Nejnapínavější zápas sezóny!

| Vydáno:

Famfrpálové mistrovství pro školní rok Léto 2022 zná svého vítěze! O něm rozhodl poslední zápas sezóny, v němž se utkaly týmy havraspárských orlů proti mrzimorským jezevcům. No a jak že to dopadlo?

Celý vyklepaná přicházím k famfrpálovému hřišti, u Rosmerty objednávám rovnou dvoje škrkničky v čokoládě a neomaleně usedám na tribunu. Nervózně vytahuji z brašny bonzbloček s brkem a nasazuji nestranný poker face. Modlím se k Merlinovým vousům, aby zápas netrval věčnost a můj první report ze zápasu tak nemusel být na pět stran. Týmové kapitánky Betria Carson a Tery Poe potvrzují start. Tak jo, jdeme na to!

Zápas odstartoval přesně v devět hodin a zahajovací sestava se skládá ze samých známých tváří.

 

Jako první v čase 9:01 odpaluje potlouk Indris na střelkyni Cassiopeu, což v publiku nevyvolalo takové nadšení jako o minutu pozdější první gól Aimée. V tu samou chvíli však Katie odpaluje potlouk a vrací přitom úder Indris, což kapitánka mrzimorského týmu chválí slovy: „Katie, já tě prostě miluju!” Netrvá to však déle než pár vteřin, pak Cass obdrží další ránu potloukem, tentokrát od Addie.

V čase 9:04 tu máme opět gól! Aimée přelstí brankáře Bena a boduje. Jásajících havraspárských studentů využila Helen, která téměř nepozorovaně trefila potloukem Betriu. Ta však na koštěti ani nezavrávorala, chytá camrál a střílí gól. V 9:06 tak máme průběžné skóre 30:0. 

Stále v šesté minutě se Helen trefuje do Addie. Vypadá to, že Mrzimorští nemají jasně dané cíle a každý střílí do svého favorita. Naproti tomu modrý tým má očividně jasně danou strategii, a to zbavovat se těch nejsilnějších hráčů – Indris se totiž opět trefuje do Cassiopey, dokonce dvakrát po sobě. V 9:08 se Aimée snaží o další gól, ale Ben se štěstím chytá camrál i z druhé straně brankoviště. O dvě minuty později se snaží střílet Theodor, ale ani Salisha gól nepustila. Skvělá práce brankářů na obou stranách! Ve stejném čase se Katie opět trefuje do Indris.

V 9:12 Indris opaluje potlouk směrem na Helen, která vykřikne bolestí. Všichni svou pozornost však přesunuli k Bet, která v mžiku zvyšuje skóre na 40:0! Ben asi zapomněl využít svá chapadla a kapitánka Tery nevědomky donutila některé hráče prozpěvovat si píseň „Zakázané uvolnění“. Dvanáctou minutu ukončuje Indris přesně tak, jak začala zápas – odpaluje potlouk na Helen. Ta se však nevzdává a i přes bolest zůstává přilepená na koštěti.

Mrzimorští si to však nenechávají líbit a potlouk letí po odpalu Katie na Addie. V 9:14 tu máme další trefu přímo do obruče. Ben neměl s přesnou trefou Bet žádnou šanci na úspěch. Indris opět a bez skrupulí pálí po Helen. A to dvakrát za sebou. Nevím, jaké lepidlo v Mrzimoru používají, ale musím si ho také sehnat. 

Betria netrefuje další gól, ale zato Katie trefuje Betriu. To však nevadí, svou střelu Betria opravuje v čase 9:18, kdy camrál letí přímo do brány a zvyšuje skóre na 60:0. Kam v tu chvíli Ben koukal, nevědí ani jeho spoluhráči. Stane se. Helen schytává další ránu potloukem od Addie, v zápětí i od Indris, ale stále se drží! Neuvěřitelné!

V 9:20 se ujímá camrálu opět Theo, v bráně obstřeluje Salishu a dává gól! Žlutí jsou radostí bez sebe. Tu jim však zkazí Indrisina rána potloukem, opět do Helen, která se už nezvládla na koštěti udržet a v podobě mumie se plazí na ošetřovnu. Její místo zaujal Ludovic.

Betria má skvělou mušku a opět tak zvyšuje skóre na 70:10. Addie odpaluje potlouk do Cass, která byla cílem modrých i na začátku zápasu. Pálkou se však rozmachuje i Ludovic a trefuje střelkyni Lauru. Mezitím stihla Marka na pozici střelce vystřídat kapitánka Tery, což značí, že budou již za chvíli nastupovat na hřiště i chytači. Betria ale nikam nepospíchá a v klidu hodí do brány další gól. Až poté sleze z koštěte a na pozici třetího střelce ji vystřídá Melanie. Z koštěte však v čase 9:25 seskakuje i Theo, přičemž svůj zástup na postu druhého střelce našel v Luně. Idris předvádí skvělý výkon a shazuje Cass z koštěte. Místo ní nastupuje další prvačka Pamela.

V 26. minutě se camrálu ujímá Aimée, ale Ben vytahuje chapadla a bez obtíží chytá. Katie odpaluje potlouk na Indris a Addie na Helen. Jsem ráda, že mé oči tu rychlost stíhají!
Laura v 9:28 navyšuje skóre na 90:10 a Indris opět pálí do Helen. O gól se Laura pokouší po dalších dvou minutách, ale marně. 

Hodiny hlásí čas 9:30 a na hřiště nastupují chytači – Mark za Mrzimor a Ewenlia za Havraspár. V tuto chvíli se někteří děsí chycení zlatonky na první průlet, jiní by si to naopak přáli. Kromě napětí mezi hráči a fanoušky stoupá i okolní teplota.

Kapitánka Tery stahuje z hřiště Pam a mezi střelce se vrací Cass. Laura se v 9:32 snaží střílet do brány, ale Ben jí v tom brání. S příchodem chytačů mají žlutí odrážeči konečně jasný společný cíl – Ewenliu. Jako první do ní odpaluje potlouk Katie a získává i podporu své kapitánky: „Pěkně si je oťukej!“ Bena slova kapitánky očividně nabudila k výkonu, protože brání i dalšímu gólu, o který se pokoušela Aimée. V čase 9:34 se opět po zemi válí chudák Helen, sražená modrou palačinkářkou Addie, a na koště se vrací Ludovic. Potlouk se řítí směrem od Indris na Katie.

V hledišti se začínají řešit možnosti výhry, ne všem je aktuální situace úplně jasná. Slečna Melanie se ujme slova a začne vysvětlovat: „Pokud budou mít žlutí výhru na body, vyhrají pohár. Pokud chytí zlatonku, ale modří budou mít více bodů, pohár vyhraje Havraspár.” Na to ostatní už jen pokývali hlavami a dál sledovali dění na hřišti, konkrétně Aimée snažící se dát gól, ale marně. V tuto chvíli je jedinou možností Mrzimorských na výhru chytit zlatonku, a snaží se tak konkurenčního chytače shodit z koštěte, konkrétně Ewen, do které se úspěšně trefuje Katie potloukem. Kvůli nízkému zdraví po průletu Ewenlia slézá z koštěte a střídá se s Betriou. Aim se opět ujímá camrálu, ale Ben jí brání ve skórování. Do dráhy jednoho z potlouků se dostala Addie, která míří na Katie. Chvíli nato to Katie schytává znovu, tentokrát od Indris. S Mrzimorem tak mají odlišnou taktiku a nepálí potlouky po chytači. Mark si může oddychnout, že to bude asi bez zranění, ale jak říká známé famfrpálové pořekadlo: „Zlatonkochytač, jenž potlouky omlácen neníž, snad za tribunou se celý zápas schovávíž!”

V čase 9:40 se Aimée konečně daří a dává krásný gól a zvyšuje skóre na 100:10! Brankář Ben byl možná rozrušen výměnou Ludovica za Helen. Aktuální bodovou tabulku komentuje i kapitánka Tery slovy: „Nula sem, nula tam.” Katie ve stejném čase trefuje Bet potloukem. Potlouk odráží i Helen, a to překvapivě na Addie. Tery svůj tým opět nabuzuje, a když můžou chytači polapit zlatonku na jeden průlet, proč by nemohla vyjít i její slova: „Helen, shoď je všechny! A na jeden zásah!”

Camrálu se ujímá v 9:42 Laura, avšak Ben perfektně chytá. O stejnou věc se pokouší i Melanie, ale také marně. Addie opaluje potlouk na Helen, a vrací tak její úder. A Helen to opět schytává i od Indris. A pak znovu od Addie. A ještě jednou! Nechtěla bych být v její kůži! Máme 46. minutu a Mel se ujímá camrálu. Skvělý výkon ale předvádí opět Ben, který míč chytá absolutně bez obtíží. Stejná minuta se stává osudnou i pro Helen, která už další ránu potloukem od Indris nezvládá a musí na ošetřovnu. Její místo zcela automaticky zabírá Ludo. Protentokrát se však u potlouku vyskytne Katie, která ho odráží směrem na Betriu.

Camrálu se ujímá modrá Laura a konečně po dlouhé době střílí gól! Addie navýšení skóre oslavuje trefou do Ludovica. Stejný cíl má i Indris. V čase 9:50 se Mel ujímá camrálu a boduje! To je zase napínák! Na uklidnění se láduju se zmrzlinou, která se mi vedrem smutně roztéká po ruce. Addie odpaluje potlouk do Luda. Jenže dalšího potlouku se ujímá Katie, která sráží Bet z koštěte. Za tu rychle naskakuje do hry Ew. Výměna je i na straně žlutých, kdy se na scénu opět vrací Helen. V 9:52 tu máme další gól havraspárského týmu, který do brány dokázala šikovně propašovat Aimée. Modří tedy v tuto chvíli vedou 130:10. Addie asi chtěla dát Helen chvilku oddechu, a tak odpaluje potlouk do Cass. Ou, tak ne, beru svá slova zpět. Další rána Addie míří totiž právě na Helen. Aim se snaží opět prohodit camrál obručí, ale tentokrát Ben zasahuje a brání jako o život. Katie se snaží shodit Ewen z koštěte, ale ta se drží zuby nehty. Po průletu však letí na zem a mění se s Bet. Největšího míče na hřišti se tentokrát ujímá Laura, ale Ben chytá. Stejný scénář se opakuje za pár minut.

V 9:58 schytává Helen od Indris další ránu do těla. Myslím, že o potloucích se jí bude zdát ještě hodně dlouho. Další modřinu od potlouku si do sbírky přidává i Bet, kterou trefila Katie. S úderem 10. hodiny dává Melanie gól! Aktuální skóre je 140:10. Všichni si otírají pot z čela jak z tepla, tak z napjaté atmosféry, jak tento zápas vlastně dopadne! 

Addie opět odpaluje směrem k Helen a shazuje ji z koštěte. Pokud si dělá Addie na násadě zářezy, bude za chvíli potřeboval novou. V 10:02 dává Laura další gól, čímž navyšuje skóre na 150:10. Šanci na pohár mají však stále oba týmy! Katie opět trefuje potloukem Betriu. Z hlediště už chodí stížnosti na obsazené hřiště a všichni fandí chycení zlatonky. V 10:04 Aimée lapí camrál do svých spárů a střílí. Skóre se mění na 160:10! 

Další zásah potloukem od Addie dostává Cassiopea. V 10:05 se opět mění chytačky a na hřiště nastupuje Ewen. Indris zamířila potlouk na Katie a do hry se vrací zázračně vyléčená Helen. Melanie střílí na obruče, ale Ben chytá. Katie odpaluje potlouk na Lauru a Indris na Helen. Fanoušci potřebují zahnat stres a objednávají jednu čokoškrkničku za druhou. V 10:08 Melanie opět hází camrálem a tentokrát se daří! Další gól a skóre 170:10! Addie odpaluje potlouk na Cass. Dalšího potlouku se ujímá Katie a odráží ho na Lauru. Melanie střílí, ale tentokrát bez úspěchu. Další zářez za shozenou Helen si vysluhuje i Indris a na její místo nastupuje klasicky Ludo. Další výměna je i mezi střelci, kde kapitánka stahuje z hřiště Pam a na koště usedá Theo

Avšak v posledních vteřinách jedenácté minuty Mark chytá zlatonku a ukončuje tím zápas! Skóre je téměř vyrovnané – 170:160 –, ale Havraspár tak o fous vyhrává a odnáší si do své koleje pohár famfrpálového mistrovství! Byla to vskutku napínavá hra až do konce. Za Denního věštce moc gratuluji vítěznému týmu a děkuji všem kolejím za tak parádní sezónu. 

Kompletní soupiska pro rekapitulaci:

Ohlasy kapitánek:

Betria Carson: Zápas jsem si skvěle užila. Oba týmy hrály výborně a zápas byl napínavý až do konce. Jsem na své Havránky moc hrdá. Hra byla plná skvělých akcí, ať už střeleckých, odrážečských, na mrzimorské straně i brankářských. Jen Isha se v bráně až moc nudila, ale vzhledem k tomu, že má obruče vystlané polštáři, jí to až tak nevadilo. Chytači se za zlatonkou honili statečně. Jsem ráda, že se nám naše taktika podařila a vyhráli jsme, i když těsně. Určitě bylo pro nás uklidňující, že nám stačilo vyhrát. A bylo jedno, zda na góly, nebo na chycení zlatonky. Přesto byl zápas napínavý až do konce a oba týmy tak byly ve střehu do posledního okamžiku. Gratuluji svému týmu a děkuji soupeřům za strhující zápas. A Helen přeji brzké uzdravení ze všech těch ran potlouky. Co se týká celé sezóny, budu se opakovat, ale jsem neskutečně hrdá na svůj tým a jeho výsledky, které celou dobu podával. Těší mě, že se mi v kapitánské pozici podařilo už podruhé dovést tým k vítězství poháru, je to ale práce všech. Havránci na každém zápase ukazují, jak famfrpál milují a záleží jim na tom, aby podali skvělý výkon. Jsme skvěle sehraní, máme soudržného týmového ducha a je čest být součástí naší famfrpálové letky. Neměnila bych jediného hráče, každý je ten pravý na svém místě. A jsem ráda, že když už nás opustí naše Aimínka, která míří do stále a nejspíše navždy neexistující profiligy, loučíme se s ní s pohárem v ruce.

Tery Poe: Jako vždy musím nejdříve poděkovat týmu, protože bez hráčů bychom na sebe s Betriou jen koukaly! – směje se – Děkuji tedy Helence, Katie, Ludovi, Cassiopee, Luně, Pamelce, Benovi a Theovi a velký speciální dík patří Markovi, který si na nás udělal čas, i přestože si ho mudlové chtějí nechat jen pro sebe! Děkuji taky modrým za parádní atmosféru během zápasu a gratuluji jim k poháru! Zápas se dostal do chvíle, kdy byl napínavý jak kšandy, rozhodné góly se nám ale bohužel nepodařilo dohnat, a tak jsme si odnesli „jenom“ tu zlatonku. Nu což, aspoň máme všechny tři! – vítězně se usměje – Nyní nás čeká zasloužený odpočinek, ale na příští sezónu se těšíme už teď.


V minulém článku mi Prin se svým nápadem na zveřejnění statistiky s Rosmertou vzala trochu vítr z plachet, ale když už jsem si ji poctivě také sepsala, proč ji nezveřejnit, že jo. Ale nebojte, je zcela anonymní, aby se to neobrátilo proti mně!

Pro Denní věštec
Katie Haleki

Komentáře

  1. Páni, zase jiný styl reportů! Oceňuji grafiku a grafy, doufám, že na reporty nezanevřeš 😉

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *