Rozřazovací slavnost

| Vydáno:

Ve čtvrtek 3. 2. 2022 proběhla zařazovací slavnost, na kterou netrpělivě čekalo 96 nových tváří. Co se dělo těsně před slavností a jak to vše probíhalo? Do atmosféry rozřazování vás jistě dostanou i odpovědi několika nováčků těsně před zařazením.

Rozřazovací slavnost měla vypuknout v 18:00, není tedy divu, že již dávno před úderem 18. hodiny se ve Velké síni začali scházet nejen nováčci, ale i ostatní obyvatelé hradu. Někteří nováčci vcházeli do Velké síni jako staří mazáci, jiní nesměle a další skupinka se krčila ve stínu. Hlavní však je, že žádný z nich nezůstal nezařazen.

Probíraných témat bylo mnoho, ale jak už to tak bývá, hlavně dámy řešily, co že si to vezmou na sebe.

Když jsem v 17:15 vytáhla brk a pergameny a rozhlédla se kolem sebe, spatřila jsem dvě novačky, které se nebály povídat si se staršími studenty, či dokonce profesory/zaměstnanci. Byly to Serenity Navaeh Loomsey a Pavlína Lišková. O pár minut později se objevila natěšená Lily Starling, kterou následovala Sybille Rowley. Přesně o půl šesté jsem zahlédla vcházet Mackenzie Barker a po ní Pamelu Mildred Midford. Když v tu chvíli kousek ode mě spatřím další novačku, Nessu Naiadés, jak si pochutnává na Bertíkově fazolce. Pak už jsem zaznamenala jen příchod novačky Alexandry di Angelo, protože hodiny už směřovaly k šesté a ve Velké síni začínal pravý slavnostní mumraj. Naštěstí i v takovém chaosu jsem našla několik ochotných, ač nervózních dobrovolníků, kteří mi odpověděli na pár otázek…

Denní věštec: Za chvíli budete zařazeni. Jaké jsou vaše pocity takhle těsně před přidělením domovské koleje?
Lily Starling: Totálna nervozita. Neviem sa dočkať začiatku a mám tak trochu neurčitý strach, že ma klobúk zaradí inam, než by som chcela. Síce mi bude jedno, kde skončím, pretože všetky fakulty sú skvelé, ale predsa len mám jednu, do ktorej by som išla najradšej. – usměje se –

Serenity Navaeh Loomsey: Jsem naprosto nadšená a zároveň nervózní, už se těším na novou barvu, jen začínám být úzkostlivá z hrozeb zařazených o délce bradavické půlhodinky.

Taylyr Auberi deSaintBonnet: Nervozita, ale i podivná zvědavost, co se bude dít, jak bude rozřazení probíhat… mísí se ve mně až moc emocí naráz. – usměje se –

Pavlína Lišková: Pocity před zařazením? Jsem strašně moc nadšená, ale zároveň strašně nervózní.

Alexandra di Angelo: Momentálně jsem dost nervózní, kolej, kterou pro mě vybere moudrý klobouk, bude mou kolejí po zbytek života na hradě. Budu tam mít kolektiv a otevřou se mi nové možnosti, které jsem zatím neměla. Takže i když jsem nervózní, jsem velmi natěšená. – směje se –

Pamela Mildred Midford: Nervózní, i když jsem si klobouk včera na hlavu už jednou nasazovala, nedokážu si představit, jak se budu cítit, až k němu půjdu a až mi prozradí své rozhodnutí. Jsem si ale jistá, že potom už to bude jen nadšení z mé nové rodiny. – usměje se –

Denní věštec: Jaká je vaše vysněná kolej a proč? Co pro vás bude znamenat, když se tam dostanete, a naopak, když se dostanete jinam?
Lily Starling: Vysnívaná Chrabromil (Nebelvír). Prečo? Sú tam skvelí ľudia, s dobrým srdcom, ale tak predpokladám, že takí sú všade. – směje se – Srdcom som Chrabromilčan, ale inak som čistý jazvec. Takže neviem, neviem, či klobúk prihladne na moje prosby. – směje se – Ak by som sa dostala k červeným, budem šťastná, ak nie, nič sa nestane a užijem si to v každej fakulte. Trošku mi to však bude ľuto.

Serenity Navaeh Loomsey: Vysněnou koleji je Mrzimor, nejvíce si s tamními sednu a celkově mě láká nejvíce. Kdybych se tam dostala, budu extatická štěstím, pokud ne, budu ráda i za jakoukoli jinou barvu.

Taylyr Auberi deSaintBonnet: Má, doufám brzy domovská, vysněná kolej je Mrzimor, protože zde chceme jako trio zamířit se Serenity Navaeh Loomsey a Pamelou Mildred Midford. Když se tam dostanu? Chceme se Serenity oživit Trimeles, máme společné plány… když ne? Budu citovat Serenity: „Lidi, jestli se tam někdo z nás nedostane, tak budu bulet!“ – směje se –

Pavlína Lišková: Má vysněná kolej je Nebelvír. Nevím úplně přesně proč zrovna tato kolej. Prostě cítím, že mě tam něco táhne. Pokud se tam dostanu, budu moc šťastná. Pokud se dostanu jinam, tak mě to bude opravdu moc mrzet. Později ale třeba zjistím, že je to vlastně super.

Alexandra di Angelo: Má vysněná kolej je asi Zmijozel. Myslím, že tam patřím, protože mám plno charakteristik lidí ve Zmijozelu a podle mě jsem Zmijozel srdcem. Také tam jsou super lidi, tak doufám, že tam zapadnu. Ale kdybych se dostala kamkoli jinam, vůbec mi to vadit nebude. V každé koleji jsou úžasní lidé a super kolektiv, takže by mi vůbec nevadilo být i někde jinde. Uvidíme, jak rozhodne Moudrý klobouk.

Pamela Mildred Midford: Mrzimor! Nejenže je to má kolej i v samotném mudl světě, takže k ní mám trošku bližší vztah než k ostatním, ale před samotným vpuštění nás lososů do hradu jsem měla tu možnost potkat hrozně moc úžasných žlutých (a červených) osob. – usměje se – Nemluvě o tom, že jsem si prakticky hned našla lososí přátele, se kterými plánujeme pořádné mrzimotské trio. – směje se – A kdybych se měla dostat jinam, trochu to zamrzí – to nemůžu popřít, ale na druhou stranu naše trio bude vícebarevné a bude mít větší šmrnc!

Denní věštec: Jaké jsou vaše plány těsně po zařazení? Nebojíte se vejít do kolejní místnosti, kde budete středem pozornosti?
Lily Starling: Rozhodne pôjdem rovno do kolejky, zaradenie treba predsa oslavit. A byť stredobodom pozornosti na čas prežijem. Snáď mi nikto neodhryzne z nosa. – směje se –

Serenity Navaeh Loomsey: Na kolejní místnost se moc těším a hned po slavnosti zamířím tam, pozornosti se nebojím, stejně se jí nevyhnu.

Taylyr Auberi deSaintBonnet: Půjdu do světa mudlů, pořádně se prospat, protože mě už pár hodin trápí migréna, upřímně. – usměje se –

Pavlína Lišková: Do kolejní místnosti bych chtěla jít co nejdřív, ale zároveň ne hned po slavnosti. Chtěla bych to tam prozkoumat a položit na nějaké otázky.

Alexandra di Angelo: Rozhodně hned půjdu prošmejdit kolejní místnost. Při prvním vchodu budu určitě nervózní, ale budu se snažit si ho zapamatovat co nejvíc, protože je nejmagičtější.

Pamela Mildred Midford: Rovnou do kolejky, i když jsem introvert všech introvertů, budu mít kolem sebe ostatní nově zařazené a společně to nějak zvládneme. – usměje se –

Byla jsem zvědavá, zda se mým milým dobrovolníkům splnil sen ohledně vysněné koleje… splnil. Všichni byli zařazeny do své vysněné koleje. Gratuluju tedy nejen jim, ale všem nováčkům a přeju, aby se jim v nové koleji líbilo. Těmto prvňáčkům ale děkuji za rychlé zodpovězení mých otázek.

Debata ve Velké síni se na chvilku zvrhla v trápením nováčků…
Anseiola Jasmis Rawenclav: Nováčci, už jste slyšeli ten strašidelný příběh o… bradavické půlhodince? – mile se usměje –
Serenity Navaeh Loomsey: Madam Ansí, ani nevíte kolikrát! Vy už nás neděste, chceme zapomenout.
Jostein Lauierová: Tady si někdo myslí, že to začne včas?
Lilian Isabella Rorrs: Ans, jaký strašidelný příběh? Je to přece součást krásné školní tradice! – směje se –
Amanda Wright: Bez bradavické půlhodinky to není ono. – zasměje se –

Alexandra di Angelo: – nedočkavě vyhlíží klobouk –
Kassandra Whitecrow: – poprská se kávou – Néééé!!! Bradavická půlhodinka néééé!!!
Matteo Atticus: Co je to bradavická půlhodinka?
Serenity Navaeh Loomsey: Matteo, neptej se.
Alexandra di Angelo: Ne, žádná bradavická půlhodinka se konat nebude, nesmí. – tváří se smutně –
Vivian Edvans: Ahoj. – rozhlédla se – Nevíte, jestli ještě budeme čekat na rozřazování?

Hekatea Centaurix: Bradavická půlhodinka je prakticky neomezená časová jednotka udávající rozdíl mezi teoretickým a skutečným začátkem čehokoli v Bradavicích. Většinou čítá tak… od dvou minut do dvou hodin? – tázavě koukne na Ansí –
Anseiola Jasmis Rawenclav: Heky, tak nějak. Ovšem ta horní hranice je prakticky neomezená. – směje se –

Nejhorší obavy se naštěstí nepotvrdily a pan ředitel Nimrandir Elénére se zjevil cca osm minut po 18. hodině. Hned na to, co se v mžiku vyzdobila Velká síň, mohl začít pan ředitel se svým proslovem. Na slavnosti přivítal profesorský sbor, zaměstnance, stávající studenty a v neposlední řadě i naše nové tváře, které už nedočkavostí doslova hořely.

Poté, co pan ředitel popřál novým studentům mnoho úspěchu při studiu čar a kouzel, spoustu nových přátel, zábavy a zajímavých zážitků, nic nebránilo tomu, abychom přivítali Modrý klobouk. Ten se rozhlédl po síni a bez velkého otálení se pustil do zpěvu své písně.

Po bujarém potlesku, a instruktáži od pana ředitele, která proběhla za dojatého troubení jedné nejmenované profesorky, které z kapes čouhaly zachráněné žáby, se mohlo začít zařazovat.

Prvním, kdo si Moudrý klobouk nasadil a stal se tak prvním zařazeným, byl Alex Michaelson, kterého Moudrý klobouk v podstatě bez zaváhání poslal do Havraspáru. Druhá si na stoličku usedla Alexandra di Angelo, které se splnilo její přání a dostala se do Zmijozelu. Třetí novačka, která zavítala do Mrzimoru, byla Amber Blaine. Butterfly Nika se stala první novou studentkou Nebelvíru.

Klobouk hbitě zařazoval, někdy dokonce tak hbitě, že přihlížející byli zmateni, do které koleje byl nováček zrovna zařazen. Někdy to dokonce vypadalo, že klobouk pro jednoho nováčka vykřikl dokonce dvě koleje. Jako například u Kiki lilie Malfoy, u které se nejdříve radovali červení, ale v zápětí bylo jasné, že Malfoy jedině k zeleným.

Celé zařazování trvalo asi dvě hodiny. Když byla zařazena poslední studentka, Tereza Eva Srostlíková do Nebelvíru, pan ředitel poděkoval Moudrému klobouku, pogratuloval zařazeným studentům a ukončil tak zařazování. Následovala hostina.

Pro Denní věštec
Lilien Emity Meissed

Autor

Lilien Emity Meissed

Redaktorka, pro kterou je největší motivací vědomí, že má práce smysl, že její snahu dokáže někdo ocenit a popostrčit ji tak do další tvorby. Na Hogwarts se (ráda) vyskytuje tam, kde je „cítit novinařina“. Má ráda dobré jídlo a pití, slabost má pro různé roztomilé chlupáče, a jak její jméno napovídá, i pro lilie.

Komentáře

  1. Čekání na zařazení sice trochu trvalo, ale nakonec jsme se všichni dočkali.

  2. ach, krásna to spomienka na skvelý večer. Normálne je mi ľúto, že sa to dá absolvovať iba raz…

  3. Bylo to skvělé, přijde mi to zvláštní, že je to jen dva týdny a kousek od zařazovací slavnosti 🙂 Hezký článek, děkuji za něj 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *