Kdo by mohl být nominován do Bradavické čtyřky?

| Vydáno:
Uzavření nominací do Bradavické čtyřky se blíží a celý hrad je v napjatém očekávání, kterých 16 statečných studentů bude vybráno, aby bojovali za čest samotných zakladatelů Bradavic. Možností i požadavků je plno, velkých jmen v jednotlivých kolejích ještě více… A pravidla jsou nekompromisní, protože do klání se podívají z každé koleje jen čtyři lidé, ani o jednoho navíc.

Primusové a prefekti mohou vybírat různým způsobem. Mohou se dívat na lidi jako na jednotlivce a vybírat všestranně nadané, zodpovědné a prověřené studenty jako individuality, mohou vyzkoušet strýčka štěstěnu a zkusit nabídnout účast někomu, kdo sice nebyl ještě v celohradním prostředí příliš vidět, ale může skrývat mnoho talentů, nebo také mohou být vybíráni jednotlivci tak, aby tým byl pestrý a složený z lidí s nejrůznějším nadáním.

Většina lidí na hradě se už nejspíše pozastavila nad soutěží „Tipujeme Bradavickou čtyřku“ od samotné organizátorky. To přimělo i mě zamyslet se, koho by nejspíše mohly nominovat ostatní koleje… a došlo mi, že nemám ponětí, protože většinu lidí vůbec neznám! Proto mě napadlo optat se osmi lidí – po dvou z každé koleje – na jejich tipy, které bych chtěla otisknout, aby se vypíchli ti nejtalentovanější možní účastníci. Kdo ví, třeba to někoho z nich rozhoupe, i když účast na první dobrou nezvažoval…

Denní věštec: Kdo z vaší koleje je podle vás ideálním adeptem na to, aby se přihlásil do Bradavické čtyřky? Kteří vaši spolužáci mají kvality na to, aby byli v tomto klání úspěšní?

Aya Watanabe: Mým jasným favoritem je moje oblíbená Isabell Tenebris. Její kresby jsou úchvatné, stejně tak oblečení, které navrhuje. Je velice nápaditá, kreativní a vynalézavá. Umí to stejně dobře s tužkou v ruce, jako s grafikou. Webové programování jí také není tolik cizí, zkrátka si poradí se vším, co jí přijde do cesty, a hlavně se s ní skvěle spolupracuje. Měla jsem tu čest a příležitost být s ní v týmu v jedné naší kolejní soutěži a bylo to úžasné. Rozhodně bych si ji vzala jako spoluhráče do týmu v jakékoli soutěži. Merlinužel Isabell nemá u mudlů času na rozdávání a bojím se, že z toho důvodu se letos ani nepřihlásí, což by byla určitě velká škoda, Havraspáru by v B4 velmi pomohla. Naděje ale umírá poslední, možná se mi přání splní a uvidím ji tam.

Mark William Callaway: Tohle je celkem zajímavá otázka. Tato soutěž dlouho nebyla, díky tomu máme jistě v každé koleji mnoho adeptů, na druhou stranu mnoho lidí do ní jít ani nemohlo, od posledního klání stačili nejen nastoupit, ale i změnit barvu hábitu.
Z naší koleje bych hádal nejspíše Helen, která potřebuje se svou hyperaktivitou nějakou činnost, aby od ní byl trochu pokoj. Pochopitelně trochu žertuji, ale jistě by do toho měla jít. Další adept je pro mne Susan Cooková, která se předvedla před lety ve velmi dobrém světle při Sedmiboji. Určitě nemůžu zapřít, že i mám zájem se zúčastnit, ale zda jsem vhodný kandidát, musí potvrdit někdo jiný. Další adepti mne nyní moc nenapadají. Po minulém roce, kdy si kolej došla pro pohár, se letos dost odpočívá, takže jen těžko se dá posoudit, jak je na tom kdo se silami.
O tom, kdo by se měl účastnit z jiných kolejí, bych si netroufl ani spekulovat. Jediná věc, kterou musím dodat, je ta, že se této soutěži vyhnou podvody a uvidíme opravdu čestné klání.

Inees Rut Gowstring: Otázka, kterou jsi mi položila, není tak jednoduchá, jak se některým může zdát. Nominace týmů do takto významného klání je velmi zodpovědná záležitost celé koleje. Oproti Sedmiboji je v Bradavické čtyřce nutnost týmové spolupráce, a proto si myslím, že prioritou není jedinečnost a talent jednotlivce, ale odpovědnost k týmu, spolehlivost a komunikace. I tak by bylo skvělé tým poskládat z členů, kteří v některých oblastech vynikají a zároveň si v týmu sednou. Moje nominace je ve větším počtu než 4, ale to i z důvodu, že ne každý by do Bradavické čtyřky chtěl jít.
1) Bibi Anne: Neskutečný dříč a tahoun naší zmijozelské koleje. 100% jistota v její spolehlivost a nadšení do všeho, co dělá. Dokáže podpořit všechny kolem sebe, i když se nedaří, a to je vždycky třeba.
2) Loralei Silwerin: Lori nás dokázala dovést k famfrpálovým pohárům, převzala primusování a kolej ji respektuje s úctou a pokorou. Byla by skvělým koordinátorem týmu. Tým by zároveň podpořila korektorskými schopnosti a obrovskou dávkou zodpovědnosti.
3) Elaine Robillard: Náš největší technický talent a podle mě jeden z nejchytřejších hadů. Dokázala by tým maximálně podpořit právě technickými vychytávkami a dokud nepřijde na správnou odpověď, nevzdá to.
4) Saiph Lacaille: Ačkoliv nedáváme často šanci prvákům, Saiph nás ihned přesvědčila svým talentem na český jazyk a schopností pracovat s textem a vyjádřit se jím. Aktivní je ve všech směrech studia a věřím, že ji nadšení neopustí.
5) Gita Hrdličková: Gita bohužel není tak často na hradě vidět, ale všechno, co dělá, dělá skvěle a má to vždy velikou kvalitu. Je takovým inventářem Zmijozelu a ráda bych ji opět viděla aktivnější, protože i po těch všech letech má Zmijozelu a týmu mnoho co dát.
Trochu nám tam chybí silný talent na kresbu a malbu. V tomto ohledu bych tam ráda viděla například Alexu Spiderwickovou, ale ta bohužel není tolik aktivní a nejsem si tedy jistá jejími časovými možnostmi.

Connor Ian McBrownnies: Co se týče lidí, které bych rád viděl v B4, tak určitě ty nejkreativnější z nejkreativnějších. Ty, co umí krásně malovat tak, aby mě obrázek oslepil; básnit tak, aby mě to pohladilo na duši; psát tak, abych zapomněl při čtení, jak letí čas. Rád bych viděl v nominaci Christinu Elisabeth Stark s jejími překrásnými obrázky. Jako další osobu bych uvítal určitě Newiku Shelley Lovecraft. V archivu můžeme vidět její práce, které se mi velmi líbí. Mohla by být za psací část. Nikoho však nutit do B4 nemůžeme, a tak uvidíme, kdo se přihlásí a bude nominován. – usměje se –

Isabell Tenebris: Je těžké vybrat jen někoho, naše kolej je plná nadaných havranů. Takhle narychlo mě napadá například Miraell Eliranne, Ver Loren Vysvobozená, Cesmína Hardy, Lessien Posie a Phillipa o Connel. Zazářit by v B4 mohlo víc havranů, ale to bychom tu byli do zítra, kdybych je měla všechny vyjmenovávat. Tak snad se nikdo nebude cítit ukřivděný, když jsem ho nejmenovala… – usměje se –

Helen Miltonová: Podle mne máme spoustu adeptů, možná se ale ne všichni, kteří mne napadli, přihlásí. Určitě si myslím, že by super adeptkou byla naše primuska Eivli SSelene, která si dokáže poradit jak s psacími, tak kreslícími úkoly, a zároveň umí pracovat v týmu, je skromná a je protýmová. Další skvělou osobou by pro mě bylo mé patronče Klotylda Malíková, která se umí do všeho vrhnout po hlavě, kvalitně píše a dokáže vést konstruktivní debatu o zadané práci. Moc by se mi líbilo, kdyby se pak přihlásil Ludovic Astier, protože jeho tvorba je fascinující a určitě by se na soutěži vyřádil. No, ještě bych měla asi další jména, ale říkám si, že tři jsou takové hezké magické číslo.

Astoria von Pens: Na začátek bych chtěla říct, že sice se hledají čtyři osoby, které budou jistě všestranně nadané, ale to stačí „pouze“ pro Sedmiboj. Lidé, kteří se přihlásí do týmu, by si měli sednout i lidsky, těšit se na zadání a nadšeně spolu spolupracovat.
Prvním adeptem, který mě napadl, je Ineeska, téměř každý ji zná díky jejím básničkám, ale tím její kreativita rozhodně nekončí. Je společenská, má skvělé nápady a můžete se na ni s čímkoli obrátit a jsem si jistá, že pokud to je jen trochu v jejích silách, s úsměvem na tváři pomůže.
Druhým adeptem je Veronica, sama ji moc dobře neznám, ale pokud se kouknu do archivu a najdu si něco z její tvorby, tak mě to baví. Vím, že byla jedním z přihlášených lidí do posledního Sedmiboje, akorát neměla štěstí výběru pohárem. Ale jestliže se někdo hlásí do Sedmiboje, tak si sebou a svými kvalitami musí být jistý.
Třetí můj adept je Saiph, její nadání na psaní je vidět v Denním věštci. Je nápaditá, kreativní, pokud dostane nějaký úkol, tak ho úspěšně dotáhne do konce, i kdyby to mělo znamenat probdělou noc. Ráda si na svá bedra vezme nějakou „výzvu“, která ji posune dál. Je to milá holčina, která za to dokáže vzít a v týmu by nezklamala.
Čtvrtým adeptem je Soo, která by tým dokázala svojí osobitostí oživit. Je nadaná na návrhařinu a jistě i další tvorbu skrz počítač. Je nápomocná, když člověk potřebuje s něčím poradit a pomoci, má elán do plnění úkolů, které jí jsou zadány. Nebojí se organizovat akci, aktuálně soubojový turnaj. Má skvělé kreativní myšlení.

Christina Elizabeth Stark: Jsem v koleji už docela fosílie a za mě se nedá vybrat pouze tak málo kandidátů – mezi našimi zdmi je ukryto tolik talentu!
Na básnění máme skvělou Beteramis Anthenodoros nebo taky naši primusku Tessu di Maristellu. Velmi šikovná je (jak dokázala v loňském roce) naše úžasná Newika Shelley Lovecraft, velmi nadaná je také Skylar Blair Anderson, nezapomínaje na starší – naše šéftlapka Marina Liquett Charrette, naše famfrpálová kapitánka Esmeralda Milagrosa… a další. Celkově máme velmi nadanou kolej a sama jsem zvědavá, jak to bude vypadat, kdo se do klání zapojí a která čtveřice bude nakonec bojovat a reprezentovat naši kolej. Uvidíme! – usměje se –

Pro Denní věštec
Saiph Lacaille

Komentáře

  1. Děkuju Ayuš 💙 snad bude v létě další soutěž, ať si to můžeme zopakovat 😀

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.