Mnozí z nás se již setkali se slovem „Snílek“. V mudlovském světě tak lze označit člověka pozitivně naladěného s nepřirozeně velkou fantazií a schopnostmi vznášet se v oblacích (obrazně řečeno samozřejmě). Ale věděli jste, co nebo kdo je ten Snílek ve světě čar a kouzel?
Ti více študovaní jedinci to již jistě vědí a ti, kteří se to ještě neučili, určitě to někde na nejvyšších kouzelnických školách uslyší. Ovšem věřím, že drtivá většina neví o čem je řeč a již se třeba ani nemůže dočkat blízkého studia, čili nyní máte tu příležitost se dozvědět pravdu přímo tady.
Snílek v první řadě není žádná vymyšlená fikce! Je to tak skutečná postava, třeba jako vy nebo já. Jenže pevně vás o tom ujistit asi moc nelze, jelikož je zde malý zádrhel. Snílek je hrozně malinká bytost podobná miniskřítkům, která je pouhým okem neviditelná. Ani nejmodernější kouzelnické či mudlovské vynálezy by přesně nedokázali podobu Snílka zachytit. A dle mnoha lidí – Co oči nevidí, nebereme vážně.
A takového malého vzrůstu není jen tak náhodou. Jeho velikost je spjata s místem, kde většinu svého života působí. Asi to bude překvapující informace, ale právě za naším levým uchem jest ono sídlo tohoto tvora. Sem se stěhuje v průběhu našich dvou let po narození a žije s námi již po celý náš život, aniž si to více uvědomujeme. Drží se tam za to ucho zuby nehty a ani tím neštiplavějším šamponem Snílka dolů nedostaneme.
A co ten Snílek tam vůbec dle mě dělá? Dle všeobecných studií zde Snílek zapojuje spletité imaginární sítě až do našeho mozku a bez vedlejších účinků studuje naše myšlení a pocity. Vidí přesně to co my, vnímá naše cítění během celého dne a pečlivě si poté vede svůj deníček, kam si všechno zaznamenává. Poté k některým vybraným večerům přesně prostuduje náhodný obsah jeho zápisů a následně dle své osnovy naplánuje a celkově zařídí naše nejroztodivnější sny, které my vídáme ve spaní.
Sny mohou být poté co nejrůznější. V některých můžete vystupovat jako převtělená duše do nějakého zvířete (nejspíše způsobeno silným zážitkem například v zoo), jinde zase pojedete na pštrosovi nahý do práce (opravdu velký strach z trapasu v zaměstnání), dále vás bude honit mluvící basketbalový míč v místnosti plné počítačů (moc tělocviku a informatiky škodí), to je ale celkem individuální… Sny mají mnoho podob.
Nyní již snad trošku víte, kdo je ten Snílek přesně v našem kouzelnickém světě zač. A vy slečno se přestaňte drbat za tím uchem! Je možné, že čím více toho Snílka budete takto provokovat, tím neúplnější budou jeho zápisy a tím pádem Vás mohou večer čekat i hodně nepříjemné noční můry! Tak pozor na to 😉