Bradavická čtyřka 2005, 2007 a 2009 (nejen) očima účastníků

| Vydáno:

Bradavická čtyřka 2020 začala, teprve se píšou její dějiny. Ale co předešlé ročníky? Jak vypadala soutěž ve svých počátcích? Pojďme se skrze vzpomínky účastníků jednotlivých ročníků podívat, jaká Bradavická čtyřka byla, na co si účastníci vzpomínají a co už odvál čas.

První Bradavická čtyřka se konala v roce 2005. Uspořádal ji Epans Mc Broom, kterému sekundovala supervisorka této soutěže Letitia te Tiba. První zvěst o soutěži vyvěsila Letitia te Tiba 4. 4. 2005, koleje měly čas do 16. dubna vybrat čtyřčlenné týmy a zaslat složení týmu do sovince supervisorky soutěže. Začátek samotné soutěže byl stanoven na 30. dubna 2005.

Prvního ročníku Bradavické čtyřky se zúčastnily tyto čtveřice:
Havraspár: bibi střeštěnka, Ewelina Budget, Ráďa Romanoff a Judith Eleanor Pixie
Mrzimor: Effel d’Herblay, Elerin Portmenová, Mia McWoodsová a Victoria Sue Green
Nebelvír: Jean Dolus, Levandule Pastilova, Peter Sviter a Sandrik Vrizas
Zmijozel: Eileen Leenová, Ethel Svatoušková, Fleuriste la Diablesse, Juliet Nines

Porotu se mi bohužel nepodařilo dohledat, ale pokud by někdo měl nějaké informace, ráda je doplním.
Z tohoto ročníku už moc aktivních účastníků na našem hradě bohužel není. Jediní, koho sem tam můžete vidět se na hradě mihnout, je bibi střeštěnka a Sandrik Vrizas. V Godrikově Dole pobývá Elerin Portmenová, která byla na hradě naposledy viděna 30. 7. 2019.

Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 4. 6. 2005 ve Velké síni:
1. místo: Havraspár – 1 038 kostek, 2. místo: Nebelvír – 926 kostek, 3. místo: Mrzimor – 863 kostek a 4. místo: Zmijozel – 784 kostek

Vzpomínka zachycena v Havraspárském muzeu Hogwarts.
Vzpomínky z roku 2007 na ročník 2005 od bibi střeštěnky. Omluvte kvalitu vzpomínky, byla vyhrábnuta z portálu zapomnění.

Bohužel ani jedna ze dvou sov, které jsem vyslala k účastníkům, se nevrátila s odpovědí.


Druhý ročník Bradavické čtyřky se konal v roce 2007. Organizace se tentokrát ujal Midar Kilahim. První zmínka o soutěži bude nejspíše z 24. 3., kdy se na úvodní straně objevila informace o tajném večeru, více se mohli studenti dozvědět ve své kolejní místnosti… pravděpodobně šlo o pobídnutí ke složení čtyřčlenných týmů.

Soutěžící byli odtajněni 4. 4. na tajemném večeru společně s výsledky soutěže Jméno roku. Tento speciální večer se překvapivě neodehrál ve Velké síni, ale na ošetřovně, kde se ocitnul sám velký pořadatel Midar Kilahim se syndromem štěbetavého kuřete.

Druhého ročníku Bradavické čtyřky se zúčastnily tyto čtveřice:
Havraspár: Alisma Bailly Fisto, Anne Ikari, Martin Javor a Petula Laskavá
Mrzimor: Annes Prévoir / Annis Esprit, Felicitas Frobisherová, Iva WildDragon a Silvia Honorová
Nebelvír: Filius Orionis, Ladard Papulka, Lenůlie Čihůlková a Mintaka Orionis
Zmijozel: Brilian McBjorin, Ked Looben, Marakai Hiswea Pelderin a Nikolette von Dragon

Bohužel ani v tomto ročníku se mi nepodařilo dopátrat porotce.

Tento ročník má o poznání více aktivních členů na hradě než ročník předešlý. Ať už měli nějakou přestávku či nikoliv, můžeme nyní na hradě vídat tyto méně či více aktivní účastníky: Filiuse Orionise, Lenůlii Čihůlkovou, Martina Javora, Mintaku Orionis, Petulu Laskavou a Silvii Honorovou.
Dále tu máme dvě obyvatelky Godrikova Dolu, které tu již delší dobu nebyly. Jde o Ked Looben, která byla na hradě viděna naposledy v prosinci 2019, a o Alismu Bailly Fisto, která na hrad vstoupila naposledy v říjnu 2017.
Máme pár účastníků i ve zmrzlé říši Mrazákolandu, jde o mrzimorské účastnice Felicitas Frobisherovou a Ivu WildDragon a jednoho nebelvírského účastníka Ladarda Papulku.

Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo na slavnosti založení 19. 6. 2007 ve Velké síni:
1. místo: Havraspár – 768 kostek, 2. místo: Nebelvír – 512 kostek, 3. místo: Mrzimor – 256 kostek a 4. místo: Zmijozel – 128 kostek

Vzpomínka zachycena v Havraspárském muzeu Hogwarts.

Rozeslala jsem sovy šesti účastníkům ročníku 2007, s prezentovatelnou odpovědí se mi vrátily pouze dvě.

Denní věštec: Vzpomenete si na zadání úkolů? Dokázali byste shrnout, o čem úkoly byly a jak se vašemu týmu vypracovávaly? Zažili jste při práci na nich nějaké nezapomenutelné chvíle, něco, co se vám vybaví, aniž byste museli dlouze přemýšlet? Případně pokud máte někde v archivu nějaké střípky z vypracování, budu za ně ráda.

Filius Orionis: Zadání a střípky vypracování z našeho ročníku B4 jsou k nalezení ve svazku Celoškolní soutěže a Nebelvír na nebelvírském webu.
U zadání úkolů je obtížné hledat nějaké společné pojítko: B4 tehdy neměla žádné jednotící téma. Některé z úkolů byly kreativní, jiné byly založené na hledání správné odpovědi, a u některých jsme si dokonce ani nebyli jistí, do které té kategorie spadají. U některých jsme měli jako tým zakázáno spolupracovat, u jiných to bylo naopak vyžadováno. Společné na nich bylo možná tak to, že z dnešního pohledu svým rozsahem připomínají spíš úkoly (nebo nejvýše závěrečné eseje) řádné výuky.

Denní věštec: Jak byla tento rok B4 vnímána? Byla podpora cítit napříč kolejemi? Vnímal hrad, že se něco děje, nebo byla soutěž pro hradní obyvatele spíše neviditelná? Co váš tým hnalo nejvíce kupředu, co vám dávalo sílu pokračovat?

Lenůlie Čihůlková: Je to už opravdu moc dlouho… Tehdy bych řekla, že se B4 prožívala naplno napříč celým hradem. V koleji jsme podporu určitě cítili. Navrhovaly se i věci na Příčnou ulici a tyto doplňky jednotlivé koleje opravdu nosily, aby své soutěžící podpořily. Co nás hnalo kupředu? No byli jsme vybráni, abychom zvítězili, a to jsme samozřejmě chtěli! – směje se –


Třetí ročník se konal v roce 2009. Tuto Bradavickou čtyřku se rozhodl zorganizovat profesor Serge Renine. První zmínka o soutěži zazněla 12. 3., týmy měly být kolejí složeny do 24. března. Tak jako v předešlých ročnících bylo zapotřebí zaslat sovu do sovince organizátorovi, takže ještě žádné nominace neproběhly na Nádvoří čtyřky, organizátor však na úvodní listině mluvil o B4 místnosti. Zápolení začalo 4. 4. 2009.

Třetího ročníku Bradavické čtyřky se zúčastnily tyto čtveřice:
Havraspár: Emma Lay Sparková, Janel Weil, Larrie Larstonová a Phillipa O Connel
Mrzimor: Bailla Peerlessová, Claire Magic, Siny de Sorrow a Sophia Glis Glisová
Nebelvír: Bilkis Blight, Kouhei Hasangeki, Niane z Libelusie a Stephanie de Morney
Zmijozel: Barbara Arianne Lecter, Cerridwen Lowra Antares, Channah Cohen a Lillith Arcania

Co se poroty týká, podařilo se mi dohledat pouze jednu výměnu… poté, co z hradu odešel Samuel Lynd, jeden z porotců, nahradil ho sám pan ředitel Nimrandir Elénére. Mělo k tomu dojít ještě před hodnocením prvního úkolu.

Tento rok mohli fanoušci svým týmům vyjadřovat podporu klikáním.

Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo na závěrečné slavnosti 28. 6. 2009 ve Velké síni:
1. místo: Zmijozel – 192 kostek, 2. místo: Havraspár – 164 kostek, 3. místo: Nebelvír – 152 kostek a 4. místo: Mrzimor – 132 kostek

V tuto chvíli se po hradních chodbách a pozemcích pohybuje Bilkis Blight, Janel Weil, Kouhei Hasangeki, Larrie Larstonová, Phillipa O Connel, Siny de Sorrow a Barbara Arianne Lecter.
Už rok přebývá v Godrikově Dole Cerridwen Lowra Antares, naposledy se na hradě objevila 13. 5. 2019.
V Mrazákolandu je nebelvírská Niane z Libelusie.

Aktivním účastníkům jsem rozeslala dohromady 7 sov, s odpovědí se vrátilo 5, ale na jednu si budete muset počkat do dalšího článku.

Denní věštec: Vzpomenete si na zadání úkolů? Dokázali byste shrnout, o čem úkoly byly a jak se vašemu týmu vypracovávaly? Zažili jste při práci na nich nějaké nezapomenutelné chvíle, něco, co se vám vybaví, aniž byste museli dlouze přemýšlet? Případně pokud máte někde v archivu nějaké střípky z vypracování, budu za ně ráda.

Phillipa O Connel: Přiznám se, že zadání jednotlivých úkolů si moc nepamatuju… teda až na jeden. Ten jsem koordinovala já, takže jako jediný mi zůstal v paměti. I to, jak jsme se se holkama bavily nad realizací… protože jsme poslaly profesory na zážitkový kurz do Azkabanu. A to bylo fakt vtipné. – směje se – Samozřejmě je to humorné v kontextu současné doby na hogu. Jsou zde interní vtípky na tehdejší profesory, jejich vystupování, jejich problémy. A je to už deset let, to se změnilo více než jen složení sborovny.
Vím, že jsme měly vypracování ukrutně dlouhé. – směje se – Ale co čekat od kombinace Larrie – Janel – Emmy – Phillipy. A bylo nám jemně vytýkáno, že to máme až příliš sofistikované. Že až moc přemýšlíme, že naše úvahy byly nejen dvojsmyslné, ale měly asi šest různých rovin… no prostě číst naše úkoly, to se člověk zapotil.

Vypracování modrého týmu k nahlédnutí

Nevím to jistě, ale mám pocit, že zadání nebyla právě nic moc… proto si to ani nepamatuju. Kdyby měly šťávu, určitě si to v hlavě udržím. Rok předtím jsem byla v Sedmiboji a odtama si úkoly pamatuji dodnes.
I když jsem si vyzkoušela obě hradní velké soutěže, nemůžu srovnávat s jejich současnou podobou. Doba se změnila, forma úkolů se změnila. Dokonce i komunikace týmů je dnes někde jinde. My se s holkama spoléhaly na pomalé e-maily, icq (kde myslím ani nebyla funkce hovoru ve skupině, ale jen ve dvojici), žádné super mobily s foťáky. Ale my si to užily. Opravdu jsme si posílaly sovy. Jak v pravěku. Dnešním pohledem. – směje se – A to nás hodně sblížilo.

Denní věštec: Bradavická čtyřka je jednou z mezikolejních soutěží, které vyžadují značné úsilí, nejen kreativitu, ale také technický um. Na jaký úkol či počin z vašeho vypracování jste byli nejvíce pyšní… co se vám povedlo ze všeho nejvíc, u čeho jste si šplhli u poroty, bylo něco takového?

Bilkis Blight: Byli jsme hodně mladý tým, takže jsme se museli hodně snažit. Myslím, že v prvním úkolu o profesorském teambuildingu jsme točili několik videí a ohromně jsme se u toho pobavili. A já byla tehdy strašně dlouho nemocná, takže jsem nebyla moc platným členem, ale využili jsme to. Další vypracované úkoly už pak byly podle mého názoru trochu míň rozevláté. Hlavně jsem ráda, že jsem se tehdy víc poznala se Steph, Kouheiem a Niankou. Jsou to úžasně tvořiví lidé.

Denní věštec: Vzpomenete si, jak se tehdy ve vaší koleji vybírali lidé do týmu, který se pak společně zúčastnil Bradavické čtyřky? Sedli jste si v týmu? Existují nějaké fotografie, ať už mudlovské či kouzelnické, z té doby, případně nějaké perličky, vzpomínky… cokoliv, co by vypovídalo o atmosféře ve vašem týmu?

Kouhei Hasangeki: Já se obávám, že nejsem schopný podat nějakou koherentní odpověď, Lil. – směje se – Abych ti to vysvětlil – je to 11 let od B4, v té době mi bylo sladkých 14 mudlovských let a inteligenčně jsem byl někde na úrovni hafoně v říji, takže mé vzpomínky jsou značně zamlžené. – směje se – Nicméně do určité míry mě soutěž etablovala do hradního dění a paradoxně jsem se posléze více socializoval se zelenými účastnicemi, jedna se mě dokonce ujala a zasvětila mě do hradních tajů (čti: drbů a hradního drama).
Nejsem si jistý, zdali ze svých střípků vzpomínek poskládám něco kloudného, nicméně k výběru lidí do týmu – kdo se chtěl zúčastnit, poslal vzorek své tvorby k posouzení vedení koleje a zbytku zasedačky. Nějaký obrázek, báseň a pergamen s textem, aby se ukázalo, jak daný člověk umí tvořit. Je však zcela možné, že se mi to plete s výběrem do Sedmiboje, kterého jsem se účastnil taky. – směje se –
K samotnému průběhu soutěže mám velmi málo hmatatelných kusů paměti, spíš takové záblesky. Asi nejsilnějším zážitkem bylo, když jsme s Niane vyrazili plnit úkol do ostravské zoo… To byl silný zážitek ve všech ohledech, legrace byla, o tom žádná. Doufám, že kompromitující materiál už neexistuje, i když musím říct, že značná část mých kamarádů se ho snažila vylovit z hlubin internetu, aby mě jím o několik let později mohli trýznit. Něco jako když se v minulosti zúčastníš Superstar, a pak se staneš ministrem zdravotnictví. – směje se –
Upřímně si nejsem ani jistý, jestli jsem soutěž opravdu dokončil, anebo jsem u posledních úkolů vypadl a můj tým mě musel na ramenou přenést přes cílovou čáru. Dost pravděpodobná se mi jeví druhá varianta s přihlédnutím k mému věku. Obecně můžu říct, že vidím pozitivní přínos těchto velkých soutěží jak pro osobní rozvoj, tak pro obohacení hradní atmosféry. Já moc děkuji za oživení pracně vytlačených vzpomínek, teď abych chodil na terapii znova. Ale víc z mého starého mozku už nevymlátíš. – směje se –

Denní věštec: Jak se díváte na váš ročník B4 v porovnání s ostatními ročníky? Bylo tento ročník něco speciálního, něco, co bylo třeba jinak než v předešlých ročnících? Pamatujete si, jak jste se ocitli v týmu, chtěli jste, nebo jste byli „nenápadně“ donuceni?

Barbara Arianne Lecter: Pamatuju si, že v našem ročníku byl docela chaos. Vím, že se dost střídali porotci a vlastně jsme pořádně nevěděli, pro koho ty úkoly děláme. A určitě uznáš, že je docela důležité znát složení porotců a jejich chutě.
Rozhodně jsem donucena nebyla, ale tehdy jsem měla pocit, že jsem holkám spíš překážela, protože ony byly dost zkušené a já byla prostě „malá“. I když Zmijozel v letošním kole tu mladou krev obsadil, doufám, že jim to klapne! usměje se –
Z našeho vypracování se toho moc nedochovalo, protože všechno zmizelo v hlubinách pavučiny, jelikož to bylo na externím webu. Do dnešního dne si ale vzpomenu na Ještě moudřejší klobouk a jeho píseň – ta byla geniální. Kde jen je jí konec!


Toto byly ročníky 2005,  2007 a 2009, v dalším článku se můžete těšit na zatím poslední ukončený ročník, a to ročník 2013.

Pro Denní věštec
Lilien Emity Meissed

Autor

Lilien Emity Meissed

Redaktorka, pro kterou je největší motivací vědomí, že má práce smysl, že její snahu dokáže někdo ocenit a popostrčit ji tak do další tvorby. Na Hogwarts se (ráda) vyskytuje tam, kde je „cítit novinařina“. Má ráda dobré jídlo a pití, slabost má pro různé roztomilé chlupáče, a jak její jméno napovídá, i pro lilie.

Komentáře

  1. Velice zajímavý článek. Ráda jsem si početla o starých ročnících a výpovědi tehdejších účastníků udělaly vše ještě zajímavější 🙂

  2. ¨Děkuji, dámy, jsem ráda, že se článek líbí… 🙂 Snad se bude líbit i druhá část… :)) Škoda, že těch výpovědí z těchto ročníků nebylo víc, ale už je to dost let a spousta lidí odešlo… nebo zapomnělo… 😀

    Slečno Newiko, ano vím, u některých odpovědí je přímo odkaz na nebelvírskou knihovničku, stejně tak tomu bude v dalším dílu… :))

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *