Dvě minuty dvacet tři sekund

| Vydáno:
Zmijozel 150:0 Nebelvír

Předposlední zápas Školního famfrpálového mistrovství trval dvě minuty dvacet tři sekund. Podle oficiální statistiky tomu bylo o minutu déle. Z jakého důvodu? Týmy potvrdily připravenost a zahájení utkání bylo stanoveno na 9.04, ale začalo až po konci této minuty, tedy v 9.05. Ukončeno bylo v 9.07. Oficiální doba zápasu však byla spočítána od 9.04. Jelikož všechna dosavadní utkání vždy začala až minutu po oficiálním začátku, musíme zřejmě dodatečně z délek jich všech minutu odečíst.

Čtrnáct hráčů vzlétlo na necelé tři minuty do vzduchu. Co všechno se během té doby událo? Ve druhé minutě se Bibi dostala k potlouku a zasáhla Esmeraldu. Ve třetí získala Hannabell camrál, vystřelila na pravou obruč, ale Emma předvedla excelentní zákrok a se štěstím chytila. Stav se nezměnil. Zároveň se k potlouku dostala Angie a neúspěšné střelkyni se odvděčila tvrdou ranou. Chris Jericho vyvěsil jediný transparent utkání. Svůj první a poslední let za zlatonkou podnikla Esmeralda, výborně se vyhnula ostatním hráčům, ale míček jí unikl. Jen chviličku po ní se lépe zadařilo Magdarlene, která po střemhlavém letu zlatonku chytila. Mezi oběma událostmi byl tak malý časový rozestup, že si mnozí diváci sice všimli, že zápas skončil, ale trvalo jim, než zjistili, kdo vyhrál.

To vše se událo vlastně během okamžiku. Není se co divit, že Hekatea nakonec prohlásila: „Byl to zápas nabitý akcemi! Jen fanouškové moc nestíhali, jak se tísnili u Rosmerty, aby stihli občerstvení, než jim zavře stánek před nosem.“ Ano, jen třináct lidí si stihlo ve stánku cosi objednat. Těmito šťastlivci byli (v chronologickém pořadí): Nebelbrach Mechacha (máslový ležák), Andrew Uroboros (dýňová šťáva), Aimée Leavittová (škrkničky v čokoládě), Monika Fireová (Rosmertiny roládky), Aya Watanabe (žvýkavé žužu), Jarrq Miekkala (máslový ležák), Astrid Wikingová (žvýkavé žužu), Liana Phillips (cukrová vata), Calla Torová (žvýkavé žužu), Stella Wiliems (máslový ležák), Loralei Silwerin (cukrová vata), Amanda Wright (limonáda) a Birgitta Runesson (škrkničky v čokoládě). V tlačenici u Rosmerty se tedy nejlépe orientoval Nebelvír.

Ohlasy kapitánů
Andra TigersSamozřejmě jsem ráda, že zápas skončil naší výhrou, ale jak tento zápas, tak skoro všechny zápasy předchozí jen potvrzují, jak si z nás systém letos utahuje.“

Esmeralda MilagrosaK tomu nemám co říct.“

Ohlasy vybraných účastníků
KomentátorJsem se zápasem nadmíru spokojen. Neudělal jsem dnes ani jednu chybu. Nevíte, jak to skončilo?“

RosmertaHrůza! Zůstalo mi téměř všechno zboží, dýňovou paštičku, lízátko a osvěžující zmrzlinu nikdo ani neochutnal. Snad se do příštího týdne nezkazí. Nezdržujte, spěchám do mrazáku!“

Sestavy týmů

Zmijozel:
1. střelec: Andra Tigers
2. střelec: Hannabell Cavanaugh
3. střelec: Samantha Aileen Massey
brankář: Rhea De Morgan
1. odrážeč: Bibi Anne
2. odrážeč: Elaine Robillard
chytač: Magdarlene di Facittra

Nebelvír:
1. střelec: Temilee von Brain
2. střelec: Melisa Pestrá
3. střelec: Beteramis Athenodoros
brankář: Emma Ellie Lewis
1. odrážeč: Theresa Brendi
2. odrážeč: Angie Claire Silvery
chytač: Esmeralda Milagrosa

Poslední utkání základní části sezóny začne v sobotu 13. 1. 2018 přibližně v 9.00. Proti sobě se postaví hráči Havraspáru a Mrzimoru. Jedna z těchto kolejí se počtem výher dotáhne na Zmijozel, druhá na tom s jedinou zůstane stejně jako Nebelvír.

Pro Denní věštec
Nebelbrach Mechacha

Autor

Nebelbrach Mechacha

Hradní novinařině se věnuje od nástupu do školy v Létě 2009, kdy začal psát pro Lví tlapou. Spolupráci s Denním věštcem navázal ve školním roce Zima 2012. Od počátku píše články týkající se Soubojového klubu, v Zimě 2013 založil tradici pravidelného famfrpálového (raději říká kvidyčového) zpravodajství. Sem tam se hecne a zpracuje i jiné téma. Řídí se heslem: „Scholaris in omne tempus.“

Komentáře

  1. Je pravda, že tentokrát bylo mnohem zajímavější sledovat Rosmertin stánek. Bod pro redaktora za to, že si to všechno stihl zapsat. A druhý za vyzpovídání obou účastníků, aspoň tohle člověka pobavilo!

  2. Já bych jen reagoval na Rosmertu, ať se nebojí o potraviny, že se jí zkazí, a vezme si je do mrazáku sebou, ne? 😀
    Ale jinak gratuluju Zmijozelu. Já jsem ani nestihl dojít na zápas. 😀

  3. Gratuluji redaktorovi, jak vytěžil ze dvou minut a dvaceti tří vteřin, maximum 🙂

  4. Děkuji za parádní reportáž. Obzvlášť ohlasy vybraných účastníků mě dokonale pobavily.
    Ještě jednou gratuluji Zmijozelu a doufám, že v příští sezóně se s námi utkají v poněkud delším zápase. 🙂

  5. Madam Rosmerta se nakonec chuděra oháněla víc, než všichni hráči dohromady 😀

  6. Parádní článek, který vypovídá o nemalém talentu a zkušenosti redaktora! Děkuji za něj 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.