Jarní soutěž – Ptáček, kam se podíváš

| Vydáno:

Jaro klepe na dveře. Slyšíte? Cítíte? Je tady! Pomalu nahlíží do oken, opatrně vykukuje a ohřívá lidské tváře i srdce. Láká ven na procházky, ale po večerech je ještě zima. Co takhle si zasoutěžit? Zavzpomínat, kteří ptáčkové navštěvují naše zahrady, parky či lesy? Jdete do toho?

Přejeme krásný den. Máte chvíli čas? Pojďte se zastavit a pokochat se krásou přírody. Váš úkol je jednoduchý. Na obrázku vidíte 15 obrázků našich ptáčků. Napište nám tedy jejich rodové i druhové jméno, přiřaďte číslo a budete odměněni milou odměnou. Abyste to neměli tak moc těžké, uvedeme vám druhová jména, samozřejmě pomíchaná. Očíslovaný seznam pošlete prosím na e-mail ptacekhog@seznam.cz. Čas máte do 11. dubna.

Tak směle do toho, zavzpomínejte na přírodopis, rozhlédněte se kolem sebe a až půjdete ven, vezměte s sebou lojovou kuličku nebo směs semínek a přilepšete ptáčkům. Budou vám moc vděční. Případné otázky směřujte na uvedený e-mail či do sovince Petromily Nivalis.

Druhová jména: černý, babka, obecná, zelený, obecný, lesní, obecná, polní, dlouhoocasý, zahradní, modřinka, kvíčala, lesní, koňadra, obecná

Budeme se moc těšit na vaše odpovědi. Krásné jarní dny a příjemný ptačí lov!

Pro Denní věštec
Petromila Nivalis

Komentáře

  1. Malou chvíli už to vypadalo, že jaro to vzdává a opět přenechá vládu zimě, ale nakonec zabojovalo a vypadá to, že je zpět v plné síle. Ptáky už slyším všude kolem sebe, ale mé pozorovací schopnosti jsou poměrně bídné, tak jsem ráda za tuto soutěž, kde si člověk může ptáčky v klidu prohlédnout 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *