vás a zjistila jsem při tom nemálo zajímavých věcí…

Olivový bibliokoutek XIII. – tentokráte vánoční

| Vydáno:

Milí knižní nadšenci a taky vy, milovníci Vánoc. Dneska se tady můžeme sejít všichni a podívat se na vánoční čtení. Připravte si teplé niokao nebo horkou čokoládu a teplou deku a vrhněme se na zimní, vánoční i mrazivé čtení.
Upřímně přiznávám, že tentokrát přináším tipy a ne všechny knížky mám sama přečtené. Ale naopak jsem si sama z těchto knižních pokladů vybrala, a tak se zase pouštím do čtení. Pojďme tedy na to!

Stojí jim to za to? Report z Godrikova Dolu

| Vydáno:
Vůně dlouho louhovaného čaje se line podzimně laděným Godrikovým Dolem jako špageta (nikdy mi ta metaforická přirovnání moc nešla) a když ji následuji, skončím před okny Domu Při zakleté žábě. V protější ulici pyšně stojí Pavlačový domek Na rozcestí pana Orionise, odkud lze drobnohledem přes jezero pozorovat zaneprázdněného pana ředitele v komnatách jeho Zámku prastarých kouzelnic. Domků je tu spousta, některé honosnější, některé vůbec, ale většina je aspoň docela ucházející. Rozhlížím se tak po Godrikově Dole po těch stovkách a tisících galeonů a říkám si, jestli jim to vůbec stálo za to.

Pět kroků pro dokonalý Halloween

| Vydáno:

Halloween. Je mezi námi někdo, kdo Halloween nemá rád? Já osobně tento strašidelný svátek zbožňuju. A to nejsem zrovna milovník hororů. Ale Halloween má své kouzlo. Temné, veselé, strašidelné i zábavné. A co nesmí chybět? Halloweenská párty! Je jedno, jestli ji budete pořádat na hradě, v mudlovském domově, pro spoustu lidí nebo jen ve dvou či pro rodinu. Tak jako tak si můžete užít dokonalý Halloween!

Olivový bibliokoutek XI.

| Vydáno:

Milí čtenáři, knihomolové, knihomilové, zkrátka všichni, kdo jste si vždy našli pár chvil přelouskat článek plný knížek a knižních doporučení. Po čase stráveném v mrazáku už mi zase cévami koluje teplá, kouzelnická krev a moje srdce stále bije pro knihy. Proto se pojďme společně podívat, co jsem pro vás vybrala za zajímavosti tentokrát. Hurá na to! Doufám, že se těšíte alespoň z poloviny tak, jako já.