Brk sympatie a tipovačka

| Vydáno:
Udílení novinářských cen se blíží mílovými kroky, a tak je mi ctí vám představit nejenom poslední seznam nominací, a to v kategorii Brk sympatie, ale také tipovací soutěž, kde si budete moci přijít na hezkou finanční odměnu. Jaká jména jste nakonec do této kategorie navrhli? A jak se můžete zapojit do tipovačky?

UNC 2022 – nominace v odborných kategoriích

| Vydáno:
Ke stolu zasedají odborníci ve svém oboru, na hradě ti nejpovolanější z nejpovolanějších, a dávají hlavy dohromady. Názory se bijí, přesto se každý snaží hodnotit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Subjektivita střídá objektivitu, listuje se horlivě časopisy. Neznáme přítele, neznáme nepřítele. Vybrané absolutní špičky za každý časopis srovnáváme a porovnáváme mezi sebou, abychom se dopátrali těch, kterým v žilách opravdu proudí nefalšovaná novinářská krev, a ocenili je.

UNC v číslech

| Vydáno:
Udílení novinářských cen za rok 2022 se blíží, a tak tu máme něco pro milovníky statistik. Jaká jména se v průběhu všech ročníků objevovala nejvíce? Které ze čtyř kolejí kralují jednotlivým kategoriím? Pokud vás odpovědi na tyto otázky zajímají, ale nechce se vám výsledky počítat, je tento článek právě pro vás.

UNC se vrací již podeváté!

| Vydáno:
Největší novinářský svátek klepe na dveře! Volejte sláva a tři dny se radujte! I letos se zcela jistě máte nač těšit. Redaktoři, šéfredaktoři, grafici, korektoři… ti všichni (a nejen oni) celý rok tvrdě pracují, aby hradní obyvatelé měli co číst. UNC je pro ně jakési vyvrcholení. Pojďme se mu společně podívat na zoubek.

Slavnostní večer UNC za rok 2021

| Vydáno:

Psal se den 16. června a lehce před šestou hodinou večerní do Velké síně sebejistě vkráčel skřítek vláčeje pytel plný dekorací. Všichni byli ohromeni jeho výzdobou, která dodávala slavnosti zcela unikátní atmosféru. Místo svíček osvětlovaly prostor rozzářené pergameny, brky a kalamáře vznášející se nad hlavami hradních obyvatel. Na druhý pokus se našemu pomocníkovi dokonce podařilo vybudovat i stupínek pro naše skvělé moderátorky Amandu Wright a Simelii Mallorny, které se s nadšením a mírnými obavami ujaly mikrofonu a přivítaly všechny přítomné. Zahájení osmého ročníku Udílení novinářských cen tím začalo!

UNC 2021 – Brk sympatie

| Vydáno:

V předchozích dnech vám kolegyně Niane a Aya již pečlivě naservírovaly čtenářské i odborné kategorie, ale jeden druh ocenění nám až dosud chyběl. A tak vám ve středu 8. 6. od redakčních sov Denního věštce v rukou přistály hlasovací lístky k nominacím na Brk sympatie. Jak vaše hlasování dopadlo? Kdo z nominovaných postupuje do dalšího kola? Pojďme se na to podívat!

UNC 2021 – nominace v odborných kategoriích

| Vydáno:

Ať už zastáváme v hradních časopisech jakoukoliv funkci, většinou toužíme po tom, aby se to, co předkládáme čtenářům, líbilo. Toužíme, aby se k naší práci čtenáři rádi vraceli a třeba ji i cíleně vyhledávali, protože to je jedním z ukazatelů, že to, co děláme, děláme správně. Někdy se ale ptáme, zda svou práci děláme kvalitně. A na to nám přináší odpověď nominace v odborných kategoriích.

UNC 2021: Nominace ve čtenářských kategoriích

| Vydáno:

Hrad nepochybně netrpělivě očekává další články k Udílení novinářských cen, které se letos uskuteční v netradiční dobu, téměř o půlrok později než normálně. Věříme, že čtenářům za to to čekání stálo, neboť lepší pozdě než nikdy a u UNC to platí dvojnásob, jelikož práce (šéf)redaktora není jednoduchá a měla by být oceněna. Jsme rádi, že vám nyní můžeme představit ty, o jejichž ocenění budete v letošním UNC rozhodovat vy – čtenáři.

Udílení novinářských cen (UNC) je zpátky

| Vydáno:

Rok se s rokem sešel a pak ještě s dalším půlrokem a za dveřmi naší novinářské kuchyně to opět začíná vřít! Ti, co vládnou brkem, namíchali ingredience, ilustrátoři a grafici novinářský pokrm okořenili a korektoři nám ho v oku lahodící podobě naservírovali. Které z jídel nám ale v roce 2021 chutnalo nejvíc? Které nejvíc polechtalo naše čtenářské buňky? Zůstaňte s námi a dozvíte se víc!