Zápas skvělých brankářek a zmijozelské převahy

| Vydáno:
Havraspár 20:280 Zmijozel

Minutu po deváté hodině ranní se v sobotu nad trávník vznesly postavy v modrých a zelených dresech. Začal třetí letošní famfrpálový zápas. Čekala se mírná převaha Zmijozelu, tuhý odpor Havraspáru a rozhodnutí chycením zlatonky. Vše se potvrdilo, nicméně naplněné očekávání neznamenalo nudu. Naopak diváci byli svědky skvělých výkonů hráčů a dramatu až do konce.

Zelení střelci začali budovat náskok svého týmu od páté minuty, kdy otevřela skóre Hannabell. Po půlhodině hry to bylo již 0:60, pak snížila Betria. Stejná hráčka se trefila i po hodině a čtvrt hry, kdy upravila na 20:130. To ještě nikdo netušil, že jde o poslední gól zápasu. Za zbývajících osmnáct minut měly střelkyně celkem devět možností ke změně skóre, ale již se neprosadily.

Camrál byl v držení Zmijozelu po 85 % trvání zápasu. Za tu dobu se zelené hráčky dostaly ke třiceti devíti střelám, třináct bylo úspěšných (33 %). Stejnou úspěšnost měly i střelkyně modré, ale jen ze šesti pokusů. Proti Arietty dvakrát zasáhla brankářka; jednou tato střelkyně camrál ztratila v klubku hráčů, a k zakončení se tedy nedostala. Také Aimée vystřelila dvakrát, ale Astoria své obruče uchránila. Betria proměnila obě své šance. Hráčky v zelených dresech se do akce dostávaly daleko častěji. Nejúspěšnější byla Andra se šesti góly. Jednou vystřelila mimo, dvanáctkrát ji vychytala Aya. Hannabell uspěla čtyřikrát, jednou trefila obruč, třikrát ji předčila brankářka. Otloukánek Samantha, kterou dvakrát havraspárští srazili potloukem, se pomstila třemi góly. Sedmkrát si ji vychutnala Aya a jednou vystřelila mimo. K jedné střele se dostala Inees, ale brankářka jí prohodit camrál obručí nedovolila.

Odrážečky předváděly hru vcelku vyrovnanou. Modré hráčky kontrolovaly potlouk z 55 %, o jedno sražení více si však připsaly zelené. Nejčastěji mohla máchnout pálkou Angela, pětadvacetkrát. Jednou nedávala pozor a železný míč ji trefil do nohy, sedmkrát se jí odpal nepovedl. Šestnáctkrát soupeře zasáhla, převážně soupeřovy chytačky, z nichž Magdarlene ve třicáté šesté minutě shodila z koštěte. Úspěch zaznamenala i v minutě dvacáté třetí, odskákala si jej střelkyně Samantha. Že ani brankář není před potlouky zcela bezpečný, si ověřila Aya, když ji jeden zbloudilý atakoval. Angela ji však zachránila.

Čtyřiadvacetkrát byla v akci Elaine. Dvakrát máchla naprázdno a míč trefil ji, dvakrát ho neodpálila dobře. Jednou ubránila před potloukem spoluhráčku Hannabell. Devatenáctkrát zasáhla soupeře, převážně chytače. Edmunda poslala na ošetřovnu v časech 0:42 a 0:55, jednou její ránu odskákala Angela (0:26). Zahanbit se nenechala ani Evanlyn. Měla stejný počet pokusů jako Elaine. Ubránila Aimée, pětkrát pálila nepřesně a šestnáctkrát do soupeře. V čase 1:30 srazila Samanthu. Kuriozitou je, že dvakrát odpálila potlouk na soupeřova chytače, který však vystřídal dříve, než k němu míč doletěl, a poslední pokus nemohla dotáhnout do konce, neboť zápas skončil dříve, než potlouk dorazil k zamýšlenému cíli (do statistik se jí však zřejmě jeden z těchto odpalů zaznamenal jako sražení soupeře). V čase 1:23 dokázala zasáhnout sama sebe.

Loralei se dostala do akce osmnáctkrát. Jednou ubránila Samanthu, ve zbylých případech zasáhla soupeře. Srazit se jí podařilo Arietty (0:14) a Edmunda (1:05). Její druhý úspěch byl obzvláště důležitý. Edmund totiž dvě minuty před ním vystřídal Hazel, která se tak ještě nemohla vrátit na koště, a zaplnit chytačskou pozici proto musela Isabell, jež má zatím jen osmou úroveň. Zmijozel tak získal výraznou chytačskou převahu.

Jednou se k potlouku dostala Indris, ale odpal se jí nepovedl.

Všichni chytači prolétali přes překážky úspěšně a hnali se za zlatonkou, každý ji několikrát málem chytil. Edmund měl jedenáct pokusů, Hazel osm, Narcisse také osm a Magdarlene šestnáct. Posledně jmenovaná zápas v čase 1:33:02 ukončila a definitivně rozhodla o vítězství Zmijozelu.

Ohlasy kapitánů
Aya Watanabe:
 Dnes je to poprvé, co nejsem ani trochu z prohry zklamaná. Možná to je i proto, že jsem to čekala, ještě než jsme začali hrát. Dalo se to s klidem předpovídat i týden dopředu, ovšem když nám zmijozelské odrážečky srazily Edýho i Hazel a musel naskočit neplánový třetí náhradník na chytače (Aspoň máš náskok na Záskok, Iso!), naděje na výhru umřela. O to víc než na výhru jsem se já osobně soustředila na snížení úspěšnosti střel Zmijozelu, povedlo se. Poprvé jsem se svým výkonem spokojená a přijde mi až neuvěřitelné, kolik střel na mě v jednom zápase letělo. Podobný počet střel na mě už jednou v minulosti letěl, ale tehdy to bylo za celou sezónu. Co se mých hráčů týče, jsem hrdá. Odrážečky Evan a Ang si s konkurencí krásně poradily a připravily hned několik, jak říkají, salátů. To samé moje střelkyně, které čelily mnohem silnějším protivníkům. Dle výpočtů jsem nevěřila ani v jeden camrál ukořistěný někým modrým, a nakonec jich bylo šest nebo pět. Z toho se povedlo proměnit pouze dva, ale i tak jsem s výkonem holek spokojená. Svého chytače chválím každý zápas a ani tenhle nebude výjimkou. Edý je prostě hvězda a děsím se zápasu, který odehraji bez něj. Hazel taky válela, jen Magda, Cisska a zelené odrážečky, které to Zmijozelu v podstatě vyhrály, byly o něco lepší. Tenhle zápas byl přesně ten, kterého jsem se vždy děsila. Nevíš, kam dřív skočit, ten se tě ptá na lektvar, teď spadl chytač a nemáš záskok, Hannabell má camrál… Dělo se toho v jednu chvíli strašně moc, že jsem se asi poprvé více než stoprocentně soustředila a zápas si tak užila i po kapitánské stránce; konečně jsem měla čemu velet. Zápasy předtím byly oproti dnešku procházka růžovým sadem a troufnu si říci, že se tam nic nedělo. Tady se toho dělo spoustu a bylo to skvělé. Děkuji všem, co přišli, a zamyslete se nad podobou Země. Je placatá? Je to krychle? Nesou ji opravdu čtyři sloni?

Loralei Silwerin: Zápas byl parádní a probíhal v přátelském duchu. Havraspárské odrážečky Angela a Evanlyn do nás pálily potlouky hlava nehlava, až jsme se zapotily. – zasměje se – Naopak naše skvělé střelecké trio Hann, Andra a Sam daly pěkně zabrat jejich úžasné brankářce Aye. Klobouk dolů, byl to skvělý výkon. Naše brankářka Astorka dnes moc práce neměla, ale i tak vychytala krásné čtyři rány z šesti. A s Elaine jsme dnes měly pocit, že se nám potlouci vyhýbají, co to jde. – usměje se – A chytačky Cisska a Mag předvedly skvělý výkon, jejich střídání bylo neskutečné. Jsem na vás všechny pyšná!

Ohlasy vybraných hráčů
Betria Carson:
 Ze zápasu jsem byla nadšená. Sice jsme nevyhráli, ale to se ani nedalo moc čekat, když vím, jak vytrénované hráče má Zmijozel a jak my. Pro mne to byl ale veliký zážitek. Byl to můj úplně první zápas, kterého jsem se účastnila, tak pro mě bylo vše nové. Myslela jsem si, že budu jen náhradník, a doufala, že se aspoň na pět minut podívám na hřiště.
K mému překvapení mě naše úžasná kapitánka obsadila hned do hlavní sestavy. Měla jsem obrovskou trému, přeci jen jsem našemu týmu nechtěla udělat ostudu, zvlášť když to pro mě bylo poprvé a vůbec jsem netušila, jak to na zápase chodí.
Navzdory mému očekávání, že se asi ani nedostaneme k camrálu a až nastoupí chytači, bude hned konec, se náš tým držel opravdu dlouho a tajně jsem doufala, že Edý zlatonku chytí. Sice se to nestalo, ale i tak si myslím, že nejen Zmijozel, ale i my jsme předvedli dobrý výkon a já jsem na náš tým moc hrdá a moc chválím naši kapitánku.
Jako třešnička na dortu pro mě je i to, že když se mi dvakrát podařilo ukořistit pro nás camrál, tak se mi obě střely povedly úspěšně dostat až do brány. Jsem moc ráda, že jsem svému týmu neudělala ostudu a mohla jsem mu pomoci.

Samantha Aileen Massey: Zápas s Havraspárem byl dlouhý a napínavý, jsem ráda, že dopadl v náš prospěch – Magda je holt nejlepší a opět to ukázala.
Smekám před Ayou, která chytala naprosto neuvěřitelně, a před oběma havraspárskými odrážečkami. Nebylo dvakrát příjemné hrát proti někomu, kdo si z vás chce udělat řízek!
Proti Zmijozelu to ale bylo marné, náš tým se opět ukázal jako silnější a výhru si zasloužil.

Sestavy týmů
První uvedený hráč nastoupil v základní sestavě, další střídali.

Havraspár:
1. střelec: Arietty Liella Minette, Betria Carson
2. střelec: Aimée Leavittová, Isabell Tenebris
3. střelec: Betria Carson, Edmund Heusinger, Isabell Tenebris, Arietty Liella Minette
brankář: Edmund Heusinger, Aya Watanabe
1. odrážeč: Angela QuickBow, Indris Elwinor
2. odrážeč: Evanlyn Cooper
chytač: Edmund Heusinger, Hazel Jane Morion, Isabell Tenebris

Zmijozel:
1. střelec: Hannabell Cavanaugh
2. střelec: Andra Tigers
3. střelec: Samantha Aileen Massey, Inees Rut Gowstring
brankář: Astoria von Pens
1. odrážeč: Elaine Robillard
2. odrážeč: Loralei Silwerin
chytač: Magdarlene di Facittra, Narcisse Cinerea

ŠFM bude o víkendu pokračovat hned dvěma zápasy. V sobotu 8. června proti sobě nastoupí Zmijozel a Mrzimor, hned další den vyzve Mrzimor Havraspár. Obě střetnutí začínají v 9.00.

Pro Denní věštec
Nebelbrach Mechacha

Autor

Nebelbrach Mechacha

Hradní novinařině se věnuje od nástupu do školy v Létě 2009, kdy začal psát pro Lví tlapou. Spolupráci s Denním věštcem navázal ve školním roce Zima 2012. Od počátku píše články týkající se Soubojového klubu, v Zimě 2013 založil tradici pravidelného famfrpálového (raději říká kvidyčového) zpravodajství. Sem tam se hecne a zpracuje i jiné téma. Řídí se heslem: „Scholaris in omne tempus.“

Komentáře

  1. Dle statistik mi holky prý tak zabrat nedaly, ale, když si na to vzpomenu zpětně, mohu s tvým komentářem, Loro, více než souhlasit 😀

  2. Nám zase daly pěkně zabrat vaše odrážečky. 😀 ALe byl to opravdu hezký zápas. 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *