Podzimní módní přehlídka a lesknoucí se lýtka

| Vydáno:

Co se stane, když se sejde skvělá parta lidí a promísí se jejich smích, kreativita, bláznivé nápady a módní talent? Dejte do ruky každému pravítko a sledujte, co se bude dít!

Dvacátého devátého září, podvečer jako každý druhý. Veselé štěbetání ve Velké síni, cinkání příborů u večeře.
Poklidný večer bryskně narušil nápad Seliny Garcia.

Což takhle uspořádat módní přehlídku? Ovšem v mužském provedení! Žen a krásných šatů je svět plný. Chce to změnu!

Slečna Sel nám prozradila, jak vlastně vznikl tento nápad:
Nápad na přehlídku přišel z ničeho nic. Ve Velké síni panovala skvělá, uvolněná atmosféra a hlavně tu bylo dost aktivních pánů, kteří tam pobíhali na všechny strany. Byla krásná noc a aby to dostalo tu správnou dávku šťávy, sledovala jsem i hodiny, kdy padne 22. hod večer – a bylo to!
Ale musím uznat, že mě inspirovala bývalá modrá, která takhle jednou z čista jasna uspořádala též přehlídku mazlíčků.

Velká síň se proměnila v krásnou a zdobenou místnost, kde uprostřed stálo vyvýšené promenádní molo. Nešlo jen o módní přehlídku, ale také o soutěž krásy, ukázky pohybového nadání, missáka sympatie a charismatu.
Nedobrovolně dobrovolnými modely se stali jmenovitě Cheech Lee, Felix Stone, Corry Sixx a Anthony Proudfoot.

Samotná přehlídka se skládala z částí, kde pánové předváděli společenský oblek, běžné oblečení, školní oblečení a spodní prádlo. Předváděli tanec, gymnastiku, bojové umění a jiná, blíže nespecifikovaná umění.

Jako porotkyně zasedly Selina Garcia, Gabrielle Sweet, Rose Fairy Queen a má maličkost, Petromila Nivalis. Dámy bodovaly na stupnici 1 – 10.

Sotva Corry poprvé vystoupal na molo, nečekal na vyhlášení jednotlivých kategorií, ihned odhodil kalhoty a předváděl svá lesklá lýtka. Selina se však nedala zmást. Pustila hudbu a vyhlásila první kategorii.

Společenské oblečení pánům neskutečně slušelo. Anthony předvedl ladnou chůzi, poté si sundal rukavice a plášť. Oním pláštěm chtěl zřejmě jen zatočit nad hlavou, nicméně při pokusu se plášť roztrhnul a odletěl daleko, přímo na porotkyně. Tony se však nevzdal a točil alespoň lucernou.

Za chvíli se již po molu procházel náš milý Felix. Na sobě měl překrásný moderní magický oblek, svůdně houpavou chůzí kráčel po molu, zatočil se na píseň z filmu Ledové království a světe div se! Ze stropu Velké síně začalo sněžit! Dokonalé! Ze všech rohů síně se ozýval pobavený smích, tleskání i pískání.
Molo se nečekaně rychle zaplnilo. Následovalo vystoupení Corryho, opět několik ladných otoček, v pozadí Anthony klouzal na sněhu, protože zapomněl obuv, Felix vyměnil oblek za školní uniformu, protože se domníval, že bude víc sexy. Jedna událost střídala druhou, porotkyně nevěděly, kam se dívat dřív. Na zadní části mola předváděl Anthony piruetku, a dokonce i hvězdu. Poté roztáhnul plášť jako Batman a prchal z mola změnit garderobu. Chee předváděl sportovní oblek, včetně svého naleštěného koštěte.

Ovšem to, co následovalo, porotkyním vyrazilo dech. Na molo vystoupil rázným krokem Corry. Byl celý pomazaný olejem, vlasy i tělo. Postavil se před porotkyně, zadíval se jim vážně do očí, a pak zcela nečekaně zařval jako grizzly a roztrhnul si tričko. Rose se svalila smíchy na zem, Seli málem spolkla mikrofon, Gabi měnila barvy a Petromila něco zběsile psala.
Druhé kolo probíhalo v oblečení běžném, pro pány pohodlném. Někdo zvolil tričko, kalhoty, někdo školní oblek. Pánové se vlnili v rytmu hudby, dostávali ze sebe taneční i pózové maximum. Za opasky pánů končily jak drobné, tak i lístečky s telefony. Gabrielle byla tak v šoku, že zapomněla zapisovat body.

Corry již trumfoval sám sebe. Požádal Seli, aby se posadila na židli, kterou umístil na molo. Poté začal za obrovského potlesku tančit kozáčka a na konci vystřihl dokonalou stojku! Chee předváděl svaly, které má vypracované, ano, hráč famfrpálu se nezapře!
Někdy v mezičase přibývalo víc a víc diváků, potlesk a pobavení rostlo neskutečnou silou. Pamatuji si však na ducha Martínka. I když je duch, měnil barvy tak rychle, že jsem nestíhala. Jediná slova, která vycházela z jeho bledých úst byla – uch, uh!
Poslední kolo, na které se těšily porotkyně asi nejvíc, bylo plné plavek a spodního prádla. Zde je můj slovník slabý. Corry se protahoval, Anthony špulil, Chee skláněl, Felix kroužil. Dámy si dovolily lehce plácnout mladé muže přes musculus gluteus pravítkem.

Tímto byla módní přehlídka ukončena. Potlesk a nadšený pokřik provázel všechny kluky ještě dlouho po tom, co se odešli odít.

Myslím, že vyhráli všichni pánové, přesto si tady dovolím vypsat výsledky:
4. místo obsadil úžasný Corry
3. místo patřilo skvělému Anthonymu
2. místo získal fantastický Felix
1. místo uchvátil král přehlídky Chee

Poté, co porotkyně dobodovaly, vybraly si jednoho (již velmi unaveného) modela na rande. Ani tyto chvíle vám samozřejmě nezůstanou utajeny.

Rande první

Petromila a Tony. Sešli se v hostinci U Tří košťat. Po celý večer se příjemně bavili. Poznávali jeden druhého, probírali různá témata, zejména psaní, poezii, občas i filozofii. Hrála jim k tomu velmi příjemná hudba, Tony zajistil skvělé pohoštění. Pravítko Petromila využila na podtrhávání textu v sešitě.

Rande druhé

Gab a Corry. Jak vypadalo rande tohoto hezkého páru? Bylo krátké. Corry totiž usnul. Ono se vlastně ani není čemu divit. Dopadla na něj únava z celé akce. Co se stalo s pravítkem, netušíme.

Rande třetí

Selina a Chee. Zprávu podává Selina:
Rande bylo velice romantické a ani hrdinská scéna nechyběla! To víte, šli jsme se projít do lesa při měsíčku a vtom na nás vyběhl medvěd! Chee okamžitě vytáhl svou hůlku a medvěda rychle zahnal! To vám bylo dobrodrůžo. Pak jsme se uchýlili nedaleko jezera. Chee rozdělal oheň, opekli jsme nějaké ty buřty a zbytek večera si povídali o hvězdách. Byl to jeden z nejkrásnějších večerů. Pravítko? Kdo ví…

Rande čtvrté

Felix a Rose. Zde přenechám slovo Rose, která se sama rozpovídala:
Mé rande s Felixem bylo celkem romantické a musím podotknout, že se choval jak správný muž. – začne se smát – Na plánu jsme měli krásnou večerní procházku v mudlovském světě a hodně dalších věcí. Sraz jsme, jak už tedy víte, měli někde u mudlů. Ale to by nebyl Felix, kdyby si mě nespletl s nějakou mudlovskou šm… ženskou. – usměje se – To jste měli vidět ten její výraz, když k ní přišel a řekl jí: ,,Ahoj Rosie.“
No jak říkám… ten její výraz byl k nezaplacení. Já jsem se tam samozřejmě potom začala smát na celé kolo. Ten jeho zmatený výraz, kdy nic nechápal…
– směje se – Vlastně oba dva se tvářili tak vtipně. No po několika minutách mu došlo, proč se pořád směju, takže se omluvil té mudlovské paní a přišel ke mně. Když jsem se uklidnila, tak jsme šli na jídlo do restaurace. No… umíte si představit takové ty krásné, drahé restaurace, kde jídlo je dobré, ale drahé? Tak si to hezky představte i trochu romanticky… a teď si vemte, že tam mě nevzal. – zasměje se – Vzal mě do KFC s tím, že mě naučí jíst maso! – začne se smát znovu –
No tak jsme tam šli, i když jsem z toho nebyla moc nadšená. Říkám, jakmile jsme tam vešli a já ucítila to maso… škoda říkat. Prostě jsem se radši jen hnusně zašklebila a čekala, až objedná. Sice jsem byla trochu nervózní z toho, co vybere, jelikož jsem vegetarián, že jo. A on přišel se dvěma kyblíky, hranolky s kečupem a tatarkou, twistery, colou a taky vegetariánskými hamburgery. Jasně že ty hranolky jsem snědla hned a ten jeden vegetariánský hamburger taky. Ale když přišlo na to, že do mě cpal kuře a říkal ,,otevři pušinku, letí letadýlko“, tak jsem s tím masem ukousla i jeho prst. Teda ne ukousla, ale kousla jsem ho do něj. Ale jednou jsem to maso sežvýkla a hned jsem to vyplivla. Sice na něj, ale co už. Mudlové na nás koukali jak na blázny, ale nám to bylo jedno. Felix se jen utřel a znova to do mě zkoušel cpát. Jen tak tak jsem do sebe nacpala tři kuřata, i když mi to nechutnalo. A on byl rád, že jsem to snědla. Ten zbytek jsme si rozdělili domů. Já jsem si vzala ten vegetariánský hamburger a twistery, ze kterých jsem si vytáhla maso.
Potom jsme šli na procházku a vychytali jsme to na západ slunce. Ach, tak romantické to bylo.
– zasní se – Šli jsme někam na kopec, kde byl výhled na celé mudlovské město. Tam jsme byli nějakou dobu, tak pár hodinek, a potom za tmy jsme se vydali zpět. No jo, jenže po té cestě to trochu klouzalo, takže když Felix uklouznul a spadnul, tak strhl i mě, jelikož jsme se drželi za ruce… – zamumlá a zrudne jak rajče – No, takže mě strhnul na sebe, což byla celkem trapná situace. – zasměje se – Tak nějak jsme se ale sesbírali a šli domů. Takový výcuc snad pro vás stačí. – usměje se – No, ale ráda bych si tu soutěž ještě někdy zopakovala. – řekne se smíchem –
I zde tedy zůstalo pravítko utajeno.

Zdi našeho hradu vibrují magií přátelství. Přátelství spojuje smích, smích utužuje přátelství. Děkuji všem zúčastněným za prima zábavu, zpestření pobytu na hradě a těším se na další společné zážitky.

Pro Denní věštec
Petromila Nivalis

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.