Graveyard Keeper: ideální manažerský simulátor pro Halloween!

| Vydáno:
Zbožňujete manažerské simulátory a Halloween? Umíte ocenit kvalitní humor, mluvící lebku nebo jste snad vždycky chtěli vědět, jaké to je ve středověku budovat vlastní hřbitov? Pokud jste alespoň na jeden z bodů odpověděli ano, neváhejte a přečtěte si tuto recenzi na hru, která se skvěle hodí nejen k období Halloweenu.

Dušičková výzdoba

| Vydáno:
U nás v České republice je tradicí, že si během Památky zesnulých chodíme zavzpomínat na hřbitov na příbuzné a přátele, kteří už pozemský svět opustili. Jakou různou výzdobu můžeme na hroby připravit? A to hlavní – funguje tato tradice i mimo náš stát, nebo jsou tradice jinde zcela odlišné?

Tradice v rámci Halloweenu

| Vydáno:
Halloween! Dýně, mlsky, kostýmy a rej! Také se vám tohle vybaví jako charakteristické rysy tohoto magického času? Co za tím vším ale je? Jaký smysl má každá dochovaná tradice a co vlastně původně přináší? Zachumlejte se do huňaté deky, vezměte si k ruce dýňové latte a objevujte spolu s námi významy halloweenských tradic a symbolů.

Výlet k mudlům: Líbánky v Normandii

| Vydáno:
Můj táta je Oliver Wood… – protočí oči – Ano, já vím, mám slavného tátu. – podepře si znuděně bradu – Říkáte si, co to má s výletem k mudlům společného? Na to můžu říct jediné – všechno! Normandie je totiž destinace, kam vzal můj táta moji mámu na líbánky. A protože mají naši ve zvyku mi pořád dokola vyprávět, co spolu prožili, než jsem se narodila… rozhodla jsem se s vámi o jejich zážitky podělit. Jejich vyprávění znám už zpaměti, a to by nebyli táta a máma, aby to v jejich podání nebylo šílené…

Výlet kouzelníka do Černobylu

| Vydáno:
Prázdniny jsou v plném proudu, slunečné počasí nabízí astronomické teploty a jeden tak dostane chuť někam si vyrazit. Dlouho jsem přemýšlel, kam bych se v létě vydal. Přeci jen, v takovém teple je riskantní vystrčit nos z nového klimatizovaného domu, který jsem si nedávno v Godrikově Dole pořídil. Nicméně všechno změnila má mudlovská kamarádka, s kterou jsem se před několika dny potkal a po dlouhé době jsme společně opět poklábosili.

Halloweenští strašáci

| Vydáno:
Milí čtenáři Denního věštce! Na hradě se opět slaví můj oblíbený kouzelnický svátek, což znamená, že se většina hradní populace rozhodla vystrojit do děsivých kostýmů. Ať již vkus máte, nebo ne, nezoufejte – já ho totiž mám i za vás. V tomto článku se podíváme na to, kteří zoufalci z našeho hradu se neumí obléknout, i když k tomu mají novou kolekci z NiTě. Anebo umí?