Amanda Wright: „Ze třetího místa Mrzimoru mám větší radost než ze snaživce.“

| Vydáno:
Amanda Wright je bezpochyby jedna z nejvýraznějších postav Mrzimoru, která kdy kráčela po hradě. Bývalá prefektka, současná šéfredaktorka Žlutého Trimela a dlouholetá bodohrotička žluté koleje letos konečně ve svých hradních 25 letech dosáhla na titul snaživce roku. Co na to říká? To se dozvíte v tomto článku!

Grace Annabeth Reatcher: „Zas to spolu poriadne roztočíme a ukážeme hradu, zač je toho loket!“

| Vydáno:
Grace Annabeth Reatcher je na hradě již docela známé jméno. Pamatovat si tuto nyní již mladou dámu můžeme jako účastnici B4, pokladní domovské havraspárské koleje a nově posledního půl roku i jako profesorku, která vede dva populární předměty – Pokladničení a Taje času. Horkou novinkou však je, že od letošního roku jí přibude ještě jedna, doufejme milá povinnost – bude zastávat post nové kolejní ředitelky Havraspáru.

Janel Weil: „Toužila jsem po postu kolejní ředitelky.“

| Vydáno:
Osob na rozhovor se nabízí celá řada. Může to být nový profesor, aktivní člen kolejního vedení nebo nový funkcionář. Ti všichni jsou jistě čtenářsky zajímaví. Ještě zajímavější mi ale přijde povídání s těmi nejvytrvalejšími. Těmi, kteří nutně sami nejsou (už) tolik vidět, ale jejich práce ano. To je rozhodně případ i Janel Weil, profesorky, která učí bez přestávky už přes 12 let! Povídala jsem si s ní nejen o o tom, jak na hradě nevyhořet, o profesorských funkcích či módě. Řeč přišla i na ožehavé téma upadající hradní novinařiny.

Rozhovor s nováčky

| Vydáno:
Zařazovací slavnost je již za námi a nyní už lze jen těžko poznat, kdo je nováček, kdo je starší student a kdo se k nám právě vrátil z mrazáku. Než nám však nováčkovská jména zcela splynou s ostatními, pojďme se společně ohlédnout za letošní vlnou lososů, se kterými jste na hradě strávili někdy i dva měsíce. Vyzpovídali jsme pětici zajímavých nováčků, kteří na hrad zavítali již s první vlnou, a zeptali se jich, jak na ně naše škola vlastně působila a co rozhodovalo o jejich vysněné koleji.

Snaživec roku Saiph Lacaille

| Vydáno:

Saiph Lacaille. Jméno, které určitě minimálně zaslechl každý člen našeho kouzelného světa. Bývalá zmijozelská prefektka, úspěšná exšéfredaktorka Hadího krále, Snaživec roku Léto 2022 či čerstvá držitelka Řádu Salazara Zmijozela. Kde tráví letní prázdniny? Kde bere svou neutuchající energii? Co dalšího Dennímu věštci prozradila, se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

Gita Hrdličková: „Největší slabinou hradu je jeho návykovost“

| Vydáno:

Za celou existenci hradu jím prošlo mnoho osobností. Některé zde působily a odnesl je čas, jiné jsou aktivní. Pak jsou tu osobnosti, jejichž nejaktivnější léta jsou minulostí, ale stále se na hradě ukazují. Osobnost, kterou jsem si vybrala dnes, na chodbách už příliš často nepotkáme, přesto stále publikuje v Denním věštci. Už celých 15 let! Na mé zvídavé otázky odpovídala Gita Hrdličková.

„O pár let později jsem své záliby v bodohrotičství trochu litovala,“ připouští nebelvírská legenda Jane Mooren

| Vydáno:

Po svém návratu ze země ledové jsem toužila popovídat si s někým, s kým bych mohla zavzpomínat na staré časy. Napadla mě Jane Mooren, ve své době nejaktivnější červená studentka, která se dnes na hradě objevuje už spíše sporadicky. Bála jsem se, že i proto mi mou žádost třeba hodí na hlavu. Jane chvíli váhala, nakonec ale svolila pod podmínkou, že se nebudu ptát na současné hradní dění, které – jak sama přiznala – už příliš nesleduje. Věřím, že její zcela unikátní upřímná zpověď o působení na Hogwarts (okořeněná léty odstupu) potěší nejen ty, kteří pamatují aktivní léta této lvice, ale bude čtivá i pro mladší aktivní obyvatele hradu.

Veronica Narcissa Williamsová: „Ze dne na den jsem se stala KŘ“

| Vydáno:

Držitelka Řádu kouzelného pera, kolejní ředitelka Zmijozelu nebo členka Jojo víl. Pod těmito pojmy si můžeme představit Veronicu Narcissu Williamsovou. V roce 2018 úspěšně složila zkoušku OVCE z Čarostavitelství, dostala Řád Salazara Zmijozela a v roce 2020 byla členkou vítězného týmu Bradavické čtyřky. Další rok už jsme ji mohli vidět ve fialovém.

Keša z Borové: „Řekla jsem si, že je asi čas posunout se dál.“

| Vydáno:

Každoročně se rozšíří profesorský sbor o nějakého toho nového mladého kolegu. Letos vyhrála konkurz dlouholetá zmijozelská studentka Keša z Borové. Začátků se nezalekla a nejenže má dvě třídy svého vlastního předmětu, vzala si na triko i dva ročníky dlouhodobě vyučovaného Kouzelnického zeměpisu. Co dalšího zajímavého nám o sobě madam Keša prozradila?

Rozhovor s Madam Hekateou aneb Jak se zvířátkům malují nožky

| Vydáno:

Vox Scholaris či Picatrixův řád. Řádů je nepřeberné množství. Mnoho kouzelníků si je zaslouží. Avšak nejen řády svědčí o oblíbenosti. Ta se skrývá jinde. Uvnitř člověka. V jeho laskavosti a empatii. V jeho vlastnostech a všímání si druhých. A právě těmito řády se pyšní madam Hekatea Centaurix. S radostí a bez váhání nám věnovala rozhovor. Tajemná a skromná žena s vlídným úsměvem se rozpovídala a nyní se můžete potěšit i vy příjemným počtením.