Rozhovor s mrzimorským B4 týmem

| Vydáno:

Je to již několik týdnů, ba dokonce měsíců, co skončila celohradní soutěž B4. Za tu dobu se bohužel změnila spousta věcí, a tak merlinžel nepřináším rozhovor s celým týmem, ale pouze se třemi účastnicemi. Bylo velice zajímavé sledovat odpovědi, které se vzhledem k odstupu času mohly, ale nemusely změnit.

Krátká rekapitulace 4. úkolu

| Vydáno:
Na zveřejnění posledního úkolu čekal napjatě celý hrad. A počkat si musel až na závěrečnou slavnost, kde bylo nejprve odtajněno umístění jednotlivých týmů, teprve potom se diváci mohli podívat na jednotlivá vypracování a rozdělení kostiček. Jak tedy celé klání dopadlo? A jak soutěžní týmy pojaly Zmijozel?

Rozhovor s nebelvírským B4 týmem

| Vydáno:
Když jsem vymýšlela otázky pro červený B4 tým, nepřišlo mi, že jsem se nějak rozjela. Když jsem pak ale holkám otázky rozeslala, došlo mi, na kolik věcí jsem se jich vlastně zeptala, zkrátka mě toho hodně zajímalo. Než se mi všechny odpovědi vrátily, trvalo to nějakou chvíli, což je více než pochopitelné… Každopádně je mi velkou ctí konečně představit tento vyčerpávající (čtyř)rozhovor i veřejnosti. Takže se pohodlně usaďte a pojďte se seznámit s pocity, dojmy a názory milých červených slečen.

B4-konec

| Vydáno:

1. místo v Bradavické čtyřce obsadil Zmijozel s 620 kostkami. Na 2. místě spočinul Nebelvír s 560 kostkami a na 3. místě je Mrzimor s 548 kostkami. Gratulujme vítěznému týmu a skládáme hold všem účastníkům soutěže, předvedli jste skvělé výkony!

Lilien Emity Meissed: „Chci teď být trochu sobec“

| Vydáno:
Právě skončil termín pro hodnocení posledního úkolu Bradavické čtyřky. To měly v rukou čtyři porotkyně, se třemi z nich jste se už mohli na stránkách Denního věštce potkat. Poslední, ale neméně důležitou, je Lilien Emity Meissed. Milá povinnost vyzpovídat ji připadla na mě. Sympatické profesorky jsem se ptala na problematiku hradních klání, zabrousily jsme ale také k jejímu odchodu z pozice kolejní ředitelky Havraspáru, novinařině a spoustě dalších témat. Tak na nic nečekejte a pojďte s námi číst.

Krátká rekapitulace 3. úkolu

| Vydáno:
Klání se již dávno přehouplo do druhé poloviny, a tak je čas se podívat na to, jak dopadlo třetí kolo. Kostky byly rozdány tak, že se dvě koleje nejenže umístily na prvním místě se svým zpracováním, ale dokonce i v celé soutěži před cílovou rovinkou. Které to jsou? A jak si soutěžící poradily s červenou kolejí?

Krátká rekapitulace 2. úkolu

| Vydáno:
Po rozporuplných reakcích na některá rozhodnutí v prvním úkolu byli všichni zvědaví na to, jak dopadne odhalení vypracování i hodnocení úkolu druhého. Jak rozdané kostičky promíchaly průběžné pořadí? Překvapil některý tým svým vypracováním? A vzdala některá další kolej svou účast?

Theresa Veilin Brendi: „Rozhodnutí organizátorky vnímám jako poněkud přísné.“

| Vydáno:
Jaké to je být porotkyní Bradavické čtyřky? Jak jsou podobná klání pro hrad důležitá? Je v nich prostor pro prváky? Je účast v celohradních soutěžích pořád čest, nebo je to spíše za trest? Jak se vypořádat s odchodem jednoho z členů týmu? A má Bradavická čtyřka po odchodu Havraspáru ještě vůbec smysl…? Těmto a mnoha dalším otázkám čelila Theresa Veilin Brendi, další ze čtyřlístku hvězdné poroty. Tak na nic nečekejte a pojďte s námi číst!

První úkol a vše kolem něj

| Vydáno:
V průběhu neděle 26. dubna byly oznámeny výsledky na úvodní stránce Bradavic. Hned první úkol však přinesl jeden velký problém, který se nyní stal tématem číslo jedna. Naštěstí to nezastínilo kvalitu vypracování a hodnocení našich porotců o tom vypovídá…

Problematické hodnocení 1. úkolu

| Vydáno:
V Bradavické čtyřce odzvonilo prvnímu úkolu a od 27. dubna se již soutěžící pilně soustředí jenom na ten druhý, který momentálně mají (nebo brzy budou mít) na stole. Nic to však nemění na tom, že oznámení, které padlo z úst organizátorky, mnoho lidí – i těch, co nesoutěží a čtyřku sledují jen zpovzdálí – zaskočilo. Ve Velké síni lidé smutnili, kroutili hlavou a zastávali se havraspárského týmu bez ohledu na jejich kolejní příslušnost.

O porotcování se Sally-Ann Olson

| Vydáno:

Milí čtenáři,
asi se shodneme, že my jako studenti či jiné nezasvěcené osoby vnímáme B4 od začátku jako něco tajemného. Zničehonic se objevila vývěska na bráně hradu, že se chystá celohradní soutěž. Zajímalo mne tedy, jaké to bylo ze strany někoho, kdo byl osloven a následně vybrán mezi porotce celého klání. Na mé všetečné otázky mi odpovídala Sally-Ann Olson, profesorka předmětů, jako jsou například Kyvadlo či Numerologie…

Eloise Elvenshade: „Užívejte si tento hrad a buďte zde šťastní!“

| Vydáno:
Na Bradavické čtyřce a její realizaci má největší podíl ze všech – nebýt jí a její iniciativy, dnes bychom nebyli na počátku celohradního klání, které má potenciál dostat z 16 soutěžících to nejlepší z jejich kreativních schopností. Nikdo ji ale pořádně nezná a nikdo jí nevidí pod ruce – a tak bylo jisté, že organizátorka Eloise Elvenshade od nás v rámci speciálu dostane pozvání k rozhovoru. Jsme rádi, že ho přijala!