Mazlíčci na hradě

| Vydáno:
Je to malé, chlupaté, piští to, roztrhá vám to kalhoty a každý to chce. Co je to? Každý, kdo se na hradě během týdne pohyboval, jistě ví, že správná odpověď je „krysa“.


Nenápadně a v tichosti byl v úterý 3. března otevřen v Godrikově Dole zvířecí útulek. Zato smršť, která pak následovala, se dá nazvat jakkoliv, jen ne tichá. Útulek byl během pár chvil prázdný a zvědavci se mohli až ve Velké síni dozvědět, co se vlastně děje. Ještě pár dní před otevřením útulku studenti vřískali, vylézali na lavice a stoly, když se v síni objevily krysy. Tenkrát by snad ani nikoho nenapadlo pořídit si nějakou jako mazlíčka. Opět však zafungoval obchodnický tah. Škůdce je prodáván jako exkluzivní zboží a hned je o něj zájem! Útulek zeje prázdnotou a přebývají v něm snad jen někteří nedočkavci, kteří si nechtějí nechat ujít chvíli, kdy se v útulku objeví další mazlíčci.

Nelze s určitostí říct, že jde o stejné krysy, které plašily studenty během oběda. Ty z útulku vypadají totiž opravdu kouzelně a v celku obstojně zaplnily díru na trhu. Na Příčné ulici sice jsou samozřejmě sovy, které doručují poštu, ale rozhodně neplní roli mazlíčků. Zato zvířata z útulku nejsou nijak užitečná. Ale komu to vadí, mazlíčci přece nejsou od toho, aby byli užiteční. Co tedy všechno krysy a nejen ony umí a budou umět?

Napovědět může chovatelská příručka, kterou dostane každý chovatel ke svému mazlíčkovi. Popisuje základní vlastnosti mazlíčků a nastiňuje, jak o ně pečovat. S mazlíčky se objevila také nová kategorie magíků, která zatím není kompletní a bude doplněna magíky, které jsou momentálně pojmenovávány na Ministerstvu kouzel.

Jakou zábavu si tedy můžeme s mazlíčky zatím užít? Jelikož jde o mláďata, určitě ještě neumí všechno, proto se budou některé jejich vlastnosti zcela určitě objevovat až časem. Vždyť těm nejstarším na hradě jsou zatím teprve čtyři dny! Co takové krysí mládě potřebuje? Jde vlastně o čtyři základní věci. Jíst (a pít), udržovat hygienu, mít pečovatelskou lásku a výchovu. To vše ovlivní majitel mazlíčka tím, jak se o něj stará. Nesmíme však zapomenout, že zvířátko má také nějaké své vlastnosti, podle kterých se pak mazlíček chová. Pokud je ten váš – stejně jako můj – agresivnější, může se stát, že vám rozkouše kalhoty nebo vyplaší sovy. Proto je potřeba k mazlíčkovi přistupovat individuálně. Je ale například známo, že krysy se nerady myjí. Takže jestli je budete co chvíli máchat ve vodě, buďte si jistí, že jejich agresivita poroste. Stejně jako budete-li se s nimi příliš mazlit, budou sice spokojení, ale morálka bude klesat a vy si vychováte malého rozmazlence s ocáskem! Mazlíčkům je ale také třeba plnit jejich přání. Odměnou za to jsou štístka, což je speciální měna, za kterou pak lze nakupovat v útulku potřeby pro mazlíčky.

Nimrandir Elénére Dennímu věštci prozradil, že v útulku nebudou k dostání pouze krysy. V budoucnu se dočkáme i dalších druhů zvířat. Jakých, to zatím nevíme, nicméně by další zvířátka měla být k dispozici ještě během tohoto školního roku. Ale nečekejte žádné početné smečky odložených zvířat. Na počtu zvířat by se měli podílet chovatelé tím, že své mazlíčky budou rozmnožovat. To by se nemuselo líbit majitelům samečků, kteří by pak sice měli na mláďatech svou zásluhu, ale přišli by zkrátka. Není se ale třeba bát. Majitel samečka a samičky dostane spravedlivě každý jedno mládě.

Mazlíčci se nemusí nutně jen pářit. Lze také navázat zvířecí přátelství, aby si mohli mazlíčci spolu hrát. Navíc v dospělosti mohou pořádat majitelé závody a vrcholem pak bude olympiáda mazlíčků, nad kterou převezme záštitu ministerstvo nebo škola. V budoucnu bude možné utrácet galeony nejen za oblečení pro kouzelníky, ale i pro mazlíčky. V souvislosti s tím pan Elénére otvírá svůj sovinec všem případným zájemcům, kteří by chtěli navrhovat zvířecí oblečky. Kolem mazlíčků bude ale jistě ještě hodně co objevovat. Každopádně se mazlíčci již během pár dní stali nedílnou součástí hradu a kdo ví, možná za rok budeme slavit 3. březen jako „Den mazlíčků“.

Pro Denní věštec
Edmund Heusinger

Published by

Edmund Heusinger

Edmund Heusinger působí v redakci Denního věštce od července 2014. Získal cenu UNC za novinářský debut roku (2014), redaktora roku (2015), článek roku (2017) a Řád ostrého brka (Z2016). Nejraději píše o tom, co jeho samotného zajímá a naopak si nejraději přečte kvalitně zpracované rozhovory a články, které se svými tématy strefují do černého.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *