7 magických tipů pro kouzelný podzim

| Vydáno:

Milí čtenáři, jak to máte s podzimem vy? Pro mě to dlouhá léta bylo spíše období smutku. Je brzy tma, začíná se kazit počasí, každý pokašlává a smrká, nic už není tak veselé a prosluněné. Ale i kouzelník se časem mění a stárne. A i já, olivová milovnice léta a tepla, jsem se naučila mít podzim ráda a poslední roky je to mé čím dál více oblíbené roční období. Je dost možné, že se propracuje až na pomyslný vrchol žebříčku oblíbenosti ročních období. Jak je to možné? Jak si i ten sychravý podzim užít? Připravila jsem si pro vás 7 magických tipů, jak si podzim užít. 

1. Tma je dobrá!
Nevím, jak vy, ale já jako knihomol a tak trochu asociál si tmu umím užít. Tma brzy večer nebo spíše v pozdním odpoledni mi vůbec nevadí. Raději než přímé světlo mám právě to tlumené. A tak není nic lepšího než si udělat pořádnou sbírku svíček. Mudlové jich mají po obchodech mraky, ale pokud chcete ty magické, nezapomeňte se podívat do krámku madam Lydie. Její svíčky jsou opravdu okouzlující. Nejen svou vůní, ale když se zaposloucháte, uslyšíte i rozličné tiché a uklidňující zvuky. Tiché šustění lesa nebo třeba bublání potůčku, padání sněhových vloček či praskání krbu. Letos prý chce vyzkoušet i efekty, které cílí na náš zrak. Povídá se, že snad budou k dostání svíčky s plamínky, které budou měnit tvary. Taková tančící víla by mohla být doslova balzámem pro náš zrak. To musíte vyzkoušet!


2. Nezapomínejme chodit ven
Podzim je čas, kdy jsem nejraději ze všeho zalezlá doma v pelechu s hrnkem něčeho dobrého a zachumlaná v dece až po uši, svíčky jsou samozřejmostí. Nicméně neměli bychom zapomínat, že i podzim umí být prosluněný a příjemný venku. Využijme proto každého hezkého dne k procházce okolo jezera, po Godrikově Dole, třeba i po Zakázaném lese nebo jiném lese či parku. Nadýchejme se čerstvého vzduchu a užijme si poslední teplé sluneční paprsky. Proběhněme spadaným listím, sem tam použijme nějaké magické zaklínadlo a zpestřeme si procházku něčím ještě veselejším. Nechejme roztancovat spadané listí, zkusme postavit věž z kaštanů, co nás jen napadne. Hůlky a dobrou náladu s sebou. Kdy jindy utéct do přírody než v době, kdy v mudlovském světě to moc nejde…

3. Kouzelné televizní krabičky
Jak využít toho, že jsme často doma? Máme konečně chvilku času na naše kouzelné televizní krabičky. Máte oblíbený seriál? Film? Já už se většinou na podzim začínám pomalu ladit na zimu a Vánoce. Jsem velký fanda mudlovských filmů, ale občas sáhnu i po nějakém cestovatelském a připomenu si krásy léta. Zkuste se třeba podívat do Egypta s kouzelnickým cestovatelem Ernestem Divokým, který objevuje dosud netušené kouzlo severní Afriky. Nebo pokud chcete zabrouzdat mezi mudly, podívejte se například na film Prázdniny, kde kromě skvělé hudby a krásných tipů na filmy uvidíte spoustu hřejivé lásky a koneckonců i ty Vánoce.

4. Hrnek něčeho teplého… nebo spíš lavor?
K tomu všemu, co jsem již popsala, patří nakonec se zachumlat do deky s lahodným teplým nápojem. Není to nic těžkého a mně osobně to projasní každý podzimní večer. Jste fanda čajů? Kupte si třeba magické kvetoucí čaje, které vás pohladí na duši a zahřejí zevnitř. Máte raději dobrou kávu? Zkoušeli jste už kávu s mléčnou pěnou, na které jsou nakreslené obrázky? Mudlové mají svět trochu nudný, a tak tam je prostě jeden nepohyblivý obrázek. Ale v našem kouzelnickém světě se obrázky na kávě hýbou stejně jako naše fotografie. Zkoušeli jste už dýňovou kávu? Dýňový ležák? Perníkové latté? Možností je nepřeberně. Dejte si, co hrdlo ráčí, a nezapomeňte na Niokao! Sama mám celý soudek, tak se stavte!

5. Společné společenské hraní
To, že je podzim a jsme doma, neznamená, že jsme doma sami. A už vůbec ne na hradě! Nemusíme jen sedět ve svém pokoji nebo ležet na lůžku, ale můžeme se pustit do spousty dobrodružství se společenskými hrami! Přemluvte kamarády, rodinu, partnery a pusťte se do toho. Kromě Maškvorek, Čaroku a Řachavého Petra jsou k mání doslova mraky různých her. Od karetních přes Dobble nebo Carcassonne až po Aktivity nebo Krycí jména. Můžete hrát obrovské mudlovsky propracované hry typu Dominion. Tato hra je navíc i na magické internetové síti! (A osobně ji vřele doporučuji.) Nebo můžete prozkoumat kouzelný krámek U kulaté kostky, kde pan Marián prakticky denně přichází se skvělými novými hrami pro kouzeníky.

6. Rozvíjej se poupátko
Podzim je někdy časem zpomalení. Nic se nám nechce, možná ani nic nemusíme. Krom studia, to je právě v plném proudu. Ale místo toho, abychom se každý večer jen flákali, co kdybychom se zkusili něco nového naučit? Rozvíjejme své schopnosti, zkusme něco nového, vyzkoušejme něco, na co myslíme už dlouho. Jsou to nová zaklínadla? Je to jiný post ve famfrpálu? Je to stavění kaštanových zvířátek nebo pečení dortu, jak nás inspirují naši skvělí profesoři formou seminářů? Nebo se chcete naučit plést, háčkovat, tancovat, malovat? Vybarvujte, tvořte, rozvíjejte sebe a své schopnosti. Teď je na to ideální čas. Navíc se pak budete cítit doslova kouzelně!

7. Udělejme radost ostatním!
I přesto, že já mám už podzim opravdu ráda, ne každý to tak má. A není nic hezčího a merlinulibějšího než rozdávat radost. Vždyť to znáte, na to si každý najde chvíli. Začíná to prostým úsměvem a hezkým slovem. Můžeme někomu darovat kytičku, pochválit oblečení, pozvat ho na máslový ležák, udělat si na něj chvíli a společně strávit nějaký čas. Vezměte kamarády na procházku, pomozte jim s úkolem, uvařte jim čaj, když se necítí dobře. V mudlovském světě je těžká doba a my máme dar magie. Žijeme v kouzelném světě, kde nic není nemožné. Využijme toho a rozdávejme radost. Věřím, že každý malý dobrý skutek se vám vrátí zpátky. Tak na sebe buďme hodní.

Moji milí milovníci podzimu, ale i zimy, jara či léta. Věřím, že s těmito tipy se vám podzim zalíbí zase o trochu víc, a také věřím, že si ho společně dovedeme užít a na začátku zimy se budeme smutně ohlížet přes rameno, že je tenhle barevný, hřejivý kus roku za námi. Opatrujte se, pijte Niokao, odpočívejte a tvořte! A když si najdete chvíli, napište nebo se jinak pochlubte v komentářích či přes sovu, co se vám hezkého podařilo a čím trávíte podzimní dny vy. Těším se na vaše zprávy a komentáře.

Pro Denní věštec
Olivie Henrieta Větroplachá

Autor

Olivie Henrieta Větroplachá

Redaktorka, která má ráda knihy, lidi se smyslem pro humor, ironii a dobrou kávu. A jídlo. Na lidech i kouzelnících si cení pokory, upřímnosti a dobrého srdce. Ráda tráví čas prací pro časopisy, dlouhými procházkami, cvičením jógy a zkrátka vším, u čeho si odpočine.

Komentáře

  1. Moc hezký článek. Po jeho přečtení jsem si uvědomila, že bych chtěla prožít krásný podzim. Budu se snažit, aby i ten můj stál za to, tipů je tu spoustu. Děkuju. ♥

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.