Nováčkovský turnaj Denního věštce – Léto 2021

| Vydáno:

Nováčkovský turnaj Denního věštce se opět hlásí o slovo a to znamená jediné, nováčci jsou tu!

Milí nováčci, jménem Denního věštce vás co nejsrdečněji vítám na našem hradě Hogwarts a doufám, že se vám tu bude líbit. Nováčkovský turnaj Denního věštce už několik let provází nové studenty napříč hradem. Ani letos tomu nebude jinak. Prověří vaši zručnost, kreativitu i důvtip. Ale nebojte se, vše se dá hravě zvládnout, budete-li se snažit. Celkem vás čekají 4 kola, v každém můžete očekávat kreativní, praktickou a extra část.

Teď už k tomu, co vás v následujících týdnech čeká. Naší redakci se ozvalo několik bytostí z hradu s prosbou o pomoc. Pokud pomůžete, neprohloupíte! Každá bytost za vaši námahu slíbila věnovat nějakou tu odměnu, kterou dostanete na konci turnaje – čím víc bodů získáte, tím větší bude odměna. Zaslechla jsem něco o opeřencích, uniformě či novém oblečení… ale co to nakonec bude, to záleží jen na tom, jak s vámi budou naše bytosti spokojené.

Praktická část:
Jako prvnímu budete pomáhat samotnému Ďáblovi!
Podzim se překlenul v zimu a Ďábel na chvíli usnul zimním spánkem; když se probudil, zhrozil se nad stavem své jámy. Nejen že se mu v ní váleli studenti a zaměstnanci školy, to by mu nevadilo, na to je zvyklý a mnohdy mu to dělá i radost, ale jáma byla v podstatě plná, takže ani ten pád do ní nemohl být žádným trestem pro neúspěšné hadače. Když všechny zahnal na noc do hradu, mohl si konečně pořádně prohlédnout tu spoušť: listí, sníh, támhle větev, jinde dokonce kamení či nějaká ta veteš z hradu, kterou obyvatelé vytrousili z kapes, když do jámy padali…

„To se musí napravit,“ řekl Ďábel a začal přemýšlet, co s tím.
„Už to mám, přišla nová krev, ta mi určitě pomůže!“

A tak také zařídil… Očaroval jámu tak, aby za každou trojici slov uhádnutých nováčkem zmizelo trochu toho nepořádku, který tam vůbec nemá být, a vydal se do naší redakce s žádostí o pomoc. A my mu ji přislíbili. Protože jáma bez jámy není jáma, a už vůbec ne Ďáblova!

Vaším úkolem bude uhádnout co nejvíce slov v Ďáblově jámě v Prasinkách, aby byla opět čistá.

Ptáte se, kde a jak to máte udělat? Inu, postupujte následovně:
1) Klikněte na své jméno vlevo nahoře.
2) Klikněte na „Status“ a hned potom na „Statistika“.
3) Otevřete si záložku „Prasinky“.

Na printu musí být vidět vaše kouzelnické jméno, tabulka „Ďáblova jáma“ a čas s datem na liště. Příklad zde.
NEZAPOMEŇTE udělat tyto snímky dva! Než začnete s průchody v jámě a až s nimi skončíte, tedy než je odešlete do redakce.

Jak vytvořit snímek obrazovky? Tetička Wiki vám napoví zde.
Případně si můžete stáhnout přímo program na printování, je jich mnoho.

Kreativní část:
Nakreslete, namalujte či graficky vytvořte obrázek na téma: Ďábel a jeho trápení
Jestli se inspirujete praktickým úkolem, nebo vymyslíte jiné Ďáblovo trápení, už je zcela na vás.

Extra úkol:
Ďábel se naší redakci svěřil, že by se rád o nových tvářích přeci jen něco dozvěděl, když už si je k sobě bude zvát, takže vaším úkolem bude se Ó-velkému Ďáblovi představit. Váš text nechť je ve formě drabble – literární útvar přesně o 100 slovech.

Svá vypracování posílejte do externího sovince Denního věštce: hogwartsdv@gmail.com nejpozději do půlnoci 1. 2. 2021. Vaše vypracování poté ohodnotíme a otiskneme v článku společně s dalšími úkoly.

Těšíme se na vaše vypracování!

Pro Denní věštec
Lilien Emity Meissed

Autor

Lilien Emity Meissed

Redaktorka, pro kterou je největší motivací vědomí, že má práce smysl, že její snahu dokáže někdo ocenit a popostrčit ji tak do další tvorby. Na Hogwarts se (ráda) vyskytuje tam, kde je „cítit novinařina“. Má ráda dobré jídlo a pití, slabost má pro různé roztomilé chlupáče, a jak její jméno napovídá, i pro lilie.

Komentáře

    1. To je na vašem uvážení, slečno Olivio… 🙂 Myslím, že se neurazí ani za jedno… 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *