Tuto přijímací esej sepsala Sophia Glis-Glisová a po vzoru kolegy Druma, kterého tímto zdraví, ji nabízí též milým čtenářům.
Pozn. aut.: Nyní teprve vidím, jak málo jsem toho napsala oproti Benjaminovi, i když kvantita také není rozhodující a stručnost je největší umění, že. Ale jsem moc ráda, že jsem si jeho brilantní a prostě skvělé pojednání mohla přečíst. Nechcete se i někdo další podělit o své objevy a závěry v otázce špičatosti klobouku a čarodějova odstínění? Určitě by to bylo poučné a možná i zábavné!
Pomocí speciálního a dnes již téměř zapomenutého kloboukového odstiňovacího kouzla (dále jen KOK) je možno odrážet útočná a matoucí kouzla.
KOK bývá účinnější než klasické štítové kouzlo, zesílený účinek se týká hlavně ochrany hlavy KOK používajícího kouzelníka, která je zpravidla nejdůležitější a nejpotřebnější částí jeho těla. Právě výška a tvar špičky čarodějova klobouku má rozhodující vliv na obrannou sílu KOK.
Staří mistři magie se něco naexperimentovali s tvarem a zakřivením špičky kouzelnického klobouku, přičemž při svých výpočtech brali v úvahu věk a tělesnou výšku čaroděje a momentální postavení planet, takže pro každý den v roce museli zahnutí a výšku špičky svého klobouku upravovat.
Tak bylo možno dosáhnout bumerangového kloboukového efektu (dále jen BKE), který útočné kouzlo nejen odstínil, tj. eliminoval, ale odrazil zpět přesně proti agresorovi, takže účinek jeho kouzla se obrátil proti němu samému.
Bohužel v posledních letech umění užívání KOK a BKE značně upadlo kvůli závazným omezujícím normám maximální výšky, špičatosti a zakřivení kouzelnických klobouků, které zavedla Komise pro rovné příležitosti a kouzelnickou korektnost, zřízená Evropskou kouzelnickou unií.