Rozběháme hrad?

| Vydáno:

Sportem ku zdraví? Někdo souhlasí, jiný ne. Ale co dokáže s naším hradním obyvatelstvem jedna taková běhací soutěž, to jste asi nečekali. Kolik jsme naběhali celkem kilometrů? Kolik studentů běželo? Zúčastnili se běhu i profesoři? A budeme ještě běhat? To a ještě více se dozvíte v našem článku o tom, kolik radosti a zdraví prospěšného sportování přinese jedna malá výzva.

V měsíci lednu jste mohli kolem hradu zahlédnout sportující obyvatelstvo hradu. Přesněji řečeno běhající, občas chodící. Madam Elat zveřejnila soutěž, v níž nás nabádala ke zdravému běhu. A strhla se běhací vlna. Studenti běhající kolem hradu v různých barevných trikotech, hábitech, v botách sportovních, ale našli se i tací, kteří běhali v botách na podpatku. Nemáme hlášeny žádné úrazy, akorát má maličkost se malinko nachladila v zápalu běhu za madam Elat ve snaze získat rozhovor a nějaké informace k této akci. O mně se ví, že ke sportu netíhnu, mám ráda klid a pohodu a sport mi přijde občas nebezpečný a velice vyčerpávající. Jenomže kolejní ředitelka Nebelvíru se rozhodla poskytnout mi rozhovor jen a pouze za podmínky, že se s ní proběhnu kolem hradu. Rezignovaně jsem tedy oblékla cosi sportovního a vydala se za madam ven, na pozemky hradu. Byla zima. Madam už měla dvě kolečka za sebou, vypadala nadšeně. Já ovšem její nadšení nesdílela, nicméně mne pobídla a už se běželo. Nevím jak, nevím kudy, před očima se mi dělaly mžitky a madam nejenže běžela, ale ještě povídala a ukazovala mi krásy okolo hradu. Nějak jsem je v té běhací chvíli nedokázala vstřebat. Po hodině běhu, dle madam ale po pěti minutách, mě bolely nohy, chytala křeč tam, kde se sedí, píchalo mne v boku a nemohla jsem dýchat. Madam s úsměvem dál pobízela a běhala tam a zpět. Hrozný zážitek! Myslím, že jsem s ní udělala krátký rozhovor, ale nejsem si moc jistá. 

 

Za běhu ze mne vypadlo několik otázek:
Denní věštec: Madam, jak Vás tato soutěž vůbec napadla?

Eillen McFir Elat: Přiznám se, že nápad na soutěž nevzešel z mé hlavy, ale tvůrci jsou slečny Bibi Anne a Mia Whitebear. Obě slečny u mudlů vlastní stejné hodinky zaznamenávající náš pohyb. Pár týdnů jsme mezi sebou soutěžily, která z nás nachodí víc kroků. Nu a to pomalu vedlo k myšlence, že by se něco takového mohlo udělat i pro celý hrad. Jen místo kroků jsem zvolila kilometry. – pousměje se –

Denní věštec: Chtěla jste tedy vnést do našeho hradu trochu zdraví? Elánu? Nebo jste chtěla vědět, jak na tuto soutěž zareaguje hradní obyvatelstvo?  

Eillen McFir Elat: Máte pravdu v tom, že jsem chtěla vnést do hradních zdí trochu toho pohybu. Veronica N. Williamsová vypisovala soutěže, kde studenti měli za úkol zdolat co nejvíce úrovní v počítačových hrách. A když pak slečny Bibi a Mia přišly s tím nápadem, říkala jsem si, že by bylo fajn mít i opačnou soutěž, která donutí studenty i profesory vyrazit ven. Přiznám se, že jsem se i trochu bála, jaká bude odezva. Proto mě mile překvapilo, že soutěž zaujala a někteří účastníci se dopředu ptali, zda-li budou další kola. /Petromile je na omdlení/

Denní věštec: Čekala jste tolik naběhaných kilometrů? Jste spokojená? A budeme ještě běhat?  

Eillen McFir Elat: Slečno, jsem nadmíru spokojená! Do soutěže se rozhodla vstoupit Matka Příroda a trochu nám to ztížily mrazy, sníh i náledí. Přesto se našlo mnoho pohybu chtivých. Takže ano! Můžete čekat, že budou další kola této soutěže. Ráda bych ale, aby to pokaždé bylo trošku jiné. Někdy tedy bude určena přesná délka procházky, možná bude jedno kolo zaměřené opravdu pouze na běh. Sama ještě netuším, ale věřím, že nápadů přijde dost, a doufám, že zůstane i dost účastníků.

Ještě před sečtením naběhaných kilometrů si dovolím zavzpomínat na jedinečné zadání soutěže:

„Blíží se další školní rok a všichni víme, co to znamená. Hodiny a hodiny strávené ve školních lavicích a následně u psaní domácích úkolů. Ani profesoři na tom nejsou lépe. Ti se zase hrbí u opravování úkolů a při sepisování výkladů. A tak jsem se rozhodla, že ROZHÝBEME BRADAVICE!
Váš úkol bude snadný. Nainstalujte si na mobil jakoukoliv aplikaci, která zaznamenává pohyb, a vyrazte ven. Je jedno, jestli půjdete na procházku, vyrazíte běhat nebo si cestou z práce a školy protáhnete nohy a necháte si ujet MHD. Hlavní je pohyb!
Venku navíc udělejte fotku s Vaším identifikátorem (prst v záběru, jmenovka na kameni… fantazii se meze nekladou) a spolu se záznamem z aktivity vložte do vypracování.
Za každý rozhýbaný kilometr získáte 3 srpce.
Protáhněte si kosti a svaly a vydělejte pohybem slušné peníze.“

A nyní již k samotným číslům. 

Na startovní čáru se postavilo přesně třicet odvážlivců.

Zde je graf a procentuální vyjádření počtu účastníků:

 

Profesoři – 2 účastníci
Nebelvír – 11 účastníků
Zmijozel – 8 účastníků
Havraspár – 5 účastníků
Mrzimor – 4 účastníci

Celkem hrad uběhl nádherných a neuvěřitelných 366 km. 

Z toho:
Profesoři –  40 km
Nebelvír – 128 km
Zmijozel – 107 km
Havraspár – 59 km
Mrzimor 32 km

A graf vyjadřující procentuální účast:

Plných 20 km nachodilo či naběhalo osm čarodějů a čarodějek. Konkrétně tedy dva profesoři, tři Nebelvíři, tři Zmijozelové, jeden Havraspár a jezevci, z mé rodné koleje, ne. Inu, máme rozum, že. V zimě se sedí pěkně u krbu, s knížkou, hezky v teplíčku. Nicméně všem blahopřeji a gratuluji, na dálku, protože všichni mají dodnes ledové ruce a zmrzlé úsměvy.

Pro Denní věštec
Petromila Nivalis

Komentáře

  1. S úsměvem na tváři vzpomínám na prima soutěž, nasazuji hodinky a jdu se poprat s dalšími metry či kilometry. Protože každý krok nás posune dál k lepší pohodě, krásnější postavě či k vysněnému cíle kdesi v dáli. A o tom pohyb je 🙂 A když se jde či běží ve dvou či více lidech, je to teprve ta pravá zábava!

  2. Já bych jen ráda dodala, že slečna Petromila se mnou sice při rozhovoru měla běžet, ale šlo spíše o rychlochůzi z kopce a poznámky za ní dělal zapůjčený bleskobrk. +dodá pobaveně+

  3. Tahle soutěž byla super 🙂 I přes mírnou nepřízeň počasí se mi podařilo být jednou z těch, kteří nalítali maximum km a byl to skvělý pocit 🙂 Opravdu se těším, s čím dalším madam přijde a jakým pohybem nás překvapí, mě osobně by se např. líbil nápad, nachodit v nějaké té aplikaci nějaký obrázek 😀

  4. Mě osobně se soutěž moc líbila, byla to záminka vyrazit s rodinou na procházku do přírody a trochu se provětrat po tom dlouhém čase stráveném jen doma 😁

  5. Takéto súťaže sa na hrade často nevidia, ale bola by som rada ak by sa konali častejšie. Množstvo celkových nachodených kilometrov ma veľmi prekvapilo, veď z Bratislavy do Prahy je to niečo nad 300 kilometrov 😀

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *