Ve světě se čas od času objeví nějaký zázrak. Může to být naprosto cokoli – osoba, která vybočuje z davu, může to být domácí mazlíček, který pomůže svému pánovi v situaci, ve které to nikdo nečeká, může to být dokonce věc nebo třeba situace. Pro Chuna to byl příběh, který znamená pro naprostou většinu světa velmi mnoho, příběh, který ovlivnil moderní společnost, příběh, mezi jehož řádky se skrývá dětství dnešních generací. Příběh Harryho Pottera.
Jako vězeň u sebe nemohl mít knihy, ale protože byl fanouškem rozsáhlé ságy od Joanne Rowlingové, jeho kamarádka Jeannie se rozhodla mu všechny stránky ručně nakopírovat a posílat mu je, aby se k příběhu dostal i během výkonu svého trestu. „Stránku po stránce, celkem 759 stránek. Posílala mi je po 200 stránkách. A já najednou uvěřil, že někomu stojím za takový skutek, že jsem někým milován,“ s dojetím vypráví Rosenkraz. „A tak se mi v hlavě poprvé zrodila myšlenka na projekt I’ll Be There.“
„Ty knihy jsou o lásce. O tom, jak láska zvítězí nad všemi ostatními,“ vysvětluje důvod, proč mu Harry Potter změnil život a proč se rozhodl, že by přesně tohle z příběhu mělo být převedeno do reality.
Když si Chun odpykal svůj trest a vrátil se do reálného života, využil každé volné chvíle, aby svou myšlenku dotáhl do konce. Hnutí I’ll Be There se stalo reálným a jeho cílem je inspirovat lidi a pobídnout je k činům a dobrým skutkům, které z dnešního světa dělají lepší místo pro život pro nás všechny.
„Ať už jde o větší laskavost nebo jen drobnost jako koupit někomu kávu, podržet dveře… Tohle prosté, úmyslné jednání, je to okamžik spojení. Jen se snažím, aby lidé měli lepší den.“
K projektu I’ll Be There se může připojit úplně každý a ve skutečnosti ani nejde o to, zda se k němu podepíše někde oficiálně, protože to přeci vůbec důležité není, stejně tak to není jeho pravou podstatou. Důležité je to, co člověk vnímá, jak myslí a jedná. V tom je poselství. „Je to o maličkostech, které můžete každý den udělat pro někoho jiného.“
Chun dělá mnoho činů – od kupování květin a rozdávání je náhodným dívkám, přes pozvání na jídlo pro lidi bez domova, až po spoustu úsměvů a pouhých hovorů. „Na první pohled nevíte, čím si kdo uvnitř prochází. A tak jen tím, že někomu podáte pomocnou ruku, nabídnete lásku, soucit, laskavost – už tohle samotné spojení může třeba zabránit tomu, že někdo spáchá sebevraždu,“ povídá muž. A má pravdu.
Všímejte si lidí kolem sebe. Poslouchejte jejich příběhy. Nebuďte sobečtí a buďte féroví, k ostatním i k sobě. Šiřte lásku, laskavost, soucit a pochopení. V dnešním světě je každé malé gesto potřebné víc, než si lidé myslí. Nezapomínejte na to. Můžete zachránit spoustu jednotlivých světů lidí… a v konečném důsledku i ten svůj.
Pokud byste měli zájem zjistit více, zkuste se podívat na HateFree Culture, ze kterého bylo pro tento článek také čerpáno.
Pro Denní věštec
Narcisse Cinerea
Krásný článek Ciss! Kéž by si tento článek přečetli všichni, nejen kouzelníci, ale i všichni mudlové!
Luxusní článek Ciss i jakožto můůůdla mě to zaujalo. TOP