Zrušení svrčků?!

| Vydáno:

Celým kouzelnickým univerzem se šíří informace o zrušení svrčků jako kulový blesk (ačkoliv v dnešní době je spíš vhodnější říkat „jako Forcer 2006 Ultra“, nicméně zvyk je železná košile a já si nedovoluji ani odhadovat, kdy v tomto případě zrezne).
Denní věštec se vydal do terénu a jak jinak – uspěl. Nu, jen čtěte dál!

První naše kroky vedly k expertovi na Pokladničení, panu skřetovi Skřípalovi Šetřivému. Od něj jsme si vyslechli velice zevrubnou přednášku, v níž vylíčil výrobní cenu jednoho svrčku, jeho praktické využití a vše vzápětí ještě podtrhl faktem, že „svrčky se stejně nedají posílat a kouzelnický svět při obchodování s cetkami používá spíše pochutin, jako jsou například Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak, které jediné dovedou hodnotu svrčku uspokojivě přenést“.
Podle odborníka Skřípala je zrušení svrčků pouhou otázkou času a on osobně se na tento čas velmi těší, jelikož prý „ve svém věku již nedokáže dost dobře rozlišit jednotlivé mince a má obavy, že ho někdo při běžných finančních transakcích šidí.

Do opozice s ním se však staví madam Kšeftařová, která je hlavou společnosti Rozvoj drobných a ještě drobnějších mincích. sro – paní Kšeftařová se nechala slyšet, že prý „svrčky jsou pro obchod zlatý důl“ a že prý „cena 25-16-28 prý nikdy nebude mít takový půvab a kouzlo jako možná cena v budoucnu 26-0“. Při zrušení svrčků by prý protestovala, organizovala nejrůznější stávky a sepisovala petice, neváhala by prý každého podepsaného uplatit nějakým tím svrčkem (můžete si povšimnout, jak je mazaná – v případě neúspěchu nemusí vyplácet nic!).

Pro definitivní rozřešení jsme se vydali k mluvčí Gringottovy banky, slečně Škrtě Úlisné. Ta sice uznala, že se o stažení svrčků jeden čas uvažovalo, avšak ihned dodala, proč nakonec nebylo a nebude v dohledné době realizováno – „Gringottova banka v nedávném čase přistavěla pod nejhlubší trezory takzvané svrčkové sklepy, které slouží k uskladnění těchto mincí s větším úrokem než v trezoru běžném. Tato novinka znamená pro naši banku velký zisk a je v našem zájmu nechat toto odvětví našich služeb vypučet až do úplného rozkvětu. A navíc, nemáme zapotřebí opičit se po mudlech, kteří plánují tu svoji odrůdu svrčků z oběhu stáhnout.“

Dle mého názoru mohu toto vysvětlení považovat za věrohodné, ačkoliv myslím, že v případě skřetů není prozíravosti nikdy dost. Ať je tato obava oprávněná či ne, podle mě mohu článek „Zrušení svrčků?!“ uzavřít tvrzením, že v nejbližší dohledné době se žádných výrazných změn obávat nemusíme.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *