Cirkusovým bleskobrkem z Godrikova Dolu

| Vydáno:
Brigády s Vinčenzem jsou skvělou příležitostí, jak získat nějaký ten žeton na cirkusové atrakce. Výběr brigád je inzerován jako „opravdu exkluzivní“, ale mnozí z nás byli překvapeni, k čemu se to vlastně při výkonu brigády upsali. Je Vinčenzo dobrodinec, anebo spíš otrokář?

Vinčenzo ve své provizorní pracovní agentuře, dá-li se zprostředkování výpomoci v cirkuse takto nazvat, inzeruje následujících 6 brigád:

  • Vykydat sloninec
  • Vyšůrovat manéž
  • Zaskočit za hadí ženu
  • Nakrmit dravce
  • Zalátat cirkusový stan
  • Pózovat vrhači nožů

Všechny brigády v cirkuse mají jeden společný jmenovatel: nevyzpytatelnost pracovních podmínek. Nikdy dopředu nevíte, do čeho vlastně jdete (tedy pokud jste už některou nevyzkoušeli na vlastní kůži někdy v minulosti).

Podívejme se tedy na jednotlivé brigády a na to, na co si dát při jejich výběru pozor, protože ne vždy se Vinčenzo obtěžuje s malichernými podrobnostmi.

Vykydat sloninec

Čarovní sloni jsou hvězdami manéže. Pořádně velikými hvězdami, jejich tělesná konstituce je totiž mnohem větší než u běžných nekouzelnických slonů. A tím pádem i nálož sloního hnoje, se kterou se musíte v této práci poprat, není zrovna zanedbatelné velikosti. Gigantická velikost postproduktů sloního trávicího systému ale není váš hlavní problém.

Pozorný uchazeč o brigádu si jistě všiml docela nenápadné, avšak zásadní informace: „Chop se vidlí a vydej se v lítý boj s gigantickými sloními hromadami“ – jsme přece kouzelníci, ne? Proč se nechopit kouzelnické hůlky a vymést to natotata?

Odpověď je prostá, když na hnůj těchto čarovných slonů použijete kouzla, začne intenzivně a velice nepříjemně zapáchat… Jinými slovy, u slonů se vyváží hromádky po mudlovsku, takže vás doopravdy čeká pěkná fuška s vidlemi.

Vyšůrovat manéž

Rozsypané burizony, svinčík od cukrové vaty i obaly od bonbónů vás opravdu čekají ve velkém měřítku. Klíčovou informaci ale Vinčenzo jen naznačí, když si povzdechne, že „návštěvníci cirkusu jsou dobytci“. V této brigádě poznáte, jak zapeklité dovedou být kouzelnické žvýkačky přilepené na sedačky, že kouzelnické občerstvení se dá rozprasit neuvěřitelnými způsoby a že když Vinčenzo říká, že je třeba „vyleštit manéž, aby se jen blyštila“, myslí to doslovně.

Samozřejmě, že si při této prácičce můžete vypomoci kouzly, ale musíte si dát pozor na leštěnku. Ta je zákeřná, protože čisticí kouzla odráží. Proto leskne-li se povrch cirkusového vybavení, považujte ho za nevhodný k očarování, jinak sami na sebe sešlete *Pulírexo* a to má nezávidění hodné následky.

Zaskočit za hadí ženu

Zaskakovat za hadí ženu mohou i muži. Pamplaloosa, za kterou obvykle zastupujete, se dosti často hodí marod, takže Vinčenzo bere opravdu každého, kdo se umí alespoň trochu „svůdně vlnit v rytmu hadího syčení“. V praxi to znamená, že jste na pódiu s velkým počtem hadů a že se od vás očekává improvizované vystoupení s nimi. Tohle chce velkou dávku odvahy, a pokud jste introvertní povahy, raději sáhněte po něčem jiném.

Nakrmit dravce

Krmit dravce není těžká práce, ale počítejte s tím, že dravců není zrovna málo a že jsou pořádně hladoví. Červi jim moc nechutnají a myši rádi loví ještě živé, takže to rozhodně není brigáda pro slabé povahy. Varování, že si máte dát při krmení pozor na prsty, je odůvodněné. Tak to mějte na paměti, zvlášť pokud se rozhodnete krmit dravce červy. Ono takový růžový prstík občas vypadá lákavěji než červík, že…

Zalátat cirkusový stan

Tato noční brigáda je vhodná pro pečlivé nespavce. Opravdu jste povoláni na noční směnu, protože musíte počkat, až skončí večerní představení. Dostanete režnou nit a jehlu a budete přišívat záplaty. Nic více a nic méně vás tu nečeká.

Pózovat vrhači nožů

Zdánlivě nejpohodovější brigáda, kde se „příliš nenadřete“, co se týká fyzické námahy. Ale ty nervy, ty nervy… ty dostanou zabrat. Vrhač nožů Rosario si pod testovacím vrháním dýk skutečně představuje, že budete v klidu stát, zatímco on ty dýky hází poslepu či úplně stojící zády k vám. Je to hodně nevyzpytatelná brigáda, ale na druhou stranu dosud není známo, že by při jejím výkonu někdo zemřel.

Výběr brigád je opravdu pestrý, stejně tak úskalí, se kterými se můžete při jejich výkonu setkat. Vybírejte proto pečlivě a rozumně zvažte vaše možnosti, přednosti a schopnosti!

Pro Denní věštec
Gita Hrdličková

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *