Mrzimor udělal s Havraspárem krátký proces

| Vydáno:

Mrzimor 190:60 Havraspár

Už to bude nějaký ten pátek, co se ve famfrpálu objevila novinka, díky které smí chytači nastoupit do hry až 30 minut po začátku zápasu. Ještě štěstí, že ji máme, jinak by dnes obě koleje i jejich fanoušci vstávali kvůli 8 minutám. Merlinužel já osobně jsem na zápase jen těch 8 minut kvůli technickým problémům byla. Veškeré materiály a postřehy ze zápasu z doby před nástupem chytačů mi poskytla Aimée Leavittová, která dokázala během zápasu v jedné ruce držet camrál a v druhé brk a pergamen. Ještě jednou jí i takto veřejně děkuji. Díky ní se teď můžeme podívat, jak dnešní zápas vypadal.

Dnes se camrál držel převážně na modré straně hřiště (držení camrálu 63 %), přesto zvládli Havraspárští proměnit pouze polovinu z 12 střel (50% úspěšnost). Mrzimor měl úspěšnost vyšší (57 %) a to měl camrál jen v 37 % případů. Přesto nejúspěšjnější střelkyni i dnes najdeme v modrých řadách. Je jí samotná kapitánka Betria, jež ze 4 střel proměnila všechny v góly. Stejnou úspěšnost má i mrzimorská Cassiopea, ta ale střílela dvakrát méně. Zápas zahájila havraspárská primuska Aimée gólem ve 2. minutě. V soukromí se mi svěřila se svou pověrčivostí a povídala něco o kletbě prvního gólu, tak možná proto to dnes Havraspáru na zlatonce nevyšlo. Nevyšlo to pak celý zápas ani Aimée, která se naposledy k camrálu dostala ve 4. minutě a Theodor proti její střele zkušeně zakročil. O mnoho úspěšnější byla její kolegyně Betria, když hned v 6. minutě zvedla náskok Havraspáru na 20:0. Další camrál získala Eleonora, ale skóre se nijak nezměnilo. V 10. minutě zasáhla opět Betria a Havraspár najednou vedl 30:0. Mrzimor na sebe ale nenechal dlouho čekat a ve 12. minutě stáhla náskok svého soupeře prefektka Cassiopea. Pokusil se o to i její kolega Aaron, jehož střela však neměla proti brankářce Salishe šanci na úspěch. Ten ale zaznamenala Eleonora, která dostala camrál po Aaronovi. Skóre bylo 40:10 a v 18. minutě díky Betrie50:10. Havraspár tedy vedl o čtyři góly a Mrzimorští s tím očividně moc spokojení nebyli. Do bitvy byl povolán opět Aaron, jemuž se tentokrát zadařilo a stáhl náskok Havraspáru na 50:20. Ve 22. minutě se Betria úspěšně pokusila vrátit svůj tým do čtyřgólového vedení (60:20), ale její snahu vzápětí zhatila ve 26. minutě svým gólem Cassiopea (60:30). Poslední gól zápasu zaznamenal Aaron, ve 30. minutě nastavil skóre na 60:40 a do konce zápasu se již nezměnilo. Camrál ale pak ještě jednou získal a po něm dvakrát i havraspárská Eleonora, ale ani jednomu se nepodařilo skórovat. V poslední minutě se k camrálu po celém zápasu probojovala i kapitánka Selina, ale kvůli svému rychlému chytači nestihla ani vystřelit.

S potloukem to šlo lépe Mrzimorským. Žluté odrážečky jej měly v 53 % případů, havraspárští odrážeči v 47 %. Mrzimorským se na rozdíl od Havraspárských podařilo i někoho shodit. Nejobávanější odrážečkou byla, jak je u Mrzimorských očividně zvykem, Katie. Potlouk měla sedmkrát a z toho třikrát shodila někoho z modrých. Nejvíc potlouků za zápas (9) ale měla její kolegyně Helen, které se víceméně podařilo shodit také jednoho hráče, ale určitě to nezamýšlela. V Havraspáru byla nejpřesnější odrážečkou Indris, jež z 5 pokusů jen jednou minula. K potlouku se dostala jako první a už ve 2. minutě odpálila na Cassiopeu. Vzápětí za to schytala ránu od Helen a další od Katie. Tu již neustála a Mrzimor si tak už ve 4. minutě připsal prvního shozeného hráče. Indris byla nahrazena zástupkyní kapitána Addie, která se hned v 7. minutě dostala k potlouku, ale merlinužel nestihla odpálit a potlouk ji trefil do nohy. Další tři potlouky získala Helen, jež očividně nevěděla po kom střílet, a tak v 11. minutě dostala ránu Indris, ve 12. Aimée, kterou pak o minutu později shodila Katie, a ve 14. Betria. Následující tři potlouky si vybojovala Indris a v 17., 18. a 21. minutě trefila Helen. Ta jí to vrátila v 19. minutě  a pokusila se o to i ve 24., ale už nestihla odpálit a shodila se z koštěte. Ulehčila tak práci Havraspárským a Mrzimor si mohl připsat dalšího shozeného hráče. O moc déle na koštěti ale nezůstala ani Indris, která měla na pádu Helen značný podíl. Ve 25. minutě ji shodila Katie a na místo havraspárského odrážeče se tak opět dostala Addie, jež se i tentokrát probojovala k jednomu potlouku, ale opět se jí nepodařilo ho odpálit. Ve 26. a 30. minutě trefila Katie Aimée a ve 31. Betriu. Další dva potlouky získala Helen a jeden poslala na Sidneyho a druhý na Betriu. Po ní už měli poslední dva potlouky jen Havraspárští, a tak si Indris i Sidney před ukončením zápasu bouchli do Marka.
Dnešní zápas byl na rozdíl od toho minulého bohatý na zbloudilé potlouky. Nejčastějším terčem byl mrzimorský brankář Theodor, havraspárská brankářka Salisha a její spoluhráčka, střelkyně Eleonora. Na všechny tři letěly celkem dva zbloudilé potlouky. Jeden zamířil i na kapitánku Selinu, tu ubránila Helen, stejně tak jako pokaždé Theodora. Salishu zachránila od potlouku jednou Addie a podruhé Sidney. Ten ještě ochránil Eleonoru, od které pak odehnala potlouk i Indris.

Chytači Mark a Betria vyskočili na košťata nastejno (oba v 9:30:30) a společně i prolétávali překážkami – to stihli ve 33. a ve 35. minutě. Ani při jednom průletu nevykazovala zlatonka známky posunu, přesto se ji podařilo na třetí průlet Markovi polapit. Bývalá mrzimorská odrážečka a nynější primuska Eivli mu radila, ať zlatonku přitáhne magnetem, ale Mark snad dobře ví, že zlato není feromagnetické, a tak na polapení zlatonky jistě využil jiný trik. Ten se mu vydařil a zápasem ukončeným v 9:38:17 připsal Mrzimoru první letošní výhru.

Ohlasy hráčů:

Addie Hazel (zástupkyně kapitána): Během dnešního zápasu se ukázalo, že velkou roli hraje při famfrpálu štěstí. I přesto, že jsme oproti Mrzimoru měli na většině postů ať už velkou, či menší převahu, nepodařilo se nám polapit zlatou.
Všichni hráči dali do zápasu všechnu sílu, jenže ten nám nebyl nakloněn. Což bylo i vidět například na odrážečích, kdy Riska měla ze všech nejvyšší úroveň, ale k potloukům se dostala výjimečně. Střelecky byl zápas poměrně „vyrovnán“, i když tam jsme měli podstatně větší převahu.
Děkuji havraspárské letce za jejich dnešní výkony. I když jsme dnes nevyhráli, tak jste se moc snažili. – usměje se – Mrzimoru bych chtěla pogratulovat k výhře. Ale příští sezónu je už zlatonka naše!

Indris Elwinor: Dnešní zápas začal dobře, ale pak se vše zkomplikovalo. Vlastně jsem si ho ani moc neužila, protože jsem byla často na zemi a také byl příliš krátký. Jsem moc pyšná na všechny naše hráče a doufám, že příště si užijme mnohem delší zápas.

Selina Garcia (kapitánka): Od zápasu jsem toho nijak moc neočekávala, brala jsem to spíše, co bude, to bude a nějak to dopadne. Vlastně jsem měla neutrální pocity celou dobu. Samozřejmě ale v hloubi duše jsem nám fandila a přála si Havraspár porazit. Atmosféra zvlášť ze strany jezevců byla skvělá a já prostě tu naši kolej strašně miluju. Dnes psali moc krásné básničky pro povzbuzení týmu! Tým byl skvěle připravený, nemohla jsem si stěžovat a ani panikařit, což se stalo po dlouhé době. – zasměje se – Byli jsme opravdu sehraní a užili si to. Ze začátku bylo cítit, že Havraspár má silnější střelce, ale myslím, že jsme o camrál taky dost zabojovali. Naše odrážečky byly naprosto úžasné, a jak vždy říkám, těch se musí bát každý! – zasměje se – Je mi dokonce líto modré Indrisky, ale zase ji to určitě musí motivovat. Taková menší vybíjená mezi ní a naší Helen byla opravdu zábavná. Zápas byl i celkem rychlý, což jsem uvítala, a mé velké díky patří Markovi, že to takhle hezky zařídil a tu potvoru zlatou chytil. Budu doufat, že takhle se nám povede i v dalších zápasech. Havraspáru děkuji za hru, byli jste dobří! – usměje se –

Mark William Callaway: Dnes byl den jako stvořený pro famfrpálový zápas. Moc děkuji celému týmu, fanouškům i soupeři. Já osobně jsem si zápas moc užil. Celý tým se v poslední době hodně zvedl a bylo znát, jak hrozně moc chce výhru. Pracovitost, kterou vkládáme do tréninků, se rozhodně vyplatila! Tím nechci říct, že by do toho Havraspár nedával maximum, aby to bylo skutečně fér, každý zápas by musel skončit remízou. Tentokrát se usmálo štěstí na nás. Úžasná práce odrážečů, brankáře, střelců i náhradníků, na které se dnes nedostalo, prostě to vše sedlo jak pozadí na hrnec, lidově řečeno. Moc všem děkuji, parádní výkon, týme!

Sestavy týmů
První hráč nastoupil do základní sestavy na začátku zápasu, hráči za čárkou střídali.

Aya Watanabe

Redaktorské činnosti se začala věnovat až v 7. ročníku na konci Zimy 2019 (na prvotinu v podobě reportáže z celohradní aukce, kterou napsala pro někdejší spolek Pra-se-kou-mág ve svém 1. ročníku, raději často zapomíná), kdy napsala první článek pro Corvina Declaratio, do kterého od té doby aktivně přispívá. V Zimě 2021 se dokonce stala jeho šéfredaktorkou a v šéfredaktorském křesle seděla dlouhých sedm školních let až do konce Zimy 2024. Její stůl v corvinovské redakci zdobí dvě UNC sošky za Šéfredaktorku roku 2021 a 2022. Pro Denního věštce začala psát až na konci Léta 2020 a věnuje se výhradně reportážím z famfrpálových zápasů a tématu famfrpálu obecně, neboť s ním má dlouholeté zkušenosti z vedení havraspárského týmu a hraní na zápasech. Vedle toho ještě do Denního věštce přispívá články z celohradních srazů.