Cesta do minulosti Hogwarts

| Vydáno:
Co hrad hradem stojí, stala se na něm spousta zajímavých věcí. Některé jsou veselé a milé, jiné odstrašující a poučné, některé jsou velice nepěkné (o těch se ale bavit nebudeme). Jakožto nedočkavé malé dítě jsem ještě při čekání před hradní bránou prošmejdila všechny vývěsky na hradní bráně, a že jich tam není málo, a vybrala pro vás ty nejzajímavější, nejpoučnější a nějakým způsobem nejdůležitější. Budeme tu mít záležitosti jako první svatba na hradě, uhelné prázdniny, podmínečná vyloučení nebo třeba změny ve fungování výuky. Tak se hezky usaďte, nasaďte čtecí brýle a jdeme na to! Jen pro zvědavce, události budou řazeny chronologicky, takže si tu postupně vypíšeme takovou historii Hogwarts.

Nováčkovský manuál

| Vydáno:
První dny na nové škole mohou být náročné. My nováčci však máme obrovské štěstí, že je hrad plný milých lidí, kteří jsou ochotni kdykoliv podat pomocnou ruku, vyslechnout a poradit. Avšak pokud se nějaký prvňáček bojí, stydí anebo jen nechce obtěžovat své okolí hromadou dotazů, může i přes veškerou ochotu stran starších studentů zůstat zmatený a ztraceně bloudit po chodbách. A právě pro takové zmatené bloudily je určený tento stručný nováčkovský manuál. Jedná se o několik (snad) užitečných tipů, které by možná mohly někomu pomoci.

Redaktorem na zkoušku – Ředitelka Alexandrijské knihovny: Pracovní úrazy máme pozoruhodné

| Vydáno:

Před nedávnem byla za velkého zájmu kouzelnických historiků jmenována Zahra Mahmoudová na pozici ředitelky Mezinárodní kouzelnické knihovny a čaropisného archivu. Tato instituce, lidmi z historických důvodů často označovaná jen jako Alexandrijská knihovna, shromažďuje desetitisíce kouzelnických knih, spisků, periodik a dalšího. My vám dnes přinášíme krátký rozhovor právě s její novou ředitelkou.

Redaktorem na zkoušku – Rozhovor s Bětkou aneb jak se nechat sníst

| Vydáno:

Máte neskutečnou fobii z pavouků? Začnou se vám potit ruce v moment, kdy jednu z takovýchto oblud uvidíte na druhé straně hradu? Potom je tento článek přesně pro vás! Pojďte s námi nahlédnout do soukromí jednoho z nejstrašnějších obyvatel Zakázaného lesa, akromantule Bětky, a zároveň se zbavit bezdůvodného strachu. 

Poznáváme nováčky: Eli Sparrow

| Vydáno:
Již skoro dva měsíce se na hradě pohybují nové tváře, a tak jsme se rozhodli vám několik z výraznějších nováčků představit blíže. V dnešním díle se zaměříme na Eli Sparrow, která mezi nováčky patří ke stálým návštěvníkům hradní kuchyně, a zejména k nejzkušenějším ochutnavačům.

Po stopách kouzelných filmových míst

| Vydáno:
Pokud se vám dostal do rukou výtisk Hadího krále a měli jste možnost přečíst si některý článek z mé rubriky Ve stopách mudlů a jejich posedlosti naším kouzelnickým světem, zajisté již víte, že mudlové věnují mnoho úsilí a času pátrání a zmapování naší kouzelnické existence a historie. O jejich úspěšnosti při hledání správných historických faktů bychom mohli polemizovat, ale co jim zajisté odepřít nemůžeme, je úspěšnost těchto knih a filmů. Právě filmy jsou prostředkem, který mudlům zhmotňuje jejich vlastní představy a fantazii o světě magie a kouzel. Ačkoliv mnoho záběrů filmaři natáčeli v tzv. ateliérech, je obzvlášť v Anglii mnoho míst, které lze navštívit a ocitnout se na chvíli v daném filmu. Vydejte se na malou procházku se mnou a prohlídněte si těchto pár míst. Pojďte blíže ke mně a dotkněte se přenášedla.

Vedlejší role v sérii Harry Potter: Sean Biggerstaff

| Vydáno:
Fanouškům Harryho Pottera jistě nemusím vyjmenovávat známá herecká jména, která ztvárnila slavné trio či profesora Snapea. Velkou část hlavních postav znají i ti méně věrní. Ale co vedlejší herecké role? Neskrývá se mezi nimi nadaný talent?
Jedním z nich je pro mě Sean Biggerstaff, představitel Olivera Wooda. Má svou základnu obdivovatelů, v naší zemi však ne příliš velkou…