Agentura Žlutá Tlapa, nedávno znovuotevřená po několikadenní stávce, nabízí některé nové možnosti přivýdělku. Jednou z nich je Rovnání dryáků v Apatyce…
Podle vystaveného rozpisu odpracovaných brigád bylo vidět, že o tuto novou práci projevilo zájem docela hodně studentů – inu, vše nové a neznámé vždy láká. Ovšem někomu se žonglování s lahvičkami sice vyplatilo, jiný však musel uhradit způsobené škody. A tak jsem zatím nenašla odvahu Rovnání dryáků vyzkoušet: obrátila jsem se se zvědavými otázkami na ty, kteří již brigádu v apatyce absolvovali. Odpověděli mi dva z oslovených, Paul Brewer, kterému se práce náramně povedla, a Nebelbrach Mechacha, který naopak zkazil, co se dalo…
Sophia: Ahoj, všimla jsem si, že se ve ŽT objevila nová brigáda Rovnat dryáky – protože jsem opatrná, ráda bych se napřed něco o této práci dověděla. Můžeš mi prozradit něco více? Jsou např. dryáky označeny nálepkami nebo je musíš rozeznávat jen podle barvy? A s lahvičkami se musí žonglovat, nemůžou se jen normálně skládat do poliček?
Paul: Na rovnání dryáků není žádná velká dřina, pokud máš přesnou instruktáž, jak na to. No v podstatě tě vpustí do apatyky, dají ti plánek, kde má který lektvar stát + popisky barev lektvarů. A hraj si. Takže nemůžu říct, že je to úplně bezpečné, ale nejsme malé děti, abychom lektvary zkoušeli. A seřadit je potom umí každý, i když trvá, než se člověk zorientuje.
Co se týče žonglování, teď bych asi mohl mít prostor ke chlubení se, jak dokážu žonglovat, že? Ale ne, žonglují jenom ti, kterým něco padá a snaží se to zachytit.
Sophia: Tobě se podle výpisu práce podařila a dokonce jsi dosáhl specializace – na kolik sis přišel?? Co bys mi poradil, na co si mám dát pozor, kdybych se přihlásila na brigádu rovnání dryáků? Máš třeba nějakou fintu, kterou bys mi prozradil?
Paul: Když jsem rovnal dryáky poprvé, příliš se mi nedařilo, pořád jsem si je pletl, ale když jsem to dělal podruhé, to bylo po havraspárském tréninku, už mi to šlo docela dobře, pan vedoucí mi dal 15 svrčků.
Pozor si dávej, pokud děláš brigádu v době, kdy se ještě trénuje. Pak ti tam vtrhne zelený student dožadující se lektvaru (dvojsmysl :)), skoro tě povalí, všechno přehází a běží dál. Ale brigáda je to fajn, rozhodně lepší než momentální úklid umývárny. 🙂
Podobnou otázku jsem položila i Nebovi.
Nebelbrach: Jde o velmi náročnou brigádu. Lahvičky nejsou nijak označené, tudíž musíš jednotlivé dryáky poznat podle barvy. Jako famfrpálový kapitán se v nich ale vyznám, takže jsem napoprvé vše bez problémů zvládl a vydělal skoro dvacet svrčků.
Sophia: Dneska se ti ale podle výpisu práce moc nepodařila a dokonce jsi dosáhl v kažení specializace – v čem byl zádrhel? Co se rozbilo a jak velké škody jsi musel zaplatit? Co bys mi poradil, na co si mám dát pozor, kdybych se přihlásila na brigádu rovnání dryáků?
Nebelbrach: Bohužel to, že mi to napoprvé s lahvičkami tak dobře šlo, ve mně vyvolalo tak silný pocit sebedůvěry, že jsem napodruhé házel dryáky na police příliš bezstarostně a nedával si pozor na to, v jakém stavu police jsou. Když jsem na jednu hodil poslední dryák, převážila se, všechny lahvičky spadly na zem a rozbily se. Takže jsem první výdělek musel použít na zaplacení škod.
————————————
Zdá se, že rovnání dryáků nepostrádá riziko, ovšem přece jen jste aspoň v suchu a teple. To se rozhodně říci nedá o jiné aktuální brigádě….
Zkusili jste tuto brigádu? Anebo jste objevili ještě nějakou jinou novou prácičku, kde může student přijít k nějakým těm svrčkům? Nechcete se podělit o své zkušenosti?