Chytači zajistili Mrzimoru pozici vicemistra

| Vydáno:
Havraspár 120:200 Mrzimor

Před sobotním zápasem bylo jasné, že famfrpálový pohár třímají ve svých rukách hadi. Pořadí na dalších místech mohlo být ještě ledasjaké. Hogwartský uzel různých možností rozsekl po hodině, dvaceti minutách a padesáti čtyřech sekundách Chris. Úspěšným chycením zlatonky posunul Mrzimor na druhé a Havraspár odsunul na třetí, Nebelvír na čtvrté místo.

Po začátku utkání by takový závěr možná tipovali leda Fred a George Weasleyovi. Havraspár získával převahu a zdálo se, že letí na orlích křídlech za vítězstvím. Nepovedla se mu sice každá střela, Aimée oba své první pokusy poslala do obruče, zatímco další čtyři jí chytila Vivian, ale přesto ve dvacáté sedmé minutě vedl 60:0, hlavně zásluhou v pohodě hrající Wronky, k jejímž zásahům po jednom přidaly i Aya a Aimée. Mrzimor se k první ráně dostal po dvaceti čtyřech minutách, ale Amandu vychytal Wayna. Ve třicáté páté minutě Amanda druhou mrzimorskou střelou uspěla a snížila na 60:10. V dalším průběhu utkání se rozdíl pohyboval mezi padesáti až sedmdesáti body.

Jak zasáhli do zápasu jednotliví střelci? Eleanor dala čtyři góly, jednou trefila obruč, dvakrát její střelu chytila Vivian, jednou Alex. Wronka dala pět gólů, každá ze soupeřových brankářek proti ní uspěla jednou. Aya se prosadila jednou, po jedné střele jí chytily mrzimorské strážkyně obručí. Aimée dala góly dva, dvakrát trefila obruč, sedmkrát neuspěla proti Vivian, dvakrát proti Alex. Lessien se ke střele nedostala. Havraspár vystřelil třicet jedenkrát, dal dvanáct gólů (39% úspěšnost). Camrál kontroloval ze 78 %.

Mrzimor zaznamenal z devíti střel pět gólů, měl tedy 56% úspěšnost. Aaron vystřelil třikrát, dvakrát ho vychytal Wayna, jednou dal gól. Amanda kromě již zmíněných situací vystřelila ještě dvakrát, a to úspěšně. Mischel jednou obruč prostřelila, jednou trefila.

Kromě toho zahlásil komentátor ještě jednu střelu v padesáté deváté minutě. se ocitl před lelkujícím brankářem, ležérně vystřelil a trefil obruč. Není známo, za koho nastoupil.

Také modré odrážečky zprvu předčily své soupeřky. Jenny již od nich schytala čtyři rány, když se poprvé úspěšně zapsala mrzimorská hráčka. Byla to Sherly, již se ze všech odrážeček nakonec celkově dařilo nejvíce. Sestřelila čtyři soupeře, třikrát Wronku a jednou Aimée. Z patnácti možností jednou nedávala pozor a potlouk zasáhl ji, jednou Wronku netrefila, jinak si však dělala, co chtěla. V deváté minutě zamířila na Edmunda, mimoto byli jejími cíli soupeřovi střelci. Zvláštní situace nastala v sedmdesáté páté minutě, kdy se Sherly znenadání vypařila z hřiště. Na pět minut pak místo ní naskočila Alisa, která své dva odpaly použila k tomu, aby snížila zdraví Aimée a Wronce. Eivli třináct pokusů směřovala na soupeřovy střelce, čtyřikrát se netrefila. Jednou nedávala pozor a potlouk ji zasáhl, jednou ho odpálila Merlinu do oken. Mrzimor kontroloval potlouky ze 44 %.

Evanlyn Merlinovi vybila okna také jednou a jednou nedávala pozor, jinak však úspěšně zasahovala mrzimorské chytače, celkem sedmnáctkrát. Ve dvacáté šesté a ve čtyřicáté minutě shodila z koštěte Jenny. Kuriózní pro ni byla minuta sedmdesátá, kdy potlouk úspěšně odpálila – sama do sebe. Angela jednou, v sedmdesáté čtvrté minutě, srazila Jenny. Dvakrát nedávala pozor, dvakrát vysklila Merlinova okna. Jeden odpal na Chrise se jí nepovedl. Celkem třináctkrát trefila soupeřova chytače, jednou Aarona. Ani jí se nevyhnula situace kuriózní. V sedmdesáté osmé minutě nejprve komentátor zahlásil, že Angela nedává pozor, vzápětí se však opravil a konstatoval, že se neúspěšně pokusila zasáhnout 0. terč.

Všichni chytači všechny své průlety zvládli a zlatonka před nimi unikala jen s obtížemi. Na modré straně se z postu nehnul Edmund. Žlutí se snažili mít co nejvíce ve hře Jenny; když jí hrozilo sražení nebo sražena byla, střídal ji Chris. Na chvíli se dvakrát, ovšem bez možnosti průletu, na chytači objevila i Hanna, trénovaná odrážečka – to když havraspárští odrážeči srazili Jenny chvíli poté, co nastoupila, a odstoupivší Chris ji ještě nemohl nahradit. Hlavně tyto situace vedly ke zvětšování modré lišty. Jak již bylo řečeno, Chrisovi to nevadilo a vyplnil předpověď Emmy Ellie Lewis z šedesáté sedmé minuty: „Chris, ja ti verím! Ty ju chytíš!“

Ohlasy kapitánů
Aya WatanabeDěkuji celému týmu za všechny odehrané zápasy, pokaždé jste si vedli dobře! I když to letos nevyšlo úplně podle mých představ, zklamaná ze sezóny nejsem. Jsem hrdá na to, jak se tým zlepšil a rozrostl a jaké výkony pak předvedl v každém zápase. Co se ale toho dnešního týče, ten byl výjimečný. Náš dlouholetý kolejní brankář hrál dnes naposledy a já mu prostřednictvím tohoto vyjádření děkuji za jeho neutuchající zápal pro famfrpál a výborné zákroky v bráně, které nepředvede jen tak někdo. Mám se toho od tebe ještě hodně co učit, Wayno. Vítěznému Mrzimoru samozřejmě gratuluji, zvláště pak kapitánce Jenny, která dokázala svůj tým vyšvihnout na druhé místo, což se dle statistik od Léta 2011 žádnému jinému kapitánovi nepovedlo. Děkuji za příjemný zápas a už teď se těším na další sezónu!“

Jenny Layla Gilesová„Jsem velice ráda, že poslední zápas sezóny se takhle krásně vydařil. Bylo to celkem i napínavé a já doufám, že si to užili i fanoušci na tribuně, protože hráči do toho dali snad úplně vše!
Tímto chci poděkovat všem, kteří nám fandili a podporovali nás!
Ještě bych ráda měla krátký vzkaz pro svůj tým.
Všichni jste byli úžasní, i ti, kteří třeba zrovna nehráli a nebyli viděni, ale skvěle se na chodu hry podíleli.
Sherly, nejlepší odrážeč tohoto zápasu. Musím přiznat, že kdybych hrála proti ní, bála bych se nastoupit. –
smích
Chrise bych si zde dovolila pochválit za jeho skvělé načasování a chycení zlatonky. I když tu zlatonku jsem chtěla já… –
dodá šeptem –
Vyzdvihla bych tady ještě Alex, která v bráně předvedla velmi slušný výkon vzhledem k její úrovni a úrovním havraspárských střelců.“

Ohlasy vybraných hráčů
Wayna Wayra TlalocJak jen popsat atmosféru na mém posledním zápase. V první řadě musím poděkovat za šanci si na tomto zápase vůbec zahrát, protože doby mé slávy už jsou dávno pryč. Dále bych chtěl poděkovat všem, co se dnešního utkání zúčastnili, ať už na hřišti, nebo na tribuně. Byl to nezapomenutelný zápas a atmosféra byla úžasná. Přesně tak, jak si ji pamatuji a jak bych si ji i nadále rád pamatoval. I když jsme prohráli, stejně jako když jsem poprvé na koště naskočil. Musím říct, že všichni do toho dali maximum a že se jen k soupeři přiklonilo více toho pověstného štěstíčka, ale tak už to ve famfrpálu chodí. Takže Mrzimoru k výhře upřímně a od srdce gratuluji. Úplně nakonec bych rád popřál všem hráčům, nehledě na barvu koleje, neutuchající nadšení pro hru a mnoho krásných zážitků s famfrpálem.“

Chris JerichoMusím se přiznat, že jsem nikdy nechtěl tu zlatou potvůrku chytit více než právě dnes. Ono poslouchat to, kdyže ji chytí soupeř, není nikdy nic příjemného, ale jako tým jsme drželi při sobě, podporovali se a moc jsme po výhře toužili. Nyní nás čeká jen jedna věc, a to, jaké že bude vlastně pořadí. Bohužel stále nikde není psáno, co rozhoduje při shodě bodů, a tak vlastně pořadí může být jakékoli. V každém případě jsem si letošní sezónu opět moc užil a rád bych tímto poděkoval jak spoluhráčům, tak i našim fanouškům a úžasné kapitánce, byl to další perfektní ročník.
PS: Nesmíme zapomínat také na naše reportéry, takže děkuji i tobě za možnost se vyjádřit k zápasu a za parádní články.“

Sestavy týmů
První uvedený hráč nastoupil v základní sestavě, další střídali.

chytač: Jenny Layla Gilesová, Chris Jericho, Hanna Yorii

Letošní Školní famfrpálové mistrovství je za námi. Pohár si odnáší tým Zmijozelu. Zbývá ještě ukázat konečnou tabulku:

Tým Z V P VG OG R ChZ
1. Zmijozel 3 3 0 26 6 20 2
2. Mrzimor 3 1 2 9 36 −27 2
3. Havraspár 3 1 2 26 6 20 1
4. Nebelvír 3 1 2 14 27 −13 1

Jak již řekl Chris, nejsou zveřejněná kritéria, podle nichž se určuje pořadí při rovnosti bodů. Letos můžeme odpozorovat, že prvním je pravděpodobně počet chycených zlatonek. Mrzimor díky němu přeskočil v tabulce HavraspárNebelvír, mající lepší skóre, a vyplatil se mu tak úspěšný chytačský zásah Jenny v prohraném zápase proti Zmijozelu.