Hogwarts a jeho letité poklady

| Vydáno:

Na Hogwarts máme opravdu hodně možností, kterak se obléknout. A pořád máme málo! Sotva ukořistíme jedny šaty, chceme další… tak ukořistíme ještě patery, možná desatery a vlastně ani tahle sukně není špatná, kalhoty se taky hodí a podívejme se na ten krásný klobouček…

Oblíbenost oblečení aneb šaty dělají kouzelníka

| Vydáno:

Lidé jsou různí. Kouzelníci také. Nic nového pod sluncem. Právě ta rozdílnost nás dělá jedinečnými. Různé povahové rysy, různá nátura, různé úsměvy, podoba, nejrůznější vlastnosti. To vše dohromady tvoří každého z nás. S vetknutou magií, s touhou být co nejlepším kouzelníkem. Ale kromě této vnitřní části máme ještě zevní schránku. A tu jsme se rozhodly prozkoumat. Jaké oblečení je oblíbené, co na hradě rádi nosíme a jak moc nám záleží na tom, co máme na sobě? Pohodlně se usaďte a pojďte si přečíst něco o módě.

Velikonoční famfrpál

| Vydáno:

Milí čtenáři, víte, občas se může stát něco opravdu neočekávaného. Asi si právě říkáte, že možná i vám se někdy něco takového stalo. Například si nedokoupíte letax, a tak musíte jít pěšky. Nebo zapomenete hůlku cestou do práce, takže všechny věci musíte dělat jako mudla ručně, nebo nedej Merlin vůbec… Anebo se vám taky může přihodit to, že se z famfrpálového tréninku stane přípravný velikonoční kurz. Jak je to možné?

Barvení vajec trochu jinak

| Vydáno:

Zimní radovánky nám dávno skončily a máme tady jaro. Rozkvétají kytičky, létají včeličky a všechno se probouzí k životu. S jarem přišel i jeden svátek – Velikonoce! Pletou se pomlázky, chystají se vědra s vodou, barví se vajíčka a kopa dalších věcí. Dnes však přijde řeč na zmíněné barvení vajec.

Rozběháme hrad?

| Vydáno:

Sportem ku zdraví? Někdo souhlasí, jiný ne. Ale co dokáže s naším hradním obyvatelstvem jedna taková běhací soutěž, to jste asi nečekali. Kolik jsme naběhali celkem kilometrů? Kolik studentů běželo? Zúčastnili se běhu i profesoři? A budeme ještě běhat? To a ještě více se dozvíte v našem článku o tom, kolik radosti a zdraví prospěšného sportování přinese jedna malá výzva.

Jak je to s vánočními filmy?

| Vydáno:
Začali jsme vytahovat čepice a šály ze skříní, nakupovat dárky, péct cukroví nebo si jen užívat klidu a být s blízkými. Ano, jsou tu Vánoce. A k nim také patří tematické filmy! Ať už pohádky, akční filmy, nebo thrillery. Ano, mám tu i jeden horor. Nebudu tedy déle zdržovat.

Jak vybrat vánoční dárek?

| Vydáno:

Milujete Vánoce a nemáte problém pomáhat Fleutýnce? Nebo je pro vás vánoční čas takovou malou noční můrou a vybrat dárek je hotové peklo? Je pravda, že můžeme být rádi, že Fleutýnku máme, protože ta je na vybírání dárků odbornice. A věřte nebo ne, přesně tuhle tajemnou Fleutýnku dohonily moje sovy, a tak mi pomohla nejen s dárky, ale i s tímto článkem.

Tajemný příběh jmelí

| Vydáno:


Každý známe krásný zvyk, který pojí magickou rostlinu jmelí a Vánoce. Ano, je to vánoční polibek. Dívky všech věků čekají ve Velké síni s našpulenou pusou právě pod trsem zeleného zázraku na sváteční polibek. Ale víme vůbec, jakou historii má tento zvyk? A kde se vlastně jmelí vzalo? Slouží také něčemu jinému než jen jako nástroj žen k nucení mužů líbat je?