Nováčkovský turnaj Denního věštce – 1. kolo

| Vydáno:
Jeden rok skončil a před námi je nový školní rok… To znamená jediné, opět mezi sebou vítáme nové tváře, nováčky či – chcete-li – lososy, jak jim někdo s oblibou říká. Jak už tomu bývá, je nyní na nás starších, abychom vám ukázali, jaká kouzla Hogwarts skrývá, a pomohli vám se tu zabydlet a doufat, že zde najdete místo klidu, pramen své fantazie a hlavně nové přátele.
Nechť vám k tomu dopomůže i Nováčkovský turnaj Denního věštce, který je tu právě pro vás.

Nováčkovský turnaj Denního věštce má svou letitou tradici, která letošním rokem pokračuje. Čekají vás celkem 3 soutěžní kola, ale abyste neřekli, že jsme vás kvůli krátkým prázdninám odbili, soutěžní úkoly budou obsáhlejší… Nebojte se, rozhodně to není nic náročného, nic, co byste nezvládli… a pokud budete tápat, na hradě, třeba ve Velké síni, se určitě najde někdo, kdo vám poradí.

Nezdržujme se a pojďme rovnou na zadání úkolu prvního kola…

První část bude představovací…
Napište drabble na téma „Představme se hradu…“. Vypíchněte to nejdůležitější o sobě, co vás baví, dejte tomu šmrnc, nepište jen souhrn vlastností. Napište to, co chcete, aby o vás lidé z hradu věděli.
Ale POZOR – drabble je slohový útvar přesně o 100 slovech. Dávejte si tedy pozor, aby vám slůvko ani nechybělo, ani nepřebývalo. (Slova si zkontrolujte zde, bude to v tomto počítadle kontrolováno: http://www.pocet-znaku.cz/)
Dávejte si co největší pozor i na chyby a překlepy. Hlavu vám za to neutrhneme, ale mohlo by vás to třeba stát nějaké ty body. 100 slov je někdy málo a někdy moc. V této situaci se to může zdát málo, ale je to vaše první zkouška… říci o sobě co nejvíce za použití minima slov.

Druhá část je kreativní…
Nakreslete nějaký výjev ze svých prvních dnů na našem kouzelném hradě, na Hogwarts. Zažili jste něco pozoruhodného? Narazili jste na něco, co vás zaujalo či polekalo? Potkali jste někoho zajímavého? Nebojte se a nakreslete to či namalujte. Hlavní je snaha, nikdo vám neutrhne hlavu, pokud to nebude jak od malíře.

První a druhá část vyjdou v jednom z článků Denního věštce, tak ukažte, co umíte. Ale pokud byste z nějakého důvodu nechtěli, aby vaše dílka vyšla v Denním věštci, připište to k vypracování.

Třetí část bude „vyhledávací“…
Pište jen čísla otázek a rovnou odpovídejte. Vše je na hradě možné dohledat.
1) Kdo je inspektor výuky?
2) Kolik srpců či galeonů potřebujete na zápis jednoho předmětu?
3) Vyjmenujte 4 aktuální kolejní ředitele a primuse.
4) Jaké dvě profese vykonává Oresta McCollin Vianueva?
5) Co jsou to OVCE?
6) Kde se nachází Malá herna U Čmouda a Ďáblova jáma?
7) Kdo vyhrál školní pohár v Létě 2013?
8) Kde se nachází Myslánka?
9) K čemu slouží Paštičkova čarokreslírna?
10) Co potřebujete k vyčištění sovince?

To by šlo, nemyslíte? Tak se chopte svých brků, pergamenů, inkoustu, pastelek… inu všeho, co uznáte za vhodné, a směle do toho. Kompletní vypracování zasílejte do mého externího sovince: lilienemitymeissed@gmail.com, nejpozději do 2. 2. 2020, do 23:59 hodin. Vaše příspěvky budou obodovány a v příštím článku se dozvíte výsledky z tohoto kola a zadání kola druhého.

A než se rozloučíme, určitě vás zajímá, co z toho budete mít… Inu, já vám jen naznačím, že ve hře jsou různé kombinace… třeba potřebného oblečení k výuce, nějaký ten opeřenec do vašeho sovince či něco hezkého z Příčné ulice… Vše podle zásluh! Tak se snažte.

Přejeme vám hodně múzy a budeme se těšit příště!

Pro Denní věštec
Lilien Emity Meissed

Autor

Lilien Emity Meissed

Redaktorka, pro kterou je největší motivací vědomí, že má práce smysl, že její snahu dokáže někdo ocenit a popostrčit ji tak do další tvorby. Na Hogwarts se (ráda) vyskytuje tam, kde je „cítit novinařina“. Má ráda dobré jídlo a pití, slabost má pro různé roztomilé chlupáče, a jak její jméno napovídá, i pro lilie.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *