Nováčkovský turnaj Denního věštce: Vyhlášení 3. kola a zadání 4. kola

| Vydáno:

Nováčkovský turnaj Denního věštce se nám chýlí ke konci. Čeká nás předposlední vyhlášení výsledků, tedy 3. kola, a poslední zadání úkolů. Jak si nové tváře poradily s třetím kolem, kde jim úkoly zadávala víla, a jak si poradí s úkoly, které si pro ně připravil…?

V redakci jsme se opět kochali dílky, která do soutěže přišla. Je vidět, že i když účast není veliká, pořád nám ukazuje, jak moc šikovné nové tváře zavítaly na náš hrad.

Když jsme víle oznámili, že je kolo u konce a je třeba hodnotit, neváhala ani chviličku a dala se do práce. Vystavila všechna došlá vypracování v redakci a ihned se pustila do jejich hodnocení. Ale jak už to tak bývá, pro ženy – a zvláště pro víly – je někdy velmi komplikované se rozhodnout… chuděra nad dílky seděla několik dní a nocí, než se konečně rozhodla, kolik komu udělí bodů…

Ale nyní už se pojďme podívat na došlá vypracování a jejich hodnocení.

Enselis Ismenia
Oblíbená pohádková postava
Má Hog postavička je převlečená za Belle z pohádky Kráska a Zvíře, kterou zbožňuji v animované i nově udělané hrané verzi.

Fotografie: Vílí potěšení
Když se řekne víla, vybaví se mi hned květiny, rozkvetlá jarní nebo letní louka… ale protože ta se v únoru těžko shání, trochu jsem zaimprovizovala, snad vílám udělám radost.

Hogwarts, hrad který byl nešťastnou náhodou zasypán vílím létajícím práškem…
„Co se děje? Proč je ve Velké síni takový rámus? Musím se tam jít podívat,“ pomyslela si drobná druhačka ze Zmijozelu a nakoukla dveřmi. Nevěřila svým očím. Po celé síni se vznášeli studenti, mezi nimi ladně pluly jejich obědy, rotovaly židle a poletovaly stoly. Dokonce zahlédla i několik profesorů, jak se snaží plavat vzduchem a napomínat studenty, aby přestali dělat hlouposti a snažili se dostat ke dveřím. „Slečno, nestůjte tam tak a pomozte nám. Doběhněte za školníkem pro nějaké dlouhé koště, abychom se mohli přitáhnout,“ volala na ni jedna z profesorek. „Hlavně nechoďte dovnitř!“ křikla ještě druhá.
Když studentka doběhla do kanceláře školníka, ten už měl připravenou dlouhou tyč zakončenou velkou sítí. „Nechtěla bych potkat motýla, na kterého je šitá taková síť,“ napadlo studentku, a než stačila něco říct, školník ji strkal ze dveří se slovy: „Vím, vím, už to tam jdu všechno pochytat, snad už je profesoři nahnali ke dveřím, chásku jednu.“
„A co se vlastně stalo? Proč tam všechno létá?“ ptala se dívka a klopýtala za školníkem. „Ále,“ mávl rukou, „ředitel objednal tři sudy létajícího vílího prášku na večerní slavnost, mělo to být překvapení. Ale studenti sudy nedopatřením převrhli, takže máte po slavnosti, to budu uklízet celý víkend.“

Víla: Milá Enselis, o tvé šikovnosti jsme se mohli přesvědčit v předchozích kolech, jsem tedy ráda, že jsem se tvého vypracování dočkala i já. Tvému výběru krásné Belle se nedivím, je opravdu hodná a její vřelost nezná mezí… když jí podlehlo i Zvíře… to už musí mít velké kouzlo osobnosti. – zasměje se – Povedlo se ti do ní hezky „převtělit“ včetně oné růže, která to vše způsobila.
Ach, květiny, s těmi jsme my víly často spojovány a já to mohu jen potvrdit, tvá fotografie mě moc potěšila, líbí se mi, jak jsi květinu vyfotila, je to takové… éterické. Mě i celou redakci velmi pobavilo tvé double drabble… když si představím, jak je celá Velká síň lapána do velké sítě na motýly… a úplně vidím vznášející se profesory a to, jak se snaží udržet pořádek… – nedokáže se přestat smát –


Suzzy Blackwood
Oblíbená pohádková postava
Mou oblíbenou postavou je Zloba, zlá kouzelnice z pohádky o Auroře.

Fotografie: Vílí potěšení
Jako věc, která by mohla víly potěšit, jsem navrhla šaty z okvětních plátků.

Hogwarts, hrad který byl nešťastnou náhodou zasypán vílím létajícím práškem…
Milí a zlatí, povím vám dnes příhodu nejvzácnější a neopakovatelně krásnou, která se stala jednoho pozdního únorového dne. Pro kouzelníky bradavického hradu začal den naprosto všedně, skoro až nudně. Není žádným tajemstvím, že v okolí hradu žije spousta víl, jenže pro víly byl dnešní den rušný již od úsvitu, měly dnes přenášet velké množství vílího prášku, díky kterému může vše, nač prášek dopadne, létat. Jistě si umíte představit, jak nebezpečný takový přesun je! Víly vyrazily na cestu po poledni, letěly s práškem zrovna nad hradem Bradavice, když si jedna mladá víla kýchla a z ruky jí vyklouzl její roh od látky, na které prášek přenášely. Zbylé víly náklad neudržely, a tak se všechen prášek snesl na bradavickou školu čar a kouzel. Víly se začaly snažit prášek pochytat ve větru zpátky do látky, avšak nebyly schopné všechen sebrat, i když většinu opravdu chytily. A tak na školu čar a kouzel dopadla trocha kouzelného létajícího prášku, naštěstí ho však nebylo dost na to, aby nadnesl celý hrad, takže místo toho jen pozvedl náladu všech studentů, profesorů i jiných zaměstnanců školy, kteří zrovna ten den procházeli chodbami starého hradu. Všichni byli celý den veselí, protože mysl každého z nich létala vesele v oblacích.

Víla: Ach, nová soutěžící, to ráda vidím, milá Suzzy! – usměje se – Musím říct, že jsem za tvůj výběr ne úplně kladné oblíbené postavy ráda. Královna Zloba dokazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. Líbí se mi tvé ztvárnění, jednoduché, ale člověk má jasnou indicii, o kterou postavu jde… chybí už jen křídla a nějaká ta hůl, ale chápu, že to je na hradě nedostatkové zboží. Šaty, šaty, šaty… to jsi uhodila hřebíček na hlavičku, my víly je milujeme a krásné šaty nás vždy potěší. Líbí se mi i vyprávění o práškové nehodě, takový kýchanec může nadělat neplechu, co si budeme povídat. Můžeme být rádi, že hrad neodletěl, a prášek tak pomohl „jen“ k dobré náladě obyvatel hradu… ale přeci jen… možná by příběhu pomohlo dostat větší jiskru, kdyby se něco stalo. – směje se – Ale na druhou stranu to má moc pěknou myšlenku, to zas ano… – usměje se –


Simone Lewis
Oblíbená pohádková postava
Rozhodla som sa urobiť model inšpirovaný mojou obľúbenou Disney princeznou Jasmin. Všetky kúsky oblečenia sú sfarbené do modra, hlavným kúskom sú ľahké modré šaty. Model má na sebe aj lesklé lodičky a na krku trblietavý šperk.

Fotografie: Vílí potěšení
Rozhodla som sa, že pre kreatívnu časť tejto súťaže upečiem náš rodinný recept. Ide o jablkovú štrúdľu, o ktorú sa vždy všetci známi pobijú. Recept máme ešte od našej prababky a dnes som sa ju pokúsila upiecť ja. Nie som nováčik v pečení, ale bála som sa, že túto fenomenálnu štrúdľu pokazím. Podarila sa mi decentne, moja mama ju robí sto krát lepšiu, ale nie je na zahodenie. Poteší každý jazýček a určite by ňou nepohrdla ani víla.

Hogwarts, hrad který byl nešťastnou náhodou zasypán vílím létajícím práškem…
Ráno sa hrad zobudil do nešťastnej situácie. Počas noci sa na tajnom vílom stretnutí nedopatrením rozsypal vílí prášok po celom hrade. Keď sa profesori pozreli von oknom, celý zbledli. Vznášali sa nad Čiernym jazerom a rovno pod nimi sa na hrad zmätene pozerala veľká chobotnica. Žiaci začali panikáriť, niektorí nevedeli plávať, iní nechceli namočiť svoje drahocenné knihy a nikto z nich nechcel skončiť v žalúdku obrej chobotnice. Profesori ich ukľudnili a odobrali sa do zborovne, kde vymysleli plán. Celý deň učili žiakov fúkacie zaklínadlo. Tí, ktorí sa ho naučili rýchlo, išli pomáhať profesorom s organizáciou. Keď všetci žiaci vedeli zaklínadlo najlepšie ako vedeli, rozdelili ich profesori do skupín. V každej skupine boli žiaci zmiešaných ročníkov, starší aj mladší, aby fúkali rovnomerne. Každá skupinka dostala jednu miestnosť. Zo všetkých okien na západnej strane hradu vykúkavali žiaci z pripravenými prútikmi. Magicky zosilnený hlas pána riaditeľa zavelil a z prútikov sa začali valiť prúdy vzduchu. Hrad sa začal hýbať a deti boli radosťou bez seba. Meter po metri sa hrad posúval na svoje pôvodné miesto. Po dvoch hodinách prestal fúkať aj posledný prútik a profesori opatrne oslabovali vznášajúce kúzlo. Hrad sa opäť dotkol zeme a iba na pár nešťastlivcov v knižnici popadali knihy.

Víla: Další známá tvář, i tvé vypracování moc ráda vidím, milá Simone. – mrkne – Jasmin je další velmi krásná a milá princezna. – usměje se – Když jsem se na tvůj model zaměřila podrobněji, chybělo mi tam více prvků, které by mě hned navedly na to, že jde o princeznu Jasmin: třeba dlouhé černé vlasy s čelenkou. Ale chápu, že to není úplně snadné, zvláště pro nováčka, oceňuji, že jste se nezalekla a do maskování Jasmin se pustila, není to typická princezna, ke které by stačily jakékoliv šaty, jichž máme na hradě dostatek. – usměje se – Oceňuji, že ses dala do pečení a rozhodla ses potěšit víly i něčím dobrým do bříška, to my samozřejmě také rády. Muselo ti to dát práci, jen bych si pak dala ještě záležet s vyfocením, pro lepší dojem bych se zbavila kusu okna, který fotografii nepřidává na kráse. – usměje se – Double drabble je moc pěkné, líbí se mi, že jsi myslela na sílu spolupráce.

Zde již tabulka s výsledky 3. kola:


Máme za sebou hodnocení 3. kola a nyní už se můžeme pustit do zadání kola čtvrtého. Do redakce k nám zavítal redakční skřítek, který když slyšel, že u nás nováčci konají dobré skutky, rozhodl se i on požádat o pomoc.

Praktická část:
Někdy je práce redaktorů nelehká věc a nic je nepotěší víc než zájem čtenářů. Vaším úkolem bude napsat alespoň 5 konstruktivních komentářů ke článkům v Denním věštci. Postačí, když odešlete odkazy na okomentované články, redakční skřítek už si s tím pak poradí.

Kreativní část:
Vytvořte koláž, která vystihne téma: Hradní novinařina

Extra část:
Vymyslete 3 témata, o nichž byste si v Denním věštci rádi přečetli. Kdo ví, třeba se některý redaktor vaším nápadem inspiruje. Pokud byste měli zájem svá témata zpracovat sami, připište to a redakční skřítek vám to domluví s naší šéfredaktorkou. Každé téma mírně rozveďte, aby bylo jasné, co si pod ním představujete.

Svá vypracování posílejte do externího sovince Denního věštce: hogwartsdv@gmail.com do půlnoci 28. 3. 2021.
Toť vše, i do posledního kola přeji spoustu skvělých nápadů a budu se těšit na vaše vypracování!

Pro Denní věštec
Lilien Emity Meissed

Autor

Lilien Emity Meissed

Redaktorka, pro kterou je největší motivací vědomí, že má práce smysl, že její snahu dokáže někdo ocenit a popostrčit ji tak do další tvorby. Na Hogwarts se (ráda) vyskytuje tam, kde je „cítit novinařina“. Má ráda dobré jídlo a pití, slabost má pro různé roztomilé chlupáče, a jak její jméno napovídá, i pro lilie.

Komentáře

  1. Mnohokrát děkuji za hodnocení! Třeba to se mnou není zas tak marné + usměje se + ale to se uvidí u delšího vyhodnocení! 😁

    1. Samozřejmě, že to s vámi marné není! 😀 Budeme se na vaše vypracování těšit! 🙂

  2. Také moc děkuji vílám za krásné hodnocení. Upřímně jsem už měla trochu strach, že vzaly vypracování a odletěly kdo ví kam, když se tak dlouho neozývaly, ale asi chtěly být jen pečlivé 🙂

    1. Ano, měly trošku problém s časem, za což se moc omlouvají, ale holt potvrdily to, co se o ženách dávno ví… pečlivost je na prvním místě… 😀

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *