Kompletní historický přehled výherců UNC (2014–2022)

| Vydáno:
Pamatujete si výherce prvních Udílení novinářských cen? Anebo těch posledních? Jestli jste stejně zapomnětliví jako já, tak právě pro vás tu máme velký přehled pomyslných medailistů ze všech ročníků Udílení novinářských cen. Pokud si chcete osvěžit paměť, připomenout zapomenuté, nebo jste jen zvědavci a toto téma vás zajímá, rozhodně si nenechte článek a přehledné tabulky ujít.

Debutanti, kde dnes jsou? II.

| Vydáno:
Druhý díl debutantů v průběhu let je tady! Minule jsme se podívali do vzdálenější historie, dneska se zaměříme na novější. Spousta jmen vám tak snad bude známější a bližší. Kdo obsazoval stupně vítězů od roku 2019 dál?

Debutanti, kde dnes jsou? I.

| Vydáno:
V rámci oslav desátého výročí od založení UNC se podíváme na zoubek taktéž debutantům. Tedy minimálně těm, kteří se probojovali na první tři místa. V článku se dočtete, kam to dotáhli, kde skončili, zda ještě píšou nebo jsou na dovolené u tučňáků. Ke čtení doporučuji dobrý šálek horké kávy, čokolády anebo čaje.

UNC 2023: Nominace v odborných kategoriích

| Vydáno:
Jak se říká: „Rok se s rokem sešel…“ a máme tu další nominace do odborné kategorie UNC. Jste zvědaví, koho šéfredaktoři jednotlivých hradních periodik nominovali v odborných kategoriích? Kdo zasedne v odborné porotě a bude tak rozhodovat o tom, kdo si za rok 2023 odnese nějaké to ocenění? Račte číst dál a vše se dozvíte.

UNC 2023: Nominace ve čtenářských kategoriích

| Vydáno:
Jubilejní desátý ročník Udílení novinářských cen je zde a opět tak máme možnost ocenit ty nejzajímavější a nejpovedenější články a projekty stejně tak jako redaktory a redaktorky, kteří v uplynulém roce nejvíce zářili. V tomto článku se budete moct podívat, koho šéfredaktorky všech hradních periodik nominovaly na ocenění ve čtenářských kategoriích.

Desáté výročí UNC!

| Vydáno:
Rok se s rokem sešel a za dveřmi číhá další UNC! A věřte tomu nebo ne, letos nás čeká kulatý 10. ročník. Již devětkrát jste mohli být součástí nejprestižnější novinářské akce celého roku a letos tomu nebude jinak. Pojďme se na to podívat!

Brk sympatie a tipovačka

| Vydáno:
Udílení novinářských cen se blíží mílovými kroky, a tak je mi ctí vám představit nejenom poslední seznam nominací, a to v kategorii Brk sympatie, ale také tipovací soutěž, kde si budete moci přijít na hezkou finanční odměnu. Jaká jména jste nakonec do této kategorie navrhli? A jak se můžete zapojit do tipovačky?

UNC 2022 – nominace v odborných kategoriích

| Vydáno:
Ke stolu zasedají odborníci ve svém oboru, na hradě ti nejpovolanější z nejpovolanějších, a dávají hlavy dohromady. Názory se bijí, přesto se každý snaží hodnotit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Subjektivita střídá objektivitu, listuje se horlivě časopisy. Neznáme přítele, neznáme nepřítele. Vybrané absolutní špičky za každý časopis srovnáváme a porovnáváme mezi sebou, abychom se dopátrali těch, kterým v žilách opravdu proudí nefalšovaná novinářská krev, a ocenili je.

UNC v číslech

| Vydáno:
Udílení novinářských cen za rok 2022 se blíží, a tak tu máme něco pro milovníky statistik. Jaká jména se v průběhu všech ročníků objevovala nejvíce? Které ze čtyř kolejí kralují jednotlivým kategoriím? Pokud vás odpovědi na tyto otázky zajímají, ale nechce se vám výsledky počítat, je tento článek právě pro vás.

UNC se vrací již podeváté!

| Vydáno:
Největší novinářský svátek klepe na dveře! Volejte sláva a tři dny se radujte! I letos se zcela jistě máte nač těšit. Redaktoři, šéfredaktoři, grafici, korektoři… ti všichni (a nejen oni) celý rok tvrdě pracují, aby hradní obyvatelé měli co číst. UNC je pro ně jakési vyvrcholení. Pojďme se mu společně podívat na zoubek.