Zmijozel versus Mrzimor: „Zlatonko, nech se chytit!“

| Vydáno:

Celé se to odehrálo v sobotu 29. května… a jak to bylo dál? Čtěte a dozvíte se!

Sotva jsem ráno rozlepila oči, už mě můj pamatováček upozorňoval, že bych na sebe měla něco hodit, popadnout prázdné pergameny a zásobu ostrých brků a vydat se na famfrpálové hřiště. Inu co vám budu povídat, chvíli mi to nedocházelo. „Co já bych pro Merlina dělala na famfrpálovém hřišti a ještě takhle brzy?! Nejsem už v hlavní sestavě své koleje… vlastně už ani nejsem v koleji… a i kdybych byla, nehraje modrá kolej, hraje Mrzimor se Zmijozelem!“ V tu chvíli se mi vybavily prosebné, až zoufalé oči naší šéfredaktorky Theresy a mně záhy svitlo. „Já podlehla… já bláhová!“

Inu, slib je slib, vydala jsem se na hřiště a snažila se zorientovat. Po několika minutách jsem identifikovala dva fleky, jeden žlutý a druhý modrý. Na hřišti se rozcvičovala žlutá kapitánka Selina Garcia, kdežto tribunu zdobila do zelených barev modrá kapitánka Betria Carson. Žlutý chytač Mark William Callaway ležel na tribuně a pozoroval hvězdy, asi trénink na zlatonku… ale teda nevím, kde před devátou ranní viděl hvězdy! Nejspíš kouzlo. Jako první zelená dorazila Bibi Anne a za ní už se trousili lidé různých barev. Záhy jsem si všimla dvou fialových fleků, přihouřila jsem oči a zaostřila… vida, ani kolejní ředitelky si to nenechaly ujít, alespoň tu nebudu sama zvyšovat věkový průměr. Radostně jsem zamávala na Orestu, která už při příchodu držela svému týmu pěsti, a Veronicu, ospale se plazící na tribunu. Kdo ví, zda si mě vůbec všimly.

Když hodiny ukazovaly něco málo po tři čtvrtě na 9, mrzimorská kapitánka Selina potvrdila připravenost týmu, zmijozelská kapitánka Ontaria plná energie vběhla na hřiště a připravenost potvrdila jen malý mžik po mrzimorské kapitánce.

Když odbila 9. hodina, zápas mohl začít. A taky že začal! Všech 12 košťat se vzneslo do vzduchu a mně chvíli trvalo, než jsem od sebe jednotlivé zelené a žluté fleky rozlišila. Každopádně zahajovací sestava vypadala takto:

Dala jsem si kávu, která mě probrala natolik, abych si všimla, jak si Elaine bravurně poradila s potloukem, jenž poslala na Katie, která se opravdu nadšeně netvářila, ale na koštěti se udržela. Mezitím se na tribuně vynořili i dva fandící fialoví, Andrew Uroboros a Wenai Lafayette. Inees se projevila jako multifunkční žena, v jednu chvíli se stihla řítit za camrálem a ještě skandovat:

Aaron prověřil brankářku Saiph a ta k radosti svého týmu camrál polapila, načež uvolnila místo Astorii. Katie trefila potloukem Kiru a ubrala jí zdraví, načež Loralei odpálila potlouk zpět na Katie a taktéž jí ubrala zdraví. Asi pomsta nebo tak něco.

Na tribunu se vřítila žabí lavina. Tedy Barbara Arianne Lecter, která se ihned dala do fandění své domovské koleji. Kira vybojovala camrál, ale připraveného Theodora nepřekvapila, její ránu bez problému polapil. Čtyři minuty po deváté se nám objevil i první žlutý transparent.

Elaine vyslala potlouk a trefila Aarona, který si musel lektvarem doplnit zdraví, aby se udržel na koštěti. Tím ale žlutí nepřestali být v ohrožení, naštěstí potlouk letící na Selinu hravě odvrátila Helen. Loralei se stala další možnou obětí potlouku, ale hrozbu odpálila na Katie. Inees se pokusila zdolat jednu z obručí, ale Theodor si s ránou opět poradil. Helen zachránila kapitánku Selinu od pádu.

Několikrát jsem na tribuně doslova poskočila a hlava mi šla kolem… Roweno, a to to teprve začalo!

V 8. minutě zápasu jsme byli svědky prvního gólu. Inees i přes Theodorovu snahu poslala Zmijozel do vedení 10:0. Zelené tribuny propukly v jásot a kolega Andrew vložil svou víru do chytače Marka, který se zatím ještě poflakoval na střídačce a čekal na svůj nástup. Inees a Veronica opět prokázaly fandící um.

V jednu chvíli jako by mrzimorská odrážečka Helen byla na svém místě, ale vlastně nebyla. Podle Seliny to byl důvod, proč se k potloukům dostaly odrážečky protihráčů. Inu, někdy není dobré být duchem nepřítomen. Katie si vyhlídla Kiru a parádní ránou na ni poslala potlouk. Astoria převedla neuvěřitelný zákrok a zabránila tak gólu, když chytila camrál vystřelený Selinou. Selina z toho samozřejmě nadšená nebyla. Naopak Ontaria slavila větší úspěch, ve 13. minutě zvýšila náskok Zmijozelu na 20:0.

Málem jsme byli svědky toho, jak profesor Andrew naskočil na koště a zapojil se do hry, naštěstí své touhy udržel na uzdě a zůstal jen u poskakování… Ačkoliv možná, že kdyby se do hry zapojil, zaskočil by Zmijozel natolik, že by Inees v 15. minutě nezvýšila skóre na 30:0.

Ve chvíli, kdy jsem si myslela, že už jsem zcela probuzená, se mi vidění opět nějak rozvlnilo… ať jsem mžourala, jak jsem mžourala, pořád jsem viděla jen zelenofialovou vlnu.

Naštěstí mě napadlo podívat se jiným směrem, konkrétně na Rosmertu a pojízdný stánek. Její svěží limonáda mě zachránila a já mohla pokračovat v zaznamenávání dění. Hned mě trochu vyděsil transparent podporující žluté „…s chutí…“ – ještě aby se tu Mrzimorští jali pojídat Zmijozelské, to by to tak hrálo, černou kroniku nepíšu!

Katie schytala ránu potloukem přímo do čela a vyskočila jí ohromná boule, naštěstí tu byl Andrew, který zaskočil za zdravotníka. Ještě že má kolega tak silný a dobře mířený dech daleký. Katie byla během chvilky fit.

Se sloganem na rtech překonala Inees Theodora v 18. minutě zápasu a zvýšila tak náskok na 40:0. Petromila na to odpověděla odpálením potlouku na Ontarii. Popravdě – až mi z té hry naskakovala husí kůže, tolik násilí… Asi už jsem na stará, a to jsem dřív taky hrávala.


Další střelu Theodor naopak bravurně, ač zázračně vykryl, stejně tak se předvedl při další střele, již vypustila Ontaria. Cassiopea s Klotyldou provedly rychlé a bezchybné střídání na pozici střelce. Helen shodila Kiru z koštěte a musela ji nahradit Maraike. V tu chvíli jsem si všimla jakési konverzace mezi Helen a Selinou, načež Helen zrudla… No, já vám nevím, zda je dobré rozptylovat spoluhráčky slíbením pusy, naštěstí se to na Helenině výkonu nepodepsalo. Petromila opustila post odrážeče a místo ní se vrátila Katie.

Zaslechla jsem Veronicu a nějak mi to neštimovalo… jak jako Maraike, co tu pak dělám já? Inu, co by, víc očí víc vidí, však dva reporty se neztratí. Já si počkám, co Maraike napíše, třeba toho nebudu muset psát tolik! Můj nápad s vypůjčením článku mi šéfredaktorka Saiph zakázala a Maraike mi přislíbila tak maximálně korekturu. Nedalo se dělat nic dalšího, než se dát opět do práce. Tak akorát včas, abych si všimla střídání mezi Loralei a Mayou.

Ve 24. minutě jsme se málem dočkali snížení skóre, když Selina vyslala střelu na Astorii. Jen tak tak, ale Astoria camrál chytila. A Selina prohlásila: „Stejně vám ho tam šoupnu.“ Tuhle výhružku jsem si zapsala a podtrhla, určitě se mi bude ještě hodit! Další zelené střídání proběhlo mezi Inees a Noah.

„Astorko, skvěle! Ta potravinová fólie do obručí byl skvělý nápad.“ Otočila jsem se a nevěřícně jsem zírala při rozmluvě Inees a Astorie. Tak to tedy je! Šokující odhalení střídalo další… Nejenže Zmijozel experimentuje s potravinářskou fólií, ještě mají sepsaný článek předem, stačí jen vydat!

Půlhodina zápasu byla za námi, svá košťata zvedli do vzduchu chytači Mark a Loralei. Mnoho hráčů i fanoušků posílalo chytače pro zlatonku. Někdo předvídal i to, jaké jméno na sobě zlatonka má… ona tam fakt má něčí jméno?


Zatímco se Astoria předváděla u svých obručí, když vychytala nejdříve Aaronovu střelu a pak i tu Cassiopeinu, odrážeči odpalovali potlouky hlava nehlava a střelci se rvali o camrál, chytači Loralei a Mark se střídali v přibližování se za zlatonkou. Jako by se ta zlatá mrška nemohla rozhodnout, kým se nechá polapit.

V tu chvíli Barbara nakoukla na předpis zmijozelského článku a prorokovala už jen dva průlety. Později nám došlo, že to byl nejspíš špatný text, průletů bylo ještě několik. I samotná Barbara přiznala, že vlastně neví, který z hromady pergamenů je ten z právě probíhajícího zápasu. Veronica přirovnala Maraike k jakémusi panu Plamínkovi. Asi nějaký divný mudla nebo co.

Slova Seliny z 24. minuty se staly pravdou – překonala ochrannou potravinovou fólii ve zmijozelských obručích a „šoupla jim ho tam“, jak prorokovala dříve. Ve 39. minutě tak snížila zmijozelský náskok na 40:10. Vzápětí Elaine napálila potlouk do Marka.

Barbara Arianne Lecter: „Už se to protrhlo.“

Opět jsme se dočkali téměř synchronizovaného průletu chytačů Loralei a Marka, ani jeden ale zlatonku nepolapil, ač jim byl slibován nespočet lákadel, když se jim to podaří. Mark nakonec dostal potloukem od Mayi a musel na střídačku. Na jeho místo naskočila Marisa.

Na scéně se objevil další fialový, Nicholas McElen přišel podpořit žluté. To nejspíš dodalo sílu Aaronovi a ten snížil na 40:20. Astoria asi nestihla vyspravit díru ve své fólii.

Zlatonka si s chytači pohrávala, jak jen mohla. Kdykoliv na ni téměř dosáhli, byla ta tam. Tudíž ani další článek v Barbařiných rukách neměl pravdu. Začala hledat další a ve mně hrklo… chraň ji ruka Merlinova, jestli vyhrabe článek, který předpovídá 20hodinový zápas. Během toho si Mark odpočinul a opět vystřídal Marisu. I na zmijozelském chytači proběhla výměna a o chycení zlatonky se pokoušela Inees, již ale po pár minutách shodil z koštěte potlouk vyslaný Helen, na chytače tedy naskočila Saiph. Mezi tím už Selina věděla, kde má Astoria díru ve své fólii a ve 49. minutě snížila skóre na 40:30.

V 50. minutě Aaron vyroval na 40:40 a na chytače Zmijozelu se vrátila Loralei. Mark to napral do tribun, čehož využila Maya a dorazila ho. Na chytače Mrzimoru naskočila Marisa. Dokonce přibyl i další fialový na tribuně, Oliver McCollin, který si postěžoval, že na zápasy nebude chodit, protože jen co se objeví, někoho vedle něj rozplácnou. Těžko říct, zda se nechal uklidnit Andrewem, ale na tribunách nakonec zůstal. Byla jsem ráda, čím víc fialových na tribuně, tím lépe!

V ten okamžik zakřičela Wenai: „Zmijozééél! Nespíme! Budíček! Střílíme!“ Noah to tak nakoplo, že poslala v 52. minutě Zmijozel do vedení 50:40. O dvě minuty později ji následovala Ontaria a zvýšila tak na 60:40. Není nad dobře zvolený pokřik. Další střelu od Noah už ale Theodor vychytal.


V jednu chvíli mě zaujalo dění vedle mě na tribuně natolik, že jsem chvíli nedávala pozor, co se děje na hřišti. Jakási roztržka o vatu a manželku – to mě zajímalo! Jak jsem vyslechla, šlo o to, že Andrew pojídal vatu, která patřila Orestě, a Oliverovi se to jako jejímu manželovi moc nelíbilo. Oresta z toho jen šokovaně škytla. Kdo ví, jak by tato šlamastyka dopadla, kdyby Andrew Olivera urychleně neujistil, že jde jenom po vatě. Chviličku nato se Oresta vzpamatovala a ujistila oba pány, že vaty je pro všechny dost. Andrew si ale pro jistotu objednal svou vlastní, asi nechtěl pokoušet Oliverovu trpělivost. Do dění na hřišti mě vrátilo až mrzimorské jásání, když Aaron vstřelil gól v 60. minutě a snížil tak na 60:50.

Maya opět poslala Marka k zemi. To by mě zajímalo, co jí ten hoch provedl. Na chytače Mrzimoru tak k překvapení všech naskočil Ludovic, protože Marisa se na to ještě necítila. Na pozici si dělala zálusk i Aya, ale Ludovic byl holt rychlejší a taky měl žlutý dres, lépe tak ve vzduchu splynul. Dlouho se tam však nezdržel, Marisa si během několika sekund uvědomila, že už má sil dost, a tak Ludovica vyzvala k opuštění postu. Ten ihned uposlechl. V 62. minutě se opět jásalo na zelené tribuně. Noah zmátla Theodora a na tabuli se objevilo skóre 70:50.

Katie si zrovna vyhlédla Inees, která se řítila za zlatonkou. Ta nejspíš zaznamenala slabost a opustila post chytače, aby na něj v mžiku naskočila opět Loralei. Theodor skvěle vychytal střelu od Ontarie. Mark asi neslyšel roztržku mezi profesorstvem kolem vaty a začal ujídat Oliverovi vatu. Ten ho ihned začal odhánět a upozorňovat na to, že jako chytač by si měl držet štíhlou linii. 68. minuta se stala další minutou, kdy Zmijozel skóroval. Ontaria zvýšila na 80:50.

Veronica už nevěděla, jak svůj tým podpořit, a tak začala přemýšlet o odhalení některých partií, nakonec naštěstí zvolila menší zlo – odhalila bříško s písmenky HA, HADI se jí tam podle jejích slov nevešli. Můžeme však být rádi, že neuskutečnila svůj původní plán, obávám se, že hlavně pánské osazenstvo by v tu ránu zapomnělo na to, co ve vzduchu vlastně dělá. Co si budeme povídat, profesorka si musí držet jistou slušnost a zdrženlivost. Ovšem to by to nebyla Wenai, aby nechala ve štychu někoho, kdo fandí stejnému týmu. Na své břicho napsala DI a stoupla si hned vedle Veronicy. Suzzy se rozhodla, že nebude stát opodál, a s písmeny CE na svém břiše se rozvlnila vedle Veronicy a Wenai.

Na scéně se objevila Sooyeon, která naskočila na chytače za bujarého jásotu spoluhráčů. Další gól na sebe nechal čekat sotva pár sekund, ještě v 68. minutě Aaron snížil na 80:60.

Ale po dvou minutách si Kira řekla, že je potřeba zase skóre změnit, a zvýšila na 90:60.

Oliver se najednou zamyslel a pak nás informoval, že si zavzpomínal na modrožluté zápasy, které trvaly celý den, ve starém famfrpálu třeba i noc. Měla jsem chuť po něm hodit botou, ale risk, že mi ji upatlá vatou, byl příliš velký, tak jsem ho jenom obdařila pohledem: „Tohle ani nevyslovuj…“ Tak moc jsem se na Olivera mračila, že mi málem utekl gól v 72. minutě, kdy se Aaronovi podařilo prostřelit další díru do fólie, Astoria by do příště měla ještě zapracovat na pevnosti a případné opravě. Každopádně jsme se dočkali skóre 90:70.

Sooyeon předvedla vytříbenou práci s koštětem a řítila se za zlatonkou, bohužel ji při úhybném manévru ztratila z dohledu. Po průletu ji vystřídala Loralei.

V 77. minutě se Mark po ráně od Elaine ocitl na zemi, ovšem bleskurychle ho nahradila Marisa. Dvě minuty nato se ozval závěrečný hvizd a všichni mohli vidět polapenou zlatonku právě v Marisině ruce. Konečný výsledek byl 90:220. Marisa získala nejen zlatonku na památku, ale i magíka „Chytač“.

Co se týká různých statistik, nedalo mi to a nahlédla jsem do tabulek. Celkově byl zápas velmi vyrovnaný. Tabulka o držení camrál hlásala 49 % pro Zmijozel a 51 % pro Mrzimor. Zmijozel byl však lepší v proměnách střel na góly (47 %), zatímco Mrzimor proměnil jenom 35 %. Zmijozel zaznamenal 19 střel na protihráčovu bránu a Mrzimor jich k zeleným obručím vyslal 20. V kontrole potlouků na tom byl o něco málo lépe Zmijozel s 53 %, Mrzimor si ukořistil zbylých 47 %.

Nejúspěšnějším střelcem zápasu se stal Aaron Livingston s pěti góly na svém kontě. Po třech gólech si do své statistiky mohou zapsat Ontaria Emori Reyes a Inees Rut Gowstring. Dvě branky se pak podařilo vstřelit Selině Garcia a Noah Limbani. Kira Mae Spencer skórovala jednou.

Nejlepším odrážečem zápasu se stala Maya Prinz, které se podařilo třikrát shodit protihráče. Dvakrát se to povedlo Elaine Robillard, Helen Miltonové a Katie Ackerman.

Musím říct, že pravidelným sportovním novinářům tak úplně nezávidím, na druhou stranu jednou za čas je celkem fajn zkušenost zaznamenávat dění na hřišti. ¨¨Tak či tak se s vámi zase na nějaký ten čas loučím a vy si ještě můžete přečíst vyjádření hráčů.

Marisa Missy Moon (chytač): Na zápas jsem se těšila stejně jako na ty předešlé. Náš tým byl připraven ukázat, co v nás je. Zápas to byl opravdu napínavý. Byla jsem připravená na lavičce a vždy jsem naskočila, když Mark spadl. Jenže pak nastala situace, kdy Mark byl shozen a já nemohla zpět na koště, protože jsem měla odpočet. Naštěstí to zachránil Ludo a já mohla naskočit pak zpět. Po několika minutách zápas skončil a já si všimla sovy a skóre. Když jsem zjistila, že jsem chytila zlatonku, začala jsem doma skákat radostí a tekly mi slzy. Bylo to naprosto neuvěřitelné. Náš tým se bil jako jeden jezevec a nakonec jsme si z tohoto zápasu odnesli vítězství. Na tribunách panovala napjatá atmosféra v očekávání, který z týmů ukončí zápas. Zmijozel byl silným soupeřem a mě by ani ve snu nenapadlo, že se mi povede zlatonku chytit. Děkuji Zmijozelu za skvělou hru a jsem moc pyšná na náš tým. Jsem ráda, že jsem jeho součástí.

Helen Miltonová (odrážeč): Zápas jsem si neskutečně užila. Byl vyrovnaný a soupeř byl vytrvalý. Líbil se mi celý průběh, kdy pořád někdo padal, naskakoval, pil lektvary, prostě hra nestála a bylo to napínavé až do poslední vteřiny. Moc přeji Marise chycenou zlatonku, kterou si za tvrdou práci zasloužila. Také děkuji fanouškům, kteří se nenechali zahanbit a pěkně nám fandili a podporovali nás.

Inees Rut Gowstring (střelec, chytač): Sobotní zápas proti Mrzimoru jsem si nesmírně užila. Ještě stále cítím modřiny od neuvěřitelných ran Helen, ale za tým se trpět musí. Celkově bych hodnotila zápas jako jeden z těch lepších a hlavně akčních. Hodně se střílelo na brány a naše Astorka byla naprosto neuvěřitelná. Nápad se zalepením obručí potravinářskou fólií se vyplatil. Naše odrážečky (a nejen naše), to byla krása je sledovat, no a těch výměn na chytači? Prostě akční zápas, napínavý až do konce a mezi diváky byla skvělá atmosféra. Ke 100% spokojenosti mi chybělo jen to, že zlatonka neskončila v ruce naší Lori.

Pro Denní věštec
Lilien Emity Meissed

Autor

Lilien Emity Meissed

Redaktorka, pro kterou je největší motivací vědomí, že má práce smysl, že její snahu dokáže někdo ocenit a popostrčit ji tak do další tvorby. Na Hogwarts se (ráda) vyskytuje tam, kde je „cítit novinařina“. Má ráda dobré jídlo a pití, slabost má pro různé roztomilé chlupáče, a jak její jméno napovídá, i pro lilie.

Komentáře

  1. Lilčo! Geniální článek! 😀 Moc jsem se nasmál a navíc byl o všem informovaný, skoro jako bych tam byl 😀 Paráda! 🙂 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.