Oblíbenost hradních soutěží

| Vydáno:

Na našem hradě existuje mnoho způsobů, jak si zkrátit dlouhou chvíli či zatočit s nudou. Kromě učení a školních povinností můžeme volit mezi semináři, hraním her, trávením času v jámě, venku, sportováním či procházkami po krásném okolí hradu, ale když prší, můžeme vypracovávat třeba právě soutěže. A na ty se nyní zaměříme. Jaký je o ně zájem? Které jsou oblíbené a co upřednostňujeme – body, či peníze? Čtěte dál a dozvíte se víc…

Soutěže samy o sobě nám tedy mohou zkrátit volnou chvíli a zabavit nás. Slouží však nejen jako zábava, ale i poučení, procvičení logiky, paměti, jemné motoriky, k získání nových informací či rozšíření slovní zásoby. Více si všímáme světa kolem nás, hlouběji přemýšlíme, hledáme odpovědi a trénujeme odvahu.
Díky nim můžeme získat nejen body, ale i peníze. Někteří studenti nám sdělili, že je jim jedno, kolika galeony je soutěž ohodnocena, že je pro ně vypracovávání soutěží radost, jiní ale dávají přednost dobře placeným soutěžím a vypracovávají je právě jen kvůli finanční odměně.

Ptali jsme se studentů, kterou variantu preferují. Závěr je vcelku jasný, preferují peněžitou odměnu. Je to vlastně jedna z možností, jak si vydělat penízky na nákup, jak si udělat radost, koupit něco na sebe či poslat dárek – a samozřejmě jsou peníze důležité i ke studiu. Soutěže se tedy jednoznačně  využívají k zisku galeonů – dost studentů nám sdělilo, že  body získává spíše ze seminářů a studia.
Co se týče času, je to různé. Někteří soutěžím věnují opravdu hodně času, vypracovávají je poctivě a s největší pílí, jiní je udělají rychle, aby je měli z krku. Říkají „čím víc, tím líp“, na kvalitě jim nesejde. Ovšem některé výtvory se dostaly i na nástěnku v archivu. Naše redakce si je prohlédla a musíme před některými výtvory smeknout pomyslný klobouk. Nadání a talent, jež se snoubí s obrovskou chutí malovat, básnit a psát, jsou u některých kouzelníků opravdu neskutečné.

Mezi nejoblíbenější soutěže rozhodně patří „mostování“, které nám neúnavně dodává madam Selena Enail Smithová. Ve Velké síni můžeme často spatřit studenty, jak se sklání nad pergameny s mosty. Dokážou je luštit i do noci. Tu a tam se ozývá mumlání a z uší se řine pára ve tvaru čísel. Někdy je to zajímavá podívaná. 
Mezi velmi oblíbené soutěže patří i malování, omalovánky a rovněž tzv. cestování s puntíky od madam Oresty Vianuevy. Mnoho studentů má ve svém šuplíku pastelky, fixy, tempery či voskovky. Všeobecně jsou velmi oblíbené logické soutěže, ty udržují studenty neustále bdělé a pozorné. V neposlední řadě jsou populární i psací soutěže, tzv. psaní drabble, dobré oblibě se těší i písmenkování a poetické soutěže, kdy je soutěžícím umožněno popustit uzdu fantazii a letět na křídlech hipogryfa. 

Navíc jsme ještě měli štěstí a ve Velké síni potkali supervizora soutěží, pana Trotterticklera, jenž nám ochotně sdělil, že za minulý měsíc bylo vypsáno více než 90 soutěží! Vypsaných soutěží přibývá a je o ně zájem, je se situací velice spokojen. Domníváme se, že na vzestup vypsaných soutěží má vliv jedna mudlovská nemoc. Slyšeli jsme, že se jedná o nějaký virus a mudlové ho opravdu hodně řeší. Z tohoto důvodu zůstávají zavření doma i kouzelníci a mezi mudly se moc neukazují. Mají díky tomu více času nad soutěžemi přemýšlet a vypisovat je.

A proč byste měli soutěže vyhledávat? Nejen že si můžete vydělat celkem pěkné jmění, ale zároveň se můžete i bavit, smát se s přáteli, zahnat nudu a přiučit se něčemu novému. A to je právě skvělé, protože o to na našem hradě jde.
Závěrem i my popustíme uzdu fantazii, nalezli jsme totiž nové soutěžní motto: Soutěžením vzhůru ke zdravým mozkům a plným měšcům!
V neposlední řadě děkujeme všem profesorům, kteří soutěže vypisují, za jejich čas a trpělivost s opravováním. Vážíme si vaší práce a času.

Krásné prázdninové soutěžení! 

Pro Denní věštec
Petromila Nivalis 

Komentáře

  1. Nejhlavnější důvod proč vyhledávat soutěže je přeci vydělávání peněz na úpl.. dárečky pro fialové, to dá rozum! 😀

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *