Rozřazovací slavnost Zima 2022

| Vydáno:

Čas letí, prázdniny odfoukl vítr a začátek září přinesl krom jiného také tradiční rozřazovací slavnost. S velkým napětím se na ni shromáždili jak nováčci, tak zkušení obyvatelé Hradu – a Denní Věštec byl u toho. Pojdťe si s námi připomenout – nebo zjistit – jak zařazování probíhalo.

Krátce před zahájením slavnosti už byla Velká síň plná nedočkavých studentů, kteří ovšem probírali poněkud neslavnostní a nekouzelnické topení mudlovských démonků.

Ušetříme vás topení dalších mudlovských vynálezů, nostalgie nad Nokiemi, konspirací o slečně Dupačce Jehlové či o tom, že Havraspár přijme pouze studenty se jménem začínajícím od N do Z. O co vás naopak připravit nemůžeme, je skromnost některých nováčků, pokud jde o přání, jak má Moudrý klobouk rozhodnout.

Pozoruhodné byly také některé pohledy starších studentů na to, co je při výběru koleje důležité.

V šest hodin večer bylo na hradních hodinách teprve pět odpoledne, což zmátlo některé nové tváře, zkušenější studenti ale začali odměřovat trvání dnešní „bradavické půlhodinky“.

Ta nakonec trvala něco málo přes patnáct minut. Ve čtvrt na sedm se ve Velké síni najednou objevila slavnostní výzdoba a o pár minut později dorazil i sám pan řídící.

Pana ředitele všichni nadšeně uvítali, přestože pozdravy některých byly lehce nekonvenční.

Dobrý vůdce se ale nenechá takovými drobnostmi vyvést z míry, a tak Slunce naše jasné zabušilo důrazně holí do země (což si někteří studenti popletli se školním rokem klepajícím na dveře) a na oplátku uvedlo do rozpaků půlku přítomných informací o tom, kolikátá slavnost se to právě odehrává.

Další průběh slavnosti odpovídal všeobecným očekáváním. Pan ředitel připomněl základní informace o škole a kolejích a všem nováčkům popřál, aby byli ve své koleji spokojení. Následně přišel na řadu Moudrý klobouk, který zazpíval tradiční píseň a jako by se ji letos snažil doprovázet tancem. Snad i proto se po dozpívání setkal s pořádným potleskem, na který očividně čekal. Někteří dali do potlesku skutečně vše.

Když se všichni vytleskali, došlo konečně na hlavní část rozřazovací slavnosti. Přesně tak, začalo zařazování.

Na jeho začátku bylo v Havraspáru 54 studentů, v Mrzimoru pouhých 42, v Nebelvíru 46 a ve Zmijozelu pak 50 studentů. Původní stavy tak dávaly jasně najevo, do které koleje zamíří nejvíce nováčků, a možná tím spíš by se dalo krájet napětí některých zúčastněných.

Úplně první zařazenou studentkou se stala Ali Strood Owl, u které Klobouk provedl vysoce odborné rozhodování pomocí rozpočítadla, a nakonec mu pro Ali vyšla jako nejlepší kolej Zmijozel. Přejeme Ali, ať se jí ve Zmijozelu líbí.

Svých prvních zařazených se ale brzy dočkaly i všechny ostatní koleje. Do Mrzimoru putovala hned druhá zařazovaná, Amelia Delphine Young. Čtvrtá zařazovaná studentka, Lea Phillips, pak jako první rozšířila řady Havraspáru a na šestý pokus se dočkal i Nebelvír. Zamířila do něj Rachel Speed. Těsně před ní se také Klobouk vypořádal s prvním zařazovaným studentem (s důrazem na mužskou koncovku). Ben Gobha putoval do Mrzimoru.

Následné zařazování probíhalo poklidně, za bouřlivého jásotu všech kolejí. Zvlášť ke konci už se ale přítomní nezvládali zabavit jen tleskáním a mnohá rozhodnutí Klobouku se setkala s pobavenými komentáři. Začalo to, když si Klobouk nasadil Magnus Hádés Iam.

Pokračovalo to Mílou Snake, u které se pobavil i sám Klobouk. Přihlížející očekávali, že dívka s tímto jménem určitě skončí mezi zmijozelskými!

Podobné pozdvižení zajistilo i zařazení Runy Smaragdové.

Žluté studenty pobavilo zařazení Nory Annie Sparks.

A zaujalo i „oslazení” Havraspáru Sweetie Miou Wannstonovou.

Po poslední zařazené studentce, kterou se stala Zara Zaahira, došlo na další gratulace a také velké sfoukávání svící.

A pak už byl oficiální program ukončen a všichni se vrhli na hromady jídla na stolech, na pečená kuřata i gratinované brambory, ryby či hranolky a spoustu dalších dobrot.

Než ale článek úplně ukončíme, pojďme se ještě podívat na počty zařazených studentů. Na konci zařazování měly koleje Havraspár a Nebelvír po 65 studentech, Mrzimor a Zmijozel pak po 64. Můžeme ale očekávat, že Mrzimoru brzy jeden student ubude, Erin Barrett o ochod z našeho světa požádala ještě před zařazováním.

Celkem tedy Klobouk zařadil 66 studentů. Nejvíc, celkem 22, jich zamířilo do Mrzimoru. Pouhá polovina tohoto počtu, čili 11 studentů, rozšířila řady Havraspáru. Do Nebelvíru se přidalo 19 studentů a do Zmijozelu 14.

Na našem Hradě je dlouhodobá převaha děvčat, a tak pro zajímavost ještě dodejme, že letos bylo zařazeno celkem 12 chlapců. Do Nebelvíru nezamířil ani jeden jediný, zato do Mrzimoru jich šla polovina, tedy 6. Ze zbylých chlapců byli 2 zařazeni do Havraspáru a 4 do Zmijozelu. U některých se ale můžeme obávat, že zařazení byla spíš formalita; už pokud se podíváme pouze na ty s postavičkou, Havraspáru zůstanou oba zařazení, mrzimorské počty se sníží na 4 a na Zmijozel zůstane jeden jediný nováček.

Pro Denní věštec
Klotylda Malíková

Komentáře

  1. Opravdu velice povedený článek 🙂 Rozhodně Vám získal novou čtenářku, takhle jsem se dlouho nepobavila 🙂

  2. Slavnost jsem nestihla. Děkuju za report, Kloty, je hezké vidět tě psát pro DV. 🙂
    Zařadit printy je vždycky super, ten s norou a Norou mě pobavil. =D

  3. Doteď mě mrzí, že jsem rozřazovací slavnost úplně vypustila a zapomněla se jí zúčastnit. Děkuji aspoň za tenhle supr výpis a budu se těšit na další články. :))

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *