Jak jsem spatřila mé milované Sudičky!

| Vydáno:

Sudičky, nejznámější kouzelnická kapela široko daleko. Všichni ji jistě znáte. Ten, kdo nikdy netančil na její hitovky, jako by nebyl. Kdo neměl vylepený plakát rockujícího frontmana ve svém pokoji, jako by nebyl kouzelníkem. A přiznejte se, chlapci, kolik z vás si nechalo narůst dlouhé vlasy, aby se alespoň na sekundu cítil jako zpěvák zmíněné kapely? Ano! Skupina Sudičky je celosvětově proslulá a já měla to štěstí, že jsem se dostala na jejich koncert!

Soubojový klub očima staronových třeťáků

| Vydáno:
Každým rokem se do Soubojového klubu pouští noví třeťáci a každým rokem se množství získaných zkušeností liší podle aktivity. Předchozí rok (Léto 2019) byl považován za jeden ze silnějších ročníků, kdy se před dveřmi Soubojového klubu třeťáci jen mačkali (především ti zmijozelští). Jak si vedli letos? To se dozvíte v tomto článku!

Školní tresty v průběhu věků

| Vydáno:
Školní tresty – nástroj spravedlnosti nebo novodobá zábava? Když už profesorům dojde se zlobivými studenty trpělivost, naskýtá se jim jedinečná příležitost udělit těmto darebákům školní trest. Studenti by se následně měli nad svým prohřeškem pořádně zamyslet, zpytovat svědomí a uvědomit si, že takové chování je nepřípustné. Jak se to má s tresty v dnešní době? Jsou stále nástrojem spravedlnosti? Čtěte a dozvíte se vše, co jste chtěli vědět!

Modrá na hrad

| Vydáno:
Nebojte! Nevybízím havraspárské spolužáky k demonstraci ve Velké síni. Modrá barva, kterou tu chci zmínit, nemá s kolejní příslušností nic společného. Teoreticky by tahle modrá barva mohla spojovat všechny koleje. A o čem bude tedy řeč? Představte si, že o chovu žab!

Dovolená u tučňáků aneb obávaný mrazák

| Vydáno:
V čase dovolených, kdy si lze vybrat z nejedné destinace, mi vytanula na mysli jedna zásadní otázka: Jaké je to asi na dovolené „u tučňáků“? Jak moc dobrovolně na ni obyvatelé hradu jezdí a jaké to je, když se z ní vrátí? Abych zjistila všechny možné i nemožné zážitky, prošla jsem se svým rychlobrkem hrad skrz na skrz a zjistila od studentů i profesorů, jak to v mrazáku obvykle chodí.

Na návštěvě u sousedů

| Vydáno:
Letošní léto přímo vybízí k cestování, nemyslíte? Nebe je většinu času azurově modré, úmorná vedra střídají osvěžující večerní bouřky a o skvělé zážitky není nouze. I já jsem si zabalila svůj kufr plný překvapení z módního salónu NiT, překročila práh hradu a vyrazila do světa. V dnešním článku se se mnou můžete podívat do Akademie kouzelnických řemesel, kterou jsem nedávno navštívila. Fotografickou krabičku jsem samozřejmě měla s sebou, takže se můžete těšit na obrázky z tohoto zajímavého místa.

Vedlejší role v sérii Harry Potter: Mark Williams

| Vydáno:
Zdravím vás u dalšího pokračování seriálu o méně známých hercích ze série o Harrym Potterovi. Dnes jsem si vzala do hledáčku Marka Williamse, představitele tatínka zrzavé rodiny, pana Weasleyho. Jeho ani jeho rodinu vám pravděpodobně nemusím vůbec představovat. Avšak věděli jste, že ho lze spatřit v mnoha filmech a seriálech, které vám jistě nejsou zcela neznámé? Pojďme se na to společně podívat…

Valpuržina noc na hradě

| Vydáno:
Stejně jako každý rok jsme i letos otočili své kalendáře na 30. dubna. Datum, kdy se tradičně slaví Valpuržina noc. Co bychom to byli za kouzelnickou školu, kdybychom si i my tento svátek patřičně neužili? Píši záměrně slovo patřičně, neboť pálení čarodějnic, nebo také Filipojakubská noc, má pro nás (pánové prominou) čarodějky zvláštní symboliku. Pojďme se společně podívat, jak jsme si oslavy na hradě všichni užili…