Čarodesign 2019

| Vydáno:
Poklidný život v Godrikově Dole na podzim narušila mimořádná událost – klání Čarodesign 2019 o nejlepší interiér zařízený na soutěžní téma: Halloweenská výzdoba.

Přihlašování majitelů nemovitostí v Godrikově Dole skončilo 31. října 2019 a bylo omezeno na jednu přihlášku na osobu. Účastnický poplatek činil 10 srpců a z této částky byly hrazeny výdaje na pořízenou čaromalbu, tedy na plátno a použité barvy.

Honorář čarokreslíře nebyl nikde uveden, ale zdroje blízké Dennímu věštci vypátraly, že se jednalo o domácího skřítka ve službách Bradavic a že dotyčný skřítek peněžní odměnu odmítl. Ba měl tendenci si přivírat prsty do rozpálené trouby ve školní kuchyni, kdykoli se na toto téma zavedla řeč.

Počet přihlášených letos nebyl velký, do soutěže se registrovaly celkem tři osoby – ale pouze dva účastníci soutěže dodali požadovanou čaromalbu. Letos tedy byla šance získat hlavní cenu 50:50, nemluvě o tom, že podle pravidel Čarodesignu by měla být první tři výherní místa dotována peněžitou odměnou. Tyto peněžní prostředky nebyly zcela vyčerpány, neboť – jak bylo zmíněno již dříve – pouze dva majitelé nemovitostí dodali čaromalbu svého interiéru.

Začátkem listopadu probíhalo v sále Čarodesignu hlasování obyvatel všech hradních (a dále přidružených) pozemků. Každému byl přidělen jeden hlas. Celkový počet hlasujících činil 61 osob, přičemž je velice zajímavé, že šlo o velmi vyrovnaný a napínavý souboj. Platné hlasy byly totiž rozděleny v poměru 31:30. O výhře památeční dekorace, letos v podobě trvanlivými kouzly ošetřené preparované dýňové hlavy, a tučné odměny tedy rozhodl jeden jediný hlas!

Podle nepotvrzených zpráv se pokusilo hlasování ovlivnit i několik hradních chrličů, ale jejich hlasy byly uznány za neplatné. Jednak protože hlasy byly odevzdány na kamenných destičkách a nikoli na hlasovacím formuláři k tomu určeném, jednak tyto oživlé kamenné objekty vůbec nebyly nalezeny v registru humanoidních obyvatel s platným hlasovacím právem.

2. místo: Lilien Emity Meissed

Č.p. 28, U Modré lilie, Lilien Emity Meissed – Toto aranžmá získalo 30 hlasů

1. místo: Nicholas McElen

Č.p. 32, Pod hvězdami, Nicholas McElen - Toto aranžmá získalo 31 hlasů

Podíváme-li se na obě aranžmá, je nám jasné, že u chrličů patrně bodovala profesorka Lilien Emity Meissed. Cihlová stěna, kamenná podlaha, mramorová vana a klasicky halloweenské dýňové doplňky se chrličům určitě mohly zamlouvat více než lehké a vzdušné dřevo, na které vsadil profesor Nicholas McElen. Třebaže obě aranžmá sdílejí některé stejné prvky, neboť dýňová výzdoba zkrátka k Halloweenu patří, oba pokoje působí už na první pohled odlišným dojmem. Solidní kámen proti dřevu nakonec nezvítězil, byť to bylo o fous.

Bytová architektura v Godrikově Dole nám nicméně alespoň trochu poodhalila, že vkus hradního obyvatelstva není jednostranně vyhraněný a že i jeden hlas může mít opravdu rozhodující váhu, kterou byste mu v době hlasování asi ani sami nemuseli přikládat.

Pro Denní věštec
Gita Hrdličková

Komentáře

  1. Ano, taky si říkám, že je škoda, že se nezúčastnilo víc majitelů domečků… ale každopádně děkuju za pěkný článek, který ten náš „souboj“ zaznamenal pro další generace! 😀

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *