A zase jsme vyhráli…

| Vydáno:
Další školní rok je úspěšně za námi. Slavnost se vyvedla, jídlo už se stihlo zkazit a bylo vyhozeno za hradby, všechny řády a ceny byly uděleny. Školní pohár si letos odnesl Mrzimor a ten famfrpálový si také někdo někam určitě odnesl.
I přesto však stále zbývá vyhodnotit jednu kategorii, která až dosud byla opomíjena. Je to tradiční soutěž o největšího hastroše slavnosti a nejlepší kolej, která při příležitosti konce školního roku projevila největší vkus a kolejního ducha.

Než se však dostaneme k hodnocení jednotlivců i týmů, je nutné patřičně vychválit vedení školy. Stalo se tradicí, že se ředitelé všech čtyř bradavických kolejí nechají na závěrečné slavnosti společně zvěčnit do Denního věštce. Tyto fotky jsou pak zakládány do archivů, a tak se i budoucí generace mladých kouzelníků budou moci potěšit tvářemi bývalých ředitelů a ředitelek svých i cizích kolejí. Již po mnoho let tato tradice funguje a Denní věštec všechny fotografie důkladně archivuje. Letos však bude tradice bohužel přerušena a letošní fotka čtyř bradavických ředitelů vejde do historie. Budou totiž pouze tři.
Na věčné časy bude na upomínkové fotce letošního roku chybět zástupce Nebelvíru. Denní věštec se tímto omlouvá všem příslušníkům této koleje.

Ředitelka Něco Něco Elat (dále jen „Elat“) se však dala krátce před slavnostním focením slyšet, že doufá, že ji letos nebude pan Zďáblíkov (fotograf Denního věštce) dnes se svou foticí krabičkou otravovat. Jelikož je pan Zďáblíkov slušný a poslušný student, rozhodl se madam Elat samozřejmě v její žádosti vyhovět, a tak madam na společné fotce kolejních ředitelů chybí.

Když byla záležitost s řediteli úspěšně vyřešená, byl čas se konečně rozhlédnout po studentských modelech, kterých bylo na letošní slavnosti požehnaně. Nejvýraznější z nich patřily Mrzimorským.

(Studenty se bohužel nepodařilo identifikovat).

Mezi žlutými se letos vyskytlo nezvykle vysoké množství lidí, kteří se nejrůznějšími způsoby pokoušeli zakrýt si tvář. (Zlomyslný redaktor by napsal, že je to dobře, avšak to by nikoho z naší redakce ani ve snu nenapadlo). Dlouho jsme přemýšleli nad tím, zda je to nějaká nová móda, nebo jestli měli na Příčné ulici slevu pro laciné masky, avšak pravda brzy vyšla najevo díky jedné ze studentek, Helen Miltonové.

Ukázalo se totiž, že v Mrzimoru již druhý týden řádí nepříjemná záležitost postihující právě jen a pouze žluté. Jsou to blechy. Slečna Oresta – ředitelka koleje a vrchní bradavická ošetřovatelka – se údajně vyjádřila, že jde o velice vzácný a neobvyklý druh blech, latinským názvem „blechus jezevcus“. Blechy jsou prý velice odolné a zatím se je v koleji nepodařilo vymýtit. Ostatní studenti však prý nemusí mít strach, tohle jsou blechy jezevčí, ty na člověka nejdou…
Někteří žlutí studenti jsou však enormně poštípaní a po celém těle jim vyskákaly ošklivé boláky, které se pokouší nejrůznějšími způsoby zakrýt.

Daria Renawalti se rozhodla proti zákeřným parazitům bojovat předstíráním, že pochází z Havraspáru. Její strategie zřejmě fungovala, jelikož jsme jí na tváři ani rukách nenašli ani sebemenší kousnutí.

Sooyeon Choi se rozhodla reprezentovat Mrzimor v elegantní róbě z dílny skvělé návrhářky Isabell Tenebris. Nejspíše přemluvila nějakého svého zmijozelského spolužáka, aby jí u příležitosti slavnosti zapůjčil Zmijozelskou černou růži. Stížnosti Zmijozelských očekáváme každým dnem.

Žlutí, nejspíše ještě opojeni vítězstvím, se mermomocí chtěli fotit i s pohárem. Námitky, že pohár bude házet blesky a prasátka, zamítli s tím, že zručný fotograf by si poradil. Abych dokázal, že skutečně zkušený fotograf jsem, nakonec jsem jim tedy dovolil, aby si na fotku pohár vzali. Pak nastalo dlouhé hádání o to, kdo bude pohár na fotce držet a kdo kde bude stát. Nakonec mi začali strkat pohár před objektiv takovým způsobem, že mi ho málem rozbili!
Ostatně nechápu, proč s tím dělali takové cavyky. Co na tom vlastně je?
Je snadné vyhrát školní pohár, když máte o 10 000 bodů více než všichni ostatní! To bychom pohár uměli vyhrát taky!

Indris Elwinor sice neměla pohár, ale měla koště. Pokusila se zkombinovat dvě věci přímo nezkombinovatelné. Účast na společenské akci a trénink famfrpálu. Vybavila se jak společenskou róbou, tak koštětem, a pokusila se být na dvou místech zároveň. Když jí však zhruba po půl hodině vedení školy zakázalo pořád odbíhat a přibíhat do Velké síně a nařídilo jí, aby se už konečně rozhodla, kde chce být, nechala Indris promluvit své famfrpálové srdce a rozhodla se pro hřiště. Nevíme, jestli za to může famfrpálová kapitánka, která podobné věci svým hráčům nevysvětlí, ale Indris si zřejmě neuvědomila, že dlouhé šaty s vlečkou nejsou pro hraní famfrpálu tím nejideálnějším oblečením. Netřeba tedy zmiňovat, že ke konci slavnosti (i tréninku) byly tyto krásné šaty za několik galeonů celé zablácené a zničené.

Kenna Astrea Sardothien si na kolejní cítění moc nehrála. Sluší jí červená a v modré prý vypadá tlustě.
To, že ji spolužáci nechtěli na společné fotce, ji zřejmě vůbec netrápilo. Chvíli se dokonce uvažovalo, že by se mohla přidat na kolejní fotku Nebelvíru, avšak Havraspárští začali protestovat, že by Nebelvírským přespříliš vylepšila průměr, a na svou fotku ji nakonec pustili.

Hermioniny šaty se rychle staly hitem, avšak havraspárská studentka Sooyeon Choi předvedla, že všechno může být modré. Dokonce i růžové šaty!

Nebýt Kenny, možná by Havraspár získal v naší soutěži lepší než třetí místo, avšak jelikož bylo Havraspárských přítomných na slavnosti podstatně méně než studentů z jiných kolejí, shodla se redakce Denního věštce, že si nic lepšího nezaslouží!

Esmeralda Milagrosa se oblékla jako správná Zmijozelská. Její oděv a jemné stříbrné doplňky dávají najevo bohatství, které je vlastní všem pořádným studentům této koleje. Esmeralda ho však nedává na odiv okázalým a přehnaným způsobem, jako to mají ve zvyku jiné koleje, například ty, které na sebe navěsí hromadu zlata.
Vše pak koresponduje s jemnýma zelenýma očima a divokým, leč upraveným účesem – a to vše dělá z Esmeraldy vznešenou mladou dámu. Je zcela jisté, že Esmeralda Zmijozelu na slavnosti ostudu neudělala. Jedinou chybou celého dojmu je fakt, že ze Zmijozelu nepochází.

Za zmínku bezpochyby stojí i Pitrys Monty. Tento dokonale oblečený mladý gentleman je bezesporu člověk, který projevil mimořádný vkus a styl oblékání a je všeobecně považován za nejlépe oblečeného studenta na slavnosti. Je to udavač módních trendů. Děvčata po něm házejí obdivné pohledy, muži pak pohledy závistivé. Všichni si pokládají jednupo jedinou otázku: jaký génius a mistr návrhář navrhl jeho oblek? Ať už to byl kdokoli, musel to jistě být někdo výjimečně šikovný a nadaný…

Nejlépe oblečenou nebelvírskou studentkou se pak stala Sooyeon Choi, které se povedlo skvěle sladit kolejní barvy se zlatými doplňky. Celou dobu s sebou také nosila dózičku s galeony, nejspíše ve snaze dokázat, že Nebelvír nějaké peníze má.

Ani kolejní fotky své koleje se madam Elat nehodlala zúčastnit, a tak bylo nutné Nebelvír zachytit bez jeho nejvyššího představeného. Do čela fotky byla tedy postavena všemi oblíbená famfrpálová kapitánka Esmeralda Milagrosa. Někteří červení si – zřejmě jako projev protestu vůči nepřítomné kolejní ředitelce – oblékli zelené šaty, aby dali najevo, že takhle ta kolejní fotka nebude za moc stát. Navzdory těmto rebelským pokusům se většina Nebelvírských oděla v kolejní barvy, jak se sluší a patří. Dámy byly krášleny zlatem, až oči přecházely, a pánové buď byli slušně oblečeni, nebo si museli stoupnout někam dozadu, aby nebyli vidět. Nebelvír, který byl v minulých letech v módě trochu outsiderem, na sobě velmi zapracoval, a toho si redakce Denního věštce velmi cení. Proto Nebelvíru udělujeme krásné druhé místo!

Astoria von Pens se ukázala v kvalitní zelené róbě, která, jak máme zjištěno, stojí nejméně 7 galeonů. Tato dříve spíše chudší studentka se poprvé objevila v oděvu, který jí vysloužil první řadu na kolejní fotce, aniž by se někdo pokusil ji vyšoupnout dozadu. Jistě to však nemá nic společného s tím, že byla nedávno jmenována novou kolejní pokladnicí.

Leila Dusk zvolila róbu na téma „jsem havraspárský student a stává se ze mě profesor“. I když je celý outfit velmi povedený a jistě byl i velmi drahý, spolužáci Leilu nekompromisně postavili na fotce až do poslední řady, aby pokud možno nebyla vidět. Modrá, fialová a ani zlatá bohužel nejsou kolejní barvy. Leile bylo také pohroženo, že jestli se takhle na veřejnosti objeví ještě jednou, kolej se jí zřekne. Leila se údajně pokoušela bránit tím, že je barvoslepá a myslela si, že ty šaty jsou zeleno-fialové.

Každý ví, že Zmijozel již před drahnou dobou let vytvořil propracovaný systém péče o nováčky, tzv. hadonošství, který ve všem předčil zastaralé a neoriginální patronství, jež využívají ostatní koleje. Maya Prinz je příkladnou ukázkou toho, jak je systém hadonošů a háďat skvělý.
Bohužel se nám nepodařilo vypátrat, kdo je hadonošem této mladé dámy, avšak jistě je to neuvěřitelně schopný a skvělý člověk, když dokázal své hádě naučit, jak si vydělat na tak krásné a nákladné šaty, aniž by jako patrončata v jiných kolejích čekalo, že mu je někdo prostě jen tak dá. Jsme si jistí, že je Maya Prinz svému hadonoši vděčná a že až ho uvidí, bude se mu revanšovat nějakým hodnotným darem.

Pokud na škole existuje někdo, kdo má skutečný vkus na oblečení a dostatek peněz, aby si to oblečení také mohl koupit, je to Zmijozel. Přípravy na slavnost započaly již dva měsíce před jejím zahájením a výsledek skutečně stál za to. Zelení oslavili konec roku se stylem a noblesou sobě vlastní. Kolejní ředitelka NaSaŠí Jackson zvolila nádherné šaty, které podtrhly její skvělou postavu, bezchybnou pleť, souměrný obličej, lesklé vlasy, hluboké oči, plné rty, dobrou povahu, vrozenou inteligenci, čistý původ, neobyčejnou štědrost, pilnost, dobré mravy a sklony nevyhrožovat strhnutím bodů studentům, kteří píší módní články.
I když madam Jackson všechny své studenty zastínila, nelze si nevšimnout ani Sooyeon Choi, která se postavila vedle jakéhosi mladého studenta, kterému to také neuvěřitelně sluší.

Nezávislí porotci se shodli, že Zmijozel už si prakticky nemohl vést lépe a skoro mu není co vytknout. Zcela oprávněně si tak vysloužil první místo v naší módní soutěži. Gratulujeme!

Pro Denní věštec
nezávislý porotce
Zpytlehněv Zďáblíkov

Komentáře

  1. Mě už ani nepřekvapí, že lidé překrucují má slova. Ale tak co. Když pan Zpýťa pronesl, že by bylo vhodné se obléknout do lepšího oblečení, má reakce byla, že jsem oblečena vhodně na danou událost a že pokud někdo neshledává mé oblečení vhodné, nemusí mě fotit.

    Nyní mají čtenáři oba pohledy a je jen na nich, který budou brát za pravdivý. 🙂

  2. To jsem netušila, že na naší škole existuje student, který by byl součástí všech čtyř kolejí! To musí být hodně výjimečné děvče! 😀

  3. Vynikající fotoreportáž. Jako vždy naprosto objektivní, bez předsudků. Víc takový Zpýťo a příště, jak jsme se domluvili jo? 😀

  4. Mně se z toho článku stejně nejvíc líbí ta fotka se Silverem 😀 jak ho držíš tou ručičkou +rozplývá se+

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *