Studentská vedení pro Zimu 2021

| Vydáno:
Zima je už skoro u konce, probíhá osmý termín a vedení se brzy zase změní. Nová jména však přišla také před zimou a máme možnost je během školního roku potkávat, ať už s péčkovským odznakem na hrudi, hromadou pergamenů, galeonů či famfrpálovými statistikami, i když o nich třeba tolik nepřemýšlíme. Pro fungování jednotlivých kolejí jsou však zásadní.

Modrá kolej překvapila mnohými změnami. Oproti loňsku, kdy měnila jen dva funkcionáře – primuse a prefekta –, se tentokrát obměny dočkalo postů hned pět. Dokonce i ten nejvyšší! Na odpočinek se rozhodla odejít Eleanor Blackfoot, kolejní ředitelka, která svůj post zastávala po dva školní roky (její předchůdkyní byla Lilien Emity Meissed), novou hlavou havranů se tedy po konkurzu na Ministerstvu a roce učení stal Zendaer Amattis. Z vedení také odešla návrhářka Isabell Tenebris a svůj post prefektky přenechala nové tváři, třeťačce Salishe Kuipers. Myker Fae McGarden po čtyřech letech opustila havraspárský trezor a klíče od něj předala Grace Annabeth Reatcher (za pozornost stojí, že se obě účastnily poslední Bradavické čtyřky). Aya Watanabe se rozhodla posty vyměnit – ze zástupce kapitána, kterého po ní převzal Sidney Lardev, se přesunula na šéfredaktora a vzala si na starost Corvina Declaratio. S vedením (a později také s hradem) se tedy rozloučila i Hetty Londsová. Poslední zmínku chci věnovat Brianag Mac Coileáin, která v Zimě 2021 načala 17. školní rok v řadě na pozici správkyně obrazárny. V přepočtu na roky mudlovské tedy tuto práci vykonává už více než 8 let.

Havraspár Funkcionář
Kolejní ředitel Zendaer Amattis
Primus Aimée Leavittová
Prefekti Ewenlia Lerche, Salisha Kuipers
Kolejní duch Eliah Tailesová
Pokladník Grace Annabeth Reatcher
Famfrpálový kapitán Betria Carson
Zástupce kapitána Sidney Lardev
Správce obrazárny Brianag Mac Coileáin
Šéfredaktor Aya Watanabe

Mrzimor se oproti tomu stal kolejí se zřejmě nejstabilnějším vedením, protože všichni až na zástupkyni kapitánky Jenny Laylu Gilesovou, která se přesunula do profesionální ligy, na svých postech zůstali, Katie Ackerman byla navíc obrazárna v průběhu roku oficiálně přiznána, i když o jejím jmenování byli čtenáři informováni ve Žlutém Trimelovi o něco dříve. Selina Garcia si na prázdné místo zástupce a na komandování jezevčího týmu nakonec vybrala Cheeche Leea, čímž bylo žlutým změnám pro zimní rok učiněno zadost.

Mrzimor Funkcionář
Kolejní ředitel Oresta McCollin Vianueva
Primus Eivli SSelene
Prefekti Helen Miltonová, Klotylda Malíková
Kolejní duch Ankaret Riannon Sarkany
Pokladník Veasse Waterlee
Famfrpálový kapitán Selina Garcia
Zástupce kapitána Cheech Lee
Správce obrazárny Katie Ackerman
Šéfredaktor Theodor Mudd

Červená kolej se jedné změny dočkala ještě v letním roce, to když se Newika Shelley Lovecraft stala prefektkou po své předchůdkyni Princess Star. Nikdo mimo Nebelvír však zřejmě nečekal, že i zbytek „péček“ se dočká obměny pro další školní rok. Primuse nakonec dostala na starost Esmeralda Milagrosa, která si nechala i post kapitána týmu. Zástupce kapitánky dostala již zmíněná Newika, protože bývalá zástupkyně Una Vinona Flare nahradila Melisu Pestrou na postu pokladnice. Stříbrný odznak opatruje od začátku zimy také lvice Skylar Blair Anderson. S vedením se rozloučili Tessa di Maristella (bývalá primuska) a Connor Ian McBrownnies (bývalý prefekt).

Nebelvír Funkcionář
Kolejní ředitel Eillen McFir Elat
Primus Esmeralda Milagrosa
Prefekti Newika Shelley Lovecraft, Skylar Blair Anderson
Kolejní duch Martin Matýsek
Pokladník Una Vinona Flare
Famfrpálový kapitán Esmeralda Milagrosa
Zástupce kapitána Newika Shelley Lovecraft
Správce obrazárny Christina Elizabeth Stark
Šéfredaktor Marina Liquett Charette

Také Zmijozel překvapil. V průběhu letního roku odstoupila primuska a bývalá kapitánka Loralei Silwerin a zlatý plíšek převzala tehdejší šéfredaktorka Hadího krále Kira Mae Spencer. Uvolněné křeslo v kolejním časopise po dlouhých úvahách připadlo Saiph Lacaille. Změny však přišly také ve famfrpálovém vedení – Leila Dusk, kapitánka hadí letky, se brzy vydala do mrazivých krajin, a tak po ní „C“ na hrudi převzala její zástupkyně Ontaria Emori Reyes, která si za svou novou pravou ruku zvolila Sooyeon Choi. Před začátkem zimy pak proběhlo změn o něco méně. Sooyeon se přesunula na post prefekta po Jarrqovi Miekkalovi, který při mazání opustil hrad úplně, a tak si „A“ na hruď připnula Crystal Iceberg. Obrovskou – a poslední změnou – byla změna na postu kolejní ředitelky. Kolej se po dlouhých letech rozloučila s „Kolejbábou“ NaSaŠí Jackson a přivítala ve fialovém hávu bývalou studentku Veronicu Narcissu Williamsovou, která byla součástí vítězného týmu poslední Bradavické čtyřky.

Zmijozel Funkcionář
Kolejní ředitel Veronica Narcissa Williamsová
Primus Kira Mae Spencer
Prefekti Elaine Robillard, Sooyeon Choi
Kolejní duch Marguerita Laux
Pokladník Astoria von Pens
Famfrpálový kapitán Ontaria Emori Reyes
Zástupce kapitána Crystal Iceberg
Správce obrazárny Hannabell Cavanaugh
Šéfredaktor Saiph Lacaille

Bohužel s ohledem na děravou hlavu autorky článek v tuto chvíli aktuální není, některá vedení během zimy stihla projít menšími či většími změnami. Stav je to však aktuální k začátku školního roku Zima 2021. Zřejmě by bylo nevhodné zpětně přát zmíněným funkcionářům mnoho štěstí, a tak jim přeji jen to, aby byli spokojení s tím, co dělají – ať je to cokoliv. Kolejím pak přeji, ať pod laskavou péčí svých studentů jen vzkvétají.

Pro Denní věštec
Saiph Lacaille

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.