Zmijozel famfrpál

| Vydáno:

Pozor, změna vedení! Zmijozel se nedlouho po začátku famfrpálové sezóny rozhodl změnit kapitána i zástupce. Dlouholetá kapitánka Ontaria Emori Reyes předala „céčko“ své zástupkyni Manon Černozobé, které bude pomáhat aktivní druhačka Sarah Thompson. Ontarce děkujeme za skvělé vedení týmu a Manon a Sarah přejeme hodně štěstí!

Podzim

| Vydáno:

Letním dnům již definitivně odzvonilo, aby taky ne, když tu máme přelom října a listopadu. Nebo snad ještě někdo chodí po hradě v letním?! Pokud ano, myslíme, že je na čase navštívit obchod madam Malkinové a nakoupit si podzimní oblečení. Šup, šup, za chvíli je tu Martin a jeho bílý kůň… a mudlové zase straší různými epidemiemi. Tak hezky do tepla, horký nápoj do jedné ruky a do druhé třeba dobrou knihu… prostě pohoda a klid…

Body

| Vydáno:

Na přelomu prvního a druhého pololetí letošního školního roku, tedy na konci 4. a na začátku 5. termínu výuky, je ve vedení stále Nebelvír, který již dosáhl 25 000 rubínů ve svých bodovacích hodinách. Na paty mu šlape Mrzimor s téměř 20 000 body. Poloviční obnos oproti Nebelvíru, něco přes 13 000 safírů, má Havraspár. Zmijozel je prozatím na poslední příčce s 6 000 smaragdy a má tedy čtyřikrát méně bodů než Nebelvír. Jak to bude dál?

Redaktorem na zkoušku – Ředitelka Alexandrijské knihovny: Pracovní úrazy máme pozoruhodné

| Vydáno:

Před nedávnem byla za velkého zájmu kouzelnických historiků jmenována Zahra Mahmoudová na pozici ředitelky Mezinárodní kouzelnické knihovny a čaropisného archivu. Tato instituce, lidmi z historických důvodů často označovaná jen jako Alexandrijská knihovna, shromažďuje desetitisíce kouzelnických knih, spisků, periodik a dalšího. My vám dnes přinášíme krátký rozhovor právě s její novou ředitelkou.