Studentští funkcionáři pro Léto 2020

| Vydáno:
Když člověk zabloudí do Scriptoria v prostorách naší školní knihovny, všimne si, že jsou zde zaznamenávány některé pozice kolejních vedení a záznamy jsou vedeny po jednotlivých školních létech. To nevyhnutelně znamená i to, že většinou dochází ke změnám ve funkcích během prázdnin. Nemusí to tak ale být pokaždé, když se funkcionáři na postech mění.

Důkazem budiž například Mrzimor, ve kterém se dvě změny odehrály ještě během probíhajícího roku Zima 2020. Z postu primuse uprostřed náruživého boje o školní pohár (v patách žlutým neustále šlapali Zmijozelští) odstoupil Freddy Reddy a na jeho místo nastoupila tehdejší prefektka Eivli SSelene. To nutně znamenalo ještě jedno uvolněné místo, a tak se do kolejního vedení dostala prvačka Klotylda Malíková, která si jej zřejmě mimo jiné zasloužila za své výkony v oblasti výuky (na konci roku měla překročenou hranici osmi tisíc bodů).

Mrzimor však nebyl jediný. Během školního roku odstoupila i nebelvírská prefektka Emma Ellie Lewis, která ihned zamířila do mrazáku, do funkce po ní byl jmenován Connor Ian McBrownnies. Nebelvír tím vyčerpal veškeré změny v posledních měsících, protože je jedinou kolejí, která na přelomu dvou roků nedělala žádná další škatulata. To už se netýká Zmijozelu – u něj jsme se setkali s nejvíce změnami během prázdnin. Jedna však proběhla ještě ve školním roce – to když se s Hadím králem rozloučila Sooyeon Choi a šéfredaktorské otěže předala do rukou svému háděti, Kiře Mae Spencer, která v té době stejně jako Klotylda studovala svůj první ročník.

Havraspár Funkcionář
Kolejní ředitel Eleanor Blackfoot
Primus Aimée Leavittová
Prefekti Ewenlia Lerche, Isabell Tenebris
Kolejní duch Eliah Tailesová
Pokladník Myker Fae McGarden
Famfrpálový kapitán Betria Carson
Zástupce kapitána Aya Watanabe
Správce obrazárny Brianag Mac Coileáin
Šéfredaktor Hetty Londsová

Když pomineme velmi stabilní vedení nebelvírské koleje, stojí za povšimnutí také minimální změny v Havraspáru. Nejenže mu jako jedinému vydrželo neměnné obsazení v uplynulém školním roce, ale i po něm došlo pouze ke dvěma změnám. Odešel mu jediný funkcionář, zato přímo do mrazivých krajin. Na rozloučenou se mávalo primusce Lessien Posie, která se zlatým plíškem vydržela pouhý rok. Nahradila ji nejnovější držitelka řádu Roweny z Havraspáru, Aimée Leavittová. Na post prefektky pak byla dosazena Ewenlia Lerche, se kterou už vyšel velmi zajímavý rozhovor v Corvinovi Declaratio. Ničím dalším nás Havraspár letos nepřekvapil.

Mrzimor Funkcionář
Kolejní ředitel Oresta McCollin Vianueva
Primus Eivli SSelene
Prefekti Helen Miltonová, Klotylda Malíková
Kolejní duch Ankaret Riannon Sarkany
Pokladník Veasse Waterlee
Famfrpálový kapitán Selina Garcia
Zástupce kapitána Jenny Layla Gilesová
Správce obrazárny Katie Ackerman
Šéfredaktor Theodor Mudd

O něco zajímavější pro brk redaktorský už je Mrzimor, který se během prázdnin vůbec nerozpakoval, ačkoliv měl už dvě změny za sebou. Bylo to pro něj však nevyhnutelné, protože jeho pokladnice Kim Sarah Reevesová prošla procesem odcházení z koleje a oblékání zaměstnaneckého hábitu. Za ni převzala pokladnu od třetí nejbohatší koleje Veasse Waterlee. Někdy ke konci roku se navíc Mrzimoru podařilo ztratit správkyni obrazárny, Winterlynn Critchflow – ta se v současnosti nachází v mrazáku. Dlouhé týdny zůstal post neobsazený, až se objevily šeptané dohady, zda to nedopadne stejně jako s šéfredaktorem před pár lety. I dnes je post stále nejmenován, ale ve Žlutém Trimelovi se objevila informace o tom, že novou správkyní se stala Katie Ackerman. Doufejme, že oficiálního připnutí funkce se dočká brzo.

Nebelvír Funkcionář
Kolejní ředitel Eillen McFir Elat
Primus Tessa di Maristella
Prefekti Connor Ian McBrownnies, Princess Star
Kolejní duch Martin Matýsek
Pokladník Melisa Pestrá
Famfrpálový kapitán Esmeralda Milagrosa
Zástupce kapitána Una Vinona Flare
Správce obrazárny Christina Elizabeth Stark
Šéfredaktor Marina Liquett Charette

Nejvíce šokující změny však letos jistě přinesla zmijozelská kolej. Zdá se totiž, že většina funkcionářů zjistila, že má vlohy nebo ambice v úplně jiné oblasti, než kterou zastávala doposud. Možné je ale také to, že bylo nutné najít náplast někým schopným a již ověřeným na některé posty poté, co brány Zmijozelu opustila primuska Andra Tigers a zamířila rovnou do mrazáku. Její zlatý odznak si na hruď připnula Loralei Silwerin, která do té doby proháněla famfrpálisty na hřišti – a zajímavé je, že už kapitánský post přebírala tehdy po Andře.

Na místo kapitánky nastoupila původně pokladnice Leila Dusk, klíče od nejbohatšího trezoru u Gringottů naopak převzala původně zástupkyně kapitánky, Astoria von Pens. Jediným nově jmenovaným funkcionářem se tak stala nová nositelka pomyslného „A“ na hrudi, a to Ontaria Emori Reyes.

Zmijozel Funkcionář
Kolejní ředitel NaSaŠí Jackson
Primus Loralei Silwerin
Prefekti Elaine Robillard, Jarrq Miekkala
Kolejní duch Marguerita Laux
Pokladník Astoria von Pens
Famfrpálový kapitán Leila Dusk
Zástupce kapitána Ontaria Emori Reyes
Správce obrazárny Hannabell Cavanaugh
Šéfredaktor Kira Mae Spencer

Z větší části však vše zůstalo při starém, funkcionáři se totiž svým kolejím zřejmě osvědčili. Přejeme jim, aby byly koleje spokojené, a doufáme, že každý, kdo může, bude přispívat kouzelné i kouzelnické atmosféře na hradě i nadále.

Pro Denní věštec
Saiph Lacaille

Komentáře

  1. Jen bych ráda podotkla, že loni jsme měli správce obrazárny Sophie, pokud si dobře pomatuji 😉
    Ale jinak povedený článek!

    1. Alex, díky za doplnění. 🙂 Bohužel v Mrzimoru nemáte žádný soupis funkcionářů tak jako třeba v Nebelvíru nebo Zmijozelu (nebo Havraspáru, kterému však už chvíli nefunguje web), tudíž i proto pro mě bylo tohle jméno nedohledatelné. Každopádně pokud něco takového máte, moc ráda se dozvím kde 🙂

      1. Na mrzi webu se v současné době pracuje, ale pokud v budoucnu něco nenajdeš, stačí poslat sovu někomu z vedení 😉

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.