Příšerné hovory 1 – Potměšilý laskavec a Krysodlak

| Vydáno:
Ploužil jsem se takhle jednou sklepením, když jsem za nejbližším rohem zaslechl hlasy. Vyhlédl jsem a ihned poznal obě příšerky. Byli to Potměšilý laskavec a Krysodlak.

Znám je důvěrně, vždyť jsem s nimi měl již hodně co dočinění. Potměšilý laskavec byl mým soupeřem desetkrát, pokaždé jsem zvítězil. Hůlka v ruce se mi však roztřásla při spatření Krysodlaka. Sice jsem ho třináctkrát porazil, ale on mě sedmapadesátkrát. Raději jsem se rychle ukryl za rohem a jenom poslouchal.

Prvá příšerka obývá prostory 3. patra, druhá Krysí sídlo, jež se nachází ve stejném podlaží. Není se tedy čemu divit, že jsem je zastihl v důvěrném rozhovoru, musejí se potkávat často.

PL: Ty seš tak dobrej. Jak vidím ty tvoje velký zubiská, z tebe de strách. Hele, že tě eště nikdo neporazil? To je jasňačká, na takovýho chlapá si žádnej netroufné, no né?

K: Ne… [cenzurováno].

PL: Hele, nic ve zlým. Já to myslím upřímně. Ty seš fakt dobrej. Mě všici mlátěj, já sem chudák.

K: Teď na tebe nemám náladu.

PL: Já enom myslél, že by si mi jako půčil něco svýho, aby si myslelí, že sem tý, a báli sé. Héle, já sem slyšél, že máš Ledovou bouřku. Ukážeš mi tu hučku?

K: Cože? Jakou hučku?

PL: No já vo ní slyšél. Prej ji nosíl tén, jak se mu všici chechtali. Šárlí Šaplín.

K: Ignorante. Nosil ji Charlie Chaplin, nejslavnější komik všech dob.

PL: No vidíš. Já to řikál, že kdo má tu bouřku, je nejlepší. Jako tý. Helé, puč mi jí, jó? Já ho pak nakopú. Až přidé.

K: Ale to sis poplet. Charlie Chaplin nosil klobouk, kterému se říká bouřka, nebo taky buřinka a tvrďák.

PL: No to je jasný, že to musel bejt tvrďák.

K: Klobouk, povídám, to byl. Já umím kouzlo, nejmenuje se bouřka, nýbrž bouře, Ledová bouře. A taky umím třeba Vyvolání krysy, Temný paprsek, Vzdušný bič, Vánek smrti a další. Něco je vodní, něco zemské, něco vzduchové… a dohromady je to na [cenzurováno].

PL: Japató? Já dyby sem to umjél, to by bylo. Héle, ale, vubéc, proč si tak smutnej?

K: Spíš na… [cenzurováno] než smutný. Měl jsem před asi čtrnácti dni souboj s Nebelbrachem Mechachou. Většinou ho porážím, jemu se zadaří jen čas od času. O to nic, já se ho nebojím, vždycky bych vsadil na sebe, kdybychom my příšerky mohly sázet.

PL: To jó, ty seš fakt třída.

K: Víš, jak to dopadlo? Měl jsem minus tři body, on minus jeden. Oba v minusu. Rozhodčí vyhlásil, že souboj skončil nerozhodně.

PL: Ahá?

K: Jenže se to pak jako vítězství započítalo jemu! V Soubojové předsíni vyhlásili: „Nebelbrach Mechacha porazil Krysodlaka a zvítězil!“ Ještě pořád mě to žere.

PL: Nó šak si měl míň bodů, né?

K: Zlikvidoval jsem ho stejně jako on mě!

PL: No jó, ty seš fakt dobréj. Tak bouřku nepučíš, jó? Von Mechachovej dneska příde asi za mnou. No níc, já mu pogratuluju, že tě dostal.

K: Zmizni!

Potměšilý laskavec odskákal, aby si to neodskákal. Vydal jsem se za ním (jen co zmizel Krysodlak). Za chvíli se v Soubojové předsíni hlásilo: „Nebelbrach Mechacha porazil Potměšilého laskavce a zvítězil!“

Pro Denní věštec
Nebelbrach Mechacha

Autor

Nebelbrach Mechacha

Hradní novinařině se věnuje od nástupu do školy v Létě 2009, kdy začal psát pro Lví tlapou. Spolupráci s Denním věštcem navázal ve školním roce Zima 2012. Od počátku píše články týkající se Soubojového klubu, v Zimě 2013 založil tradici pravidelného famfrpálového (raději říká kvidyčového) zpravodajství. Sem tam se hecne a zpracuje i jiné téma. Řídí se heslem: „Scholaris in omne tempus.“

Komentáře

  1. Gratulace k úspěchům ve Sklepení (projít Krysí sídlo je stále můj nedosažitelný sen) a ještě větší k tak hezkému článku. Hned ty příšerky vidím víc jako živé bytosti, které mají srdce a snad i osobní život 🙂 Plánují se pokračování?

  2. Děkuji za gratulace. Rád bych těch hovorů vydal víc, záleží na tom, kolik jich ve Sklepení zaslechnu. A zda o ně bude zájem.
    Držím palce, abys Krysí sídlo brzy zdolala!

  3. Pótměšilý láskavéc je nééj! Právě si docela a úplně získal mé srdce. Ach, jak jen ho teď budu mlátit?!?
    Velké díky za úchvatný rozhovor! 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.