Mudlové se definitivně pomátli. Nejenže neuváženě loví kachničky z Vltavy a nosí si je domů, teď ještě ke všemu bombardují Měsíc.
Četná mudlovská média přede dvěma dny slavnostně informovala o tom, že NASA (mudlovská organizace pro výzkum vesmíru) svrhla na povrch Měsíce jakousi raketu, která po dopadu zvedla obrovské mračno prachu a zeminy. Toto mračno pak zkoumala doprovodná sonda a údaje o svém zkoumání spolu s fotografiemi poslala na Zemi.
Nabízí se ovšem otázka. Proč si mudlové takovýmto způsobem zahrávají s vlastním Měsícem? Oficiálním vysvětlením je snaha o nalezení vody na povrchu tohoto vesmírného tělesa. Jenže problém je jinde. Zkušený odborník na vesmírná tělesa a uznávaný znalec mimozemských kouzelnických tvorů, Horacius Cosmicius Cosmos, nám v rozhovoru potvrdil, že mudlové si ani nedovedou představit, jaké důsledky by jejich jednání mohlo mít.
„Bohužel je to tak. Mudlové si neuvědomují, že ačkoliv oni vidí Měsíc jako pustou planinu, život na něm existuje. A to život doslova magický. Při jednom z letů na Měsíc se nám podařilo dostat do mudlovské posádky jednoho kouzelníka. Ten nejenže na Měsíci potvrdil výskyt kouzelných tvorů, navíc tyto tvory identifikoval!“
Takže víte, co na Měsíci žije?
„Ano víme. Jsou to škrkny. Samozřejmě ne přesně takové, jaké známe z kouzelnických domovů, ale velice podobné.“
Škrkny! Myslíte, že by mohly být pro mudly nebezpečné?
„Zatím jsme žádný útok vesmírných ani jiných škrken na mudlovská obydlí nezaznamenali a věřte, že to sledujeme opravdu důsledně, ale obávám se, že po této nejnovější akci mudlů by se to mohlo změnit.“
Proč myslíte?
„Inu, škrkny jsou v zásadě inteligentní a toto surové narušení by mohly brát jako přímý útok. Nedivil bych se tedy, kdyby někdy v budoucnu začaly mudly sabotovat nebo, což by bylo daleko horší, by zatoužily proniknout do mudlovských obydlí. Problém je, že nevíme, jak by se těmto vesmírným škrknám u nás vedlo. Předpokládáme sice, že by je zabil kyslík a vyšší gravitace, ale příroda je mocná čarodějka a už mnohokrát nám předvedla, co dokáže mutace.“
Tolik tedy názor docenta Cosmose na problematiku života na Měsíci.
My jen můžeme jen doufat, že se jeho černé předpovědi nenaplní a škrkny zůstanou tam, kde jsou teď. Mít tu totiž ke všem problémů se škrknami ještě problémy s jejich mimozemskými příbuznými, to už bychom se rovnou mohli odstěhovat někam na Mars. Jenže bůh ví, co žije tam.