Nejvíc vyhrál, kdo dnes nehrál

| Vydáno:
Havraspár 190:160 Nebelvír

Před posledním utkáním sezóny měly šanci na zisk famfrpálového poháru tři týmy. O den dříve vyhrál Zmijozel nad Mrzimorem a zůstal tak na prvním místě se dvěma výhrami, dvěma chycenými zlatonkami a rozdílem +9 gólů. Čekal, jak dopadne nedělní utkání. Dva soupeři se na něj mohli bodově a zlatonkově dotáhnout (pokud by nedošlo ke zcela výjimečné situaci, kdy zlatonku chytí poražený tým) a pak by záleželo na skóre. Havraspár vstupoval do zápasu s rozdílem vstřelených a obdržených gólů +5, Nebelvír −10. Diváci byli napjatí, zda se nedočkají v případě vyrovnaného průběhu nekonečného utkání, kdy týmy nenasadí chytače, dokud nedosáhnou vedení, které by jim zaručilo pohár – což by se stát nikdy nemuselo.

Obě chytačky však nastoupily hned po půlhodině takřka současně a daly tak najevo, že soupeři hrají na jistotu druhého místa po výhře nízkým rozdílem. Skóre bylo v té chvíli 10:60. Havraspár tahal při hře s camrálem za kratší konec a vidina poháru se mu rozplývala, Nebelvír si byl zase vědomý, že je málo pravděpodobné dosažení rozdílu, jímž by musel vyhrát, neboť na to bývají zápasy ukončeny příliš brzy.

Přesto časem nebelvírští fandové začínali doufat, neboť skóre utěšeně narůstalo ve prospěch jejich týmu. Nebelvír ke konci utkání vedl o dvanáct gólů a potřeboval vedení navýšit o dalších osm. To však v čase 1:55:29 zhatila Hazel, která chytila zlatonku, zajistila tak Zmijozelu pohár a svému týmu druhé místo.

Tým V P ChZ VG OG R Skóre RS
1. Zmijozel 2 1 2 28 19 +9 580:340 +240
2. Havraspár 2 1 2 19 26 −7 490:410 +80
3. Nebelvír 1 2 1 30 28 +2 450:580 −130
4. Mrzimor 1 2 1 15 19 −4 300:490 −190

Jak již bylo řečeno, na camrálu byl silnější Nebelvír. Hrál jím ze 71 %. Na bránu vyslal třicet devět střel s úspěšností 41 %, vstřelil tedy šestnáct obručí. Nejvíce, sedm, Melisa (čtyřikrát jí v tom zabránila brankářka), šest Calla (devětkrát ji vychytala modrá strážkyně obručí, jednou samotná obruč) a Mary tři (sedmkrát ji předčila soupeřka, jednou vystřelila mimo a jednou nikdo neví, co se s camrálem, který vybojovala, vlastně stalo). Havraspár vystřelil čtrnáctkrát, měl přitom 29% úspěšnost a dal čtyři góly. Dvakrát měla úspěch Aimée (pětkrát ji vychytala Emma), jednou Eleonora (dvakrát ji předčila červená brankářka, jednou vystřelila mimo), Ewenlia měla skóre jeden gól, jednou brankářka. K jedné střele se dostaly i Sidney a Skylar. Lessien se dvakrát zmocnila camrálu, místo střely však vždy zvolila střídání.

Souboj odrážečů byl o mnoho vyrovnanější. Kontrola potlouků vyzněla 56:44 % pro Havraspár. Modří toho využili k deseti sražením, červení byli o jedno lepší. Evanlyn poslala na trávník pětkrát Esmeraldu, jednou Melisu a dvakrát Unu. Angela totéž provedla Mary a Uně. Beteramis neměla slitování s Angelou, třikrát s Betriou, s Eleonorou, dvakrát s Ewenliou a s Hazel. Esmeralda jí pomohla s Eleonorou a Ewenliou (kterou sundala jen pár sekund poté, co modrá střelkyně vzlétla), Josefina také s Ewenliou.

Na chytači měla Betria šestnáct pokusů, z toho dvakrát nezvládla překážky a vrazila do tribuny. Esmeraldu ze stejného množství akcí přitáhla tribuna jednou, Unu třikrát z devíti možností. Hazel letěla za zlatonkou desetkrát, s tribunou se nepotkala, zato se zlatým míčkem ano.

Průběh skóre: 0:30 (14. minuta), 10:30 (16.), 10:60 (30.), 20:60 (35.), 20:90 (55.), 30:90 (59.), 30:120 (86.), 40:120 (88.), 40:160 (115.), 190:160 (116.)

Ohlasy kapitánů
Betria Carson (kapitánka): Moje dojmy ze zápasu? Ani nevím, hodně smíšené. Aspoň půlku zápasu beznaděj, zoufalství, když se to všem tak strašně sekalo. Kolikrát nebylo možné ani proletět překážky nebo napsat nějakou zprávu týmu, bez čehož se ani kapitánovat moc nedá. Aspoň, že pak se to trochu zlepšilo. Už by se s tím vážně mělo něco udělat. Další pocit byl smutek, že s tímto zápasem odchází i pět mých skvělých hráček do profi ligy. Pak tu bylo rozčarování z nekonečně dlouhého zápasu, kdy jsme měli tak dlouho zlatonku až na doraz a ona se potvůrka pořád nechtěla nechat chytit. A já měla naslibovaných tolik věcí, kdyby se mi to povedlo. Nakonec si musím nechat jen zdát o kartonu škrkniček v čokoládě, kartonu máslovýho ležáku i o obědu od Angí. Ale nevadí, protože zlatonku nakonec polapila naše výborná Hazel, takže posledním, velmi silným dojmem je radost z výhry. A Hazel to chycení moc přeji, protože já mám před sebou spoustu zápasů, ale ona hrála svůj poslední.
Co se týká mého týmu, budu se opakovat, ale jsem na ně moc hrdá, hráli výtečně a s plným nasazením, všichni jsme si hru užívali i přes technické potíže.

Una Vinona Flare (zástupkyně kapitánky): Poslední zápas sezóny byl značně dramatický. Zažili jsme několik úsměvných momentů i pokusů o náš skon z vyděšení. – smích – Chtěla bych moc poděkovat nebelvírskému týmu a pochválit ho za jeho nasazení na hřišti a chuť trénovat. V dnešním zápase bych chtěla vyzdvihnout báječnou sehranost našich odrážeček, kdy v jednom momentu dostaly dolů jak střelce, tak i odrážeče druhého týmu. Střelci byli pohotoví, rozšoupli se a sypali gól jeden za druhým. Jste báječní! A jsem na vás hrdá. Též chci poděkovat nebelvírským fanouškům, kteří parádně fandí a bez kterých si neumím báječnou atmosféru na hřišti představit. I když jsme letos pohár neobhájili, byla to krásná sezóna, na jejíž konci nás opouští dvě hráčky, po kterých se nám bude stýskat. Mary a Emmo, tisíceré díky za váš hráčský elán. Děkujeme za vše! Doufáme, že budete tým Nebelvíru sledovat v dalším roce, ať už z tribuny, či na stránkách Denního věštce. Závěrem bych ráda gratulovala protihráčům za nezapomenutelnou hru. Díky a těším se na příští sezónu. – úsměv –

Ohlasy vybraných hráčů
Angela QuickBow: Za svoji famfrpálovou kariéru jsem zažila a odehrála už mnoho zápasů, avšak musím říct, že ten dnešní byl bezpochyby jeden z nejlepších a nejemotivnějších. Klobouk dolů patří naší modré kapitánce, protože to neměla vůbec lehké, zvlášť ve chvílích, kdy jsme byli pod palbou nebelvírských odrážeček. Betria se však nezalekla, všechny nás podržela a pomohla nám vstát s ještě větší vervou, a právě díky ní jsme dokázali vyhrát. Velký dík patří také fanouškům na tribunách, bez kterých by to vůbec nebylo ono. Snad si z našich jahodových palačinek dokázali alespoň jednu ulovit i pro sebe. Myslím, že na svůj poslední zápas budu vzpomínat ještě dlouho poté, co se ze mě stane důchodce, a rozhodně jen v dobrém. Lepší zápas k ukončení kariéry jsem si ani nemohla přát.
Aya Watanabe: Tento zápas byl můj úplně poslední a já si ho užila, jak nejvíc to šlo, i když jsem hrála trochu ve ztížených podmínkách a z neznámého prostředí. Sice jsem nebyla nejlepší a místy jsem měla pocit, že by to holky (a Sidney) daly lépe beze mě, ale i tak to stálo za to. Výsledek je krásný, Nebelvír jsme těsně porazili a vyfoukli jim druhé místo, co víc si přát.– zasměje se – Na celý tým jsem moc pyšná, tenhle zápas se jim povedl, vůbec celá sezóna se jim vydařila moc pěkně. Do budoucna vám, havrani, přeji mnoho úspěchů, ať se vám daří a užijete si každý zápas naplno. Já na vás budu hrdě koukat z tribuny se svým oblíbeným žvýkavým žužu od Rosmerty a budu fandit, co to půjde. Děkuji za nejkrásnějších deset let v týmu a Zmijozelu gratuluji k zasloužené výhře ve ŠFM!
Emma Ellie Lewis: Dnešní zápas byl výjimečný zrovna tak jako celá sezóna, protože pro hodně hráčů byla poslední.
I pro mě samotnou to byl dnes poslední zápas, ač by nemusel. O to víc jsem si to vše užila a vůbec mi nevadilo, že trval dvě hodiny, a ani to, že jsme prohráli. Naše hráčky do toho daly srdce a rvaly se jako opravdové lvice, což bylo znát hlavně na držení camrálu.
Je ovšem vidět, že Havraspár je kolej dobrých brankářů. Smekám před výkonem Salishy, ale i Ayi.
Také bych chtěla poděkovat celému nebelvírskému týmu za ta úžasná léta, která jsem mohla hrát po jejich boku, a jsem ráda, že jsem jim mohla pomoct vyhrát alespoň jeden pohár. Jste skvělí a jen tak dál! Obrovské díky patří i všem střelcům, kteří za ta léta proti mně stanuli. I díky vám jsem mohla být rok od roku lepší.
A na závěr bych chtěla popřát všem hráčům pevné nervy a vytrvalost. Pro ty novější, kteří nahradí nás starší: Nevzdávejte to, začátky jsou vždy těžké, ale po čase to bude pro vás zábava.
–úsměv –
Mary Elizabeth Thornhill: Zápas s Havraspárom, to bolo niečo! Hoci som bola smutná, že to bol môj posledný zápas v drese červených, neskutočne som si ho užila. Dala som do toho všetko a strašne som chcela vyhrať. Nestalo sa, čo ma síce trochu mrzí (pretože ako najkrajšie zakončiť famfr kariéru, ak nie výhrou?), ale modrí si výhru zaslúžili. Ale aj tak bol najkrajší moment zápasu pochvala od havraspárskej brankárky.
– úsmev –

Z hráčů, které jsme sledovali na hřišti, jich hned sedm jde na trvalou dovolenou (zřejmě do neexistující profesionální ligy). Kromě čtyř, jejichž vyjádření k zápasu jste si přečetli výše, jsou to ještě Hazel, Lessien a Evanlyn. Všem přejeme hodně štěstí.

Sestavy týmů
Havraspár:
1. střelec: Eleonora Anima, Ewenlia Lerche, Lessien Posie
2. střelec: Aimée Leavittová
3. střelec: Betria Carson, Ewenlia Lerche, Sidney Lardev, Eleonora Anima
brankář: Angela QuickBow, Salisha Kuipers, Aya Watanabe
1. odrážeč: Evanlyn Cooper
2. odrážeč: Indris Elwinor, Angela QuickBow
chytač: Betria Carson, Hazel Jane Morion
Nebelvír:
1. střelec: Melisa Pestrá, Elizabeth Katherine Arlenová
2. střelec: Mary Elizabeth Thornhill, Skylar Blair Anderson
3. střelec: Calla Torová
brankář: Emma Ellie Lewis
1. odrážeč: Beteramis Athenodoros
2. odrážeč: Esmeralda Milagrosa, Josefína Koumálková
chytač: Una Vinona Flare, Esmeralda Milagrosa, Connor Ian McBrownnies

Pro Denní věštec
Nebelbrach Mechacha

Published by

Nebelbrach Mechacha

Hradní novinařině se věnuje od nástupu do školy v Létě 2009, kdy začal psát pro Lví tlapou. Spolupráci s Denním věštcem navázal ve školním roce Zima 2012. Od počátku píše články týkající se Soubojového klubu, v Zimě 2013 založil tradici pravidelného famfrpálového (raději říká kvidyčového) zpravodajství. Sem tam se hecne a zpracuje i jiné téma. Řídí se heslem: „Scholaris in omne tempus.“

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *