Čaroprůvodce světem středověkým

| Vydáno:

autor: Kargowan Aster, Zmijozel

Nedávno jsem mi do rukou dostala jedna velmi zvláštní, pomalu se rozpadající kniha. Hned jsem se zaradoval, takovéhle staré poklady z našich rodinných archivů přímo miluji. Samozřejmě mi to nedalo a já se do ní začetl, nesla velmi zvláštní jméno – Čaroprůvodce světem středověkým.

Netušil jsem ovšem o jakých hrůzách se tam dočtu, ale to bych trošku přeháněl… Nebudu vás dlouho napínat. Ze zadní stránky jsem vyčetl, že kniha byla vydaná roku 1517, tedy v době pozdního středověku. A jak všichni z Dějin čar a kouzel víme, ve středověku zaznamenalo čarodějnictví opravdový BOOM!! Proti tomu se stavěla ale církev, a tak vznikly pověstné hony na čarodějnice… Mudlové tehdy dělali opravdu ošklivé věci jako mučení, upalování, topení, shazování ze skály a podobně. A právě tato kniha obsahuje obsáhlé návody jak se vyhnout fanatickým mudlům a ještě jim to více vrátit… vybral jsem tedy některé pasáže se kterými bych se s vámi rád podělil…

„…jednou z dobrých variant bydlení je i chaloupka na kuří nožce. Nejenže oceníte ten trvalý, úžasně uklidňující houpavý pohyb, ale hlavně staré senilní babky budou nadšené z mobility této chaloupky. Nejnovější modely dokážou zrychlit z nuly na 20 km/h za neuvěřitelných 30 sekund!! Pokud tedy chcete pocítit vítr ve vlasech, zakupte si chalupu na kuří nožce!“

Pokud vás ovšem chaloupka na kuří nožce nenadchla (což bych se divil, já jsem z ní úplně paf), tak má kniha i jiné řešení…

„Hitem několika staletí ovšem zůstává zarostlá drnová chajda, která spolu se svým maskáčovým vzhledem skvěle brání pohledům mudlů. Umístění je libovolné, prodejce však doporučuje bažiny, mokřady a močály. Nicméně vlhké prostředí není moc dobré pro staré lidi a tak pokud se chcete někoho zbavit, tak má výrobce speciální nabídku, nesoucí heslo: S námi budete dědit do dvou měsíců!!“

V našem století je posíláme do domova důchodců, pokrok je prostě pokrok. A právě ten jsem zaznamenal i u přístupu k mudlům, no i když…

„Udělala jste právě jarní úklid a objevila jste staré prošlé lektvary či jiné sajrajty?? Za žádných okolností je nevyhazujete! Takový lektvar má nedocenitelné využití, pokud vás třeba zrovna otravuje váš mudlovský soused s tím, že prales kolem vašeho domu, který tam navíc ještě včera nebyl, se mu vůbec nelíbí. Tak nezuřte a mile ho pozvěte na čaj s tím, že mu to vysvětlíte. Místo čaje mu ovšem podstrčte ty prošlé elixíry. Buď z něj zbude hromádka prachu a nebo nějaký nový druh zvířat, pro jistotu mějte při ruce hůlku, jedna mířená Avada to jistí.“

Tak takovéhle chování s mudly, no to je děs! No ještě řekněte, že by jste toho byli schopni?

„A pokud váš mudl soused uvidí, jak váš kocour s vámi mluví lidskou řečí, máte dvě možnosti, buď už ho nikdy nikdo neuvidí a vy budete mít výborného pečeného krocana (recept na straně 47) a nebo mu můžete prozradit tajemství o tom, že na jarních slavnostech budete mít břichomluvecké číslo.“

Ehm… jak zaznívá v jednom filmu: „zvířata jedí, aby žila, kdežto lidé žijí, aby jedli“ a jak se mi zdá, o kouzelnicích to platí dvojnásob.

„Chystáte se účastnit soutěže v pečení koláčů? Máme pro vás pár tipů jak vyhrát!

1. Můžete proměnit soupeřčinu mouku na prach jednoduchým kouzlem *Moukus Prachus*

2.Chcete něco efektnějšího? Něco co vzbudí rozruch? Nechte její koláč vybouchnout!! Zařídí to kouzlo *Koláčus bombus*

3. Na tento náročný, avšak velmi zákeřný způsob hodící se, pokud je vaše soupeřka také čarodějnice, budete potřebovat alespoň základní znalosti z okruhu černé magie, konkrétně voodoo. Až bude porota ochutnávat její koláč, použijte voodoo panenky a způsobte porotě bolesti břicha, zaručeně nevyhraje!!“

Já se nestačím divit, takovéhle nekalé praktiky u pečení koláčů, no tedy, je vidět s čím měl pisatel knihy asi největší starosti… Zbytek knihy popisuje obsáhlá pravidla lovu mudlů, nicméně na ten si ještě chvilku budete muset počkat. Z tak nestvůrně příšerného textu mi totiž vstávají vlasy hrůzou (což tedy přináší jisté odpočinutí od gelování) a navíc se musím rozhodnout jestli to budu vůbec publikovat, neboť se mezi vámi určitě najdou tací, kteří by si svého mudlu velmi rádi ulovili. 😉

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *