Pražský seznamovací sraz říjen 2023

| Vydáno:
Nový školní rok, noví studenti a od března už také nějaký ten měsíc uběhl… Čas na další seznamovací sraz! Organizace se opět ujal nebelvírský duch Martin Matýsek, a přestože účast byla nižší než minule, sraz se vydařil. Co se na něm dělo a kdo dorazil? To se dozvíte v článku!

Pražský seznamovací sraz březen 2023

| Vydáno:
Pravděpodobně nikoho neminulo vypsání seznamovacího výjezdního semináře v Praze – a koho náhodou ano, určitě o něm zaslechl, když se hradem šeptalo, že se na něj přihlásilo až 35 kouzelníků a čarodějek. Tak veliká účast je téměř rekordní! Jak takový sraz probíhal a kdo nakonec opravdu dorazil? Čtěte zde!

Komorní slet na Krkavci

| Vydáno:
V neděli 12. února se tři odvážlivci pod vedením paní profesorky Eillen McFir Elat vydali na Krkavec, „takový malý kopec v Plzni“, jak by jistě madam řekla. No kopec byl trochu větší, než skupinka očekávala, ale zato si užila vedle kopce chůze i kopec srandy. Přesvědčte se sami!

„V českém znění“ aneb kouzlo dabingu s Richardem Wágnerem na Potterfestu 2022

| Vydáno:
Když jsem pár dní před zahájením nejkouzelnějšího dne v roce – Potterfestu – otevřela program, ihned mne zaujala beseda s dabéry hlavních představitelů našich slavných hrdinů, kteří kdysi navštěvovali Bradavice tak, jako my dnes. Na pódiu se neměl objevit nikdo menší než samotní Ron Weasley a Hermiona Grangerová. Tedy, pardon, jejich hlasy – Jiří Kocman a Anežka Pohorská. Kdo ale mohl tušit, že se na nás chystá překvapení v podobě třetího, snad nejslavnějšího českého dabéra ságy o Harrym Potterovi? Navíc celým blokem, a vůbec celým dnem provázel milý a sympatický Richard Wágner, který si toho večera získal sympatie mnoha kouzelníků.

Za historií i zábavou na Letnou aneb letní HOG sraz 2022

| Vydáno:
Jistě všichni víte, že léto je pro nás kouzelníky opravdovým odpočinkovým obdobím. Zvláště pro studenty a profesory nebo zaměstnance školy. Nejsou žádné termíny předmětů, žádné zajímavé semináře či poctivé přípravy na školní famfprálový pohár. Začátek léta nebyl ani příliš horký, spíše takový – řekněme – po anglicku deštivý.

Křížem krajem III.- Mnichov

| Vydáno:

Blíží se se pomalinku čas Vánoc, odpočinku a klidu, a s tím i spojené dny volna a prázdnin. Pokud přemýšlíte, kam byste mohli třeba i jen na otočku vyrazit, přináším vám jeden zahraniční tip, který určitě za návštěvu stojí.

Prázdniny: Zdravíme hrad!

| Vydáno:

Na začátku prázdnin byla vypsána stejnojmenná soutěž, do které až do konce srpna můžete zasílat své pozdravy pro hradní obyvatele. Veškeré došlé vzkazy budou i nadále doplňovány do tohoto článku, tak posílejte, ať hrad ví, kde jste o prázdninách byli a co jste zažili.

Magická zákoutí česká

| Vydáno:

Naše milá, malá kotlinka je plná zajímavých věcí, které stojí za to vidět. Téměř na každém kopci narazíte na nějaký hrad nebo jeho zříceninu. Napadlo vás někdy zeptat se, kdo tam dřív žil? Co se tam dělo? Jaká je jeho historie? V rámci série článků Magická zákoutí se po některých z nich podíváme a uvidíme, co objevíme!

Křížem krajem I. – Kapské město

| Vydáno:
Kapské město – místo, kde se prolíná bohatství s chudobou, příroda s bohatou zástavbou a kde veřejná doprava skoro neexistuje, když už, tak v dezolátním stavu. Podíváme se na něj trochu blíže, ráda bych vám v tomto cestopise představila zajímavá mudlovská místa i poukázala na kouzelnické záhady.

Kouzelnické turistické značky

| Vydáno:
Loni na podzim se stalo to, co se stává každému z nás. Byla jsem přepracovaná, unavená, bez nálady… A tak jsme doma usoudili, že je čas vydat se na dovolenou. A aby to byla pořádná změna, rozhodli jsme se zanechat kouzla za sebou, hůlky jsme uzamkli v domácím sejfu a po mudlovsku vyrazili poznávat přírodní krásy Adršpašsko-teplického areálu.

Krásy jara

| Vydáno:
Příroda je krásná, nádherná, ba přímo uchvacující. Její krása se nedá vyčíslit, nedá se koupit ani pochopit, ale je všude kolem nás, je tu pro nás. Je rozmanitá, nespoutaná a v každém ročním období nám ukáže něco ze své moci. Jakou krásu nám ukazuje, když je JARO?
Je jaro, vážení, začalo 20. března a skončí 20. června, tak neztrácejme čas a pojďme ho společně obdivovat.

Vedlejší role v sérii HP: Maggie Smith

| Vydáno:
Maggie Smith – osoba, kterou pravděpodobně nemusím představovat. Senzační talentovaná herečka, jejíž herecká kariéra je aktivní několik desítek let. Kromě toho je držitelkou mnoha prestižních cen. Většina fanoušků ji má však zafixovanou jako profesorku Přeměňování a kolejní ředitelku Nebelvíru. Pojďme si však říci, kde jinde lze tuto skvělou herečku vidět.

Vedlejší role v sérii HP: Jason Isaacs

| Vydáno:
Vážené hradní obyvatelstvo a milí čtenáři,
po delší odmlce se vracím se svou mini sérií vedlejších rolí ve filmech o Harrym Potterovi. Již jsme si pár skrytých hvězdných talentů představili, ale byl to jen zlomek osobností, které na těchto velkofilmech spolupracovaly. A tak mi dovolte představit vám dalšího z oněch talentů.
Jeho jméno je Jason Isaacs a je představitelem nechvalně proslulého Luciuse Malfoye. Jak již tušíte, není to ani jeho první, ani poslední známá role…

Vedlejší role v sérii HP: Miranda Richardson

| Vydáno:
Kdo by neznal vlezlou, všudypřítomnou a přes mrtvoly jdoucí pisatelku Ritu Holoubkovou? Její originální jméno Rita Skeeter je stejně úderné jako její bleskobrk. Víte však, že si zahrála v mnoha dalších zajímavých filmech a je držitelkou čtyř celkem významných filmových cen? Nevíte? Nevadí, v dalším díle naší série, která pravidelně odhaluje úspěchy i neúspěchy filmových herců série Harry Potter, se dozvíte jako vždy víc!