Když dva dělají totéž…

| Vydáno:

https://dennivestec.hogwarts.cz/wp-content/uploads/2024/06/Nicolette-ikonka.png…není to vždycky totéž. Jistě každý z vás někdy toto rčení alespoň slyšel, někdo zase vyzkoušel na vlastní kůži. Je tedy pravděpodobné, že se počínání dvou osob bude vždy alespoň trochu odlišovat. A jaká je vůbec šance, že by se podařilo to stejné trojici? Jestli jste zvědaví, v čem můžeme porovnávat hradní obyvatele, čtěte dál! 

A zase jsme vyhráli…

| Vydáno:
Další školní rok je úspěšně za námi. Slavnost se vyvedla, jídlo už se stihlo zkazit a bylo vyhozeno za hradby, všechny řády a ceny byly uděleny. Školní pohár si letos odnesl Mrzimor a ten famfrpálový si také někdo někam určitě odnesl.
I přesto však stále zbývá vyhodnotit jednu kategorii, která až dosud byla opomíjena. Je to tradiční soutěž o největšího hastroše slavnosti a nejlepší kolej, která při příležitosti konce školního roku projevila největší vkus a kolejního ducha.

Co nosí fialoví na podzim?

| Vydáno:
Jak se oblékají naši profesoři na podzim? Z koho si vzít příklad a z koho naopak ne? Chodí naši fialoví lépe oblékaní než hradní studentstvo? Nasaďte šály, kulichy a rukavice a pojďme se společně podívat na podzimní profesorskou módu.

Módní faux pas na zařazovací slavnosti

| Vydáno:
Prázdniny utekly jako voda. Sotva jste mrkli a zničehonic začátek roku a další zařazovací slavnost plná nedočkavých nováčků čekajících na svou budoucnost předurčenou Moudrým kloboukem. Já tu ale nejsem od toho, abych vám popisovala nudné události, které se odehrály před, během a po slavnosti. Mým úkolem je zkritizovat a pomluvit společenské hábity, které si na sebe vzali profesoři, zaměstnanci, studenti, duchové a další hradní příšery.

Letní Hogwarts

| Vydáno:
S koncem školního roku a horkým létem přichází možnost odhodit do kouta uniformy, róby a famfrpálovou výstroj – a obléct se do lehčích modelů, které doteď trávily čas někde v koutě skříní a truhel. Ne všichni tuto možnost využili, ale v tomto článku se pojďme podívat na ty, kteří se zkusili vyletnit tak, jak jim to jen jejich šatníky a nabídka na PU dovolily.

Do čeho se šatilo na Valentýna?

| Vydáno:
Valentýn je již dávno za námi a na chodbách není vidět nikoho, kdo by ještě oblékl růžovou nebo se samou radostí rozplýval (což může mít něco společného i s tím, že třetí termín klepe na dveře a omluvy došly). Denní věštec ovšem nezahálel, oprášil fotografie nafocené před více než měsícem na samotného svatého Valentýna, a vy se teď můžete pokochat trochou lásky, která se během těch čtyř týdnů ztratila!

Poslední letní kreace

| Vydáno:
Je nutno si přiznat fakt, že léto je pomalým tempem na ústupu a nezastavitelně se blíží podzim. Rána už jsou chladnější než dříve a mnohdy je potřeba přes sebe přehodit hábit. Nicméně babí léto stále panuje a my se dnes zaměříme, jak se v tohle krásné roční období oblékají naši obyvatelé hradu.
Kdo volí módní trendy a kdo s outfitem stále bojuje?

Tentokrát o módě

| Vydáno:
Zařazovací slavnost je událost, na kterou se většina nováčků bláznivě těší. Nemohou se dočkat, až se konečně zbaví nálepky lososa a ze země, na které až dosud museli sedět, se konečně přesunou k jednomu ze čtyř vytoužených kolejních stolů. Po skončení slavnosti už nikdy nebudou muset spát ve studených hradních chodbách, nýbrž se všichni přesunou do kolejních místností, kde na ně čeká měkkoučká vyhřátá postýlka.
Tedy, všichni, až na zmijozelská háďata. O zmijozelských kolejních prostorech je známo, že se staly skladištěm zboží jednoho velice talentovaného obchodníka. Pokud je člověk trochu hbitý, dokáže se mezi všemi těmi krabicemi a pytli protáhnout z jedné strany na druhou. Ale najít tam místo, kam by si člověk mohl lehnout?
Nebuďte naivní…

Hanbáři

| Vydáno:
Móda každému říká něco jiného. Někomu třeba vůbec nic.
Když však otevíráme článek o módě obecně, předpokládáme, že autor bude popisovat oblečení lidí na hradě. Že je bude chválit a hodnotit.
Nedělám si iluze a tipnul bych si, že čtenáři Denního věštce spíše doufají, že autor bude někomu oblečení hanit a pomlouvat. S tím dneska nepočítejte.
Jednak já zásadně a nikdy nikoho nepomlouvám, ani o nikom nešířím lživé informace, jednak „modelové“, kteří dnes budou v mém článku předhozeni na pranýř módy, nemají na sobě nic, co by se dalo pomlouvat. Nemají totiž na sobě vůbec nic!