Girdogova choroba

| Vydáno:

Girdogova choroba tzv. Hnisající pokožka

Příznaky:
V průběhu této nemoci má dotyčný vysoké teploty a často zvrací. Nemoc má 4 stadia.
V 1. stadiu se udělají malé pupínky, které se podobají uhrům. Tyto pupínky se mohou objevovat na jakékoliv části těla. Ve 2. stadiu už jasně červenají a vzácnější jsou oranžové. Ve 3. stadiu se naplňují bílou tekutinou a v posledním 4. stadiu už bolestivě pukají. Když se nepůjde k lékouzelníkovi, tak můžou po pupínkách zbýt jizvy, u kterých je hrozba navrácení této nemoci. Při horším stupni nemoci může dojít k ochrnutí a k nejhorším dokonce i ke smrti.

Způsob léčby:
Nejlepší je, když se jde do nemocnice v 1. stadiu. Ve 2. už může být menší riziko jizev. Pokud není v blízkosti žádná nemocnice, tak pro zdržení 1. stadia se používají pilulky Chorobnice madame Kutchinové a nebo lektvary, kterým se říká universálním, tzv. Universální dryák. Takto se to může zdržet až 3 týdny, ale pak musí neprodleně k lékouzelníkovi.

Až se pacient dostaví k lékouzelníkovi, tak ten musí nejdříve zjistit, že se opravdu jedná o tuto chorobu. Poté by měl pacienta dovést na oddělení těžkých zranění a chorob a dostane protihnisající lektvar. Tento lektvar se užívá v 1. a 2. stadiu. Ve 3. se už musí použít jiný, složitější lektvar. Lektvar pro zpevnění kůže, který se užívá proti pukání hnisajících pupínků. Po tomto lektvaru musí pacient ležet v bezhybné poloze na lůžku přibližně 24 hodin. Až tato doba uplyne bude na řadě specialista přes choroby. Ten použije hůlku (kouzlo: Kulíresitito) a takto to dělá1x denně, než pupínky úplně zmizí.

Následná péče:
Dotyčný zůstává ještě týden v nemocnici. Pak může jít v dozoru zákonného zástupce či poručníka domů. Ale pacient by měl každých 14 dní navštěvovat nemocnici, kde ho jen zkontrolují, jestli se neobjevili nějaké přiznaky. Až si budou lékouzelníci 100% jistí, že už není žádné riziko, tak už nemusí chodit na kontroly. Nemusí se obávat návratu, dokud nepotká brouka Vratiče mdlého, který (jestliže se ho dotkne) může vrátit jakoukoli chorobu.
Vratič mdlý se vyskytuje v lesích mírného pásu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *