Šprýmy a kratochvíle v Prasinkách

| Vydáno:

V Prasinkách poslední dobou nebývale kvete zábava a hazard! Dlouhou dobu byly Prasinky počestnou kouzelnickou vesnicí, která zastávala heslo „bez práce nejsou koláče“. Jak je to s Prasinkami teď? Čtěte dále!

Studenti i profesoři se valí do Prasinek proudem. Ne, na brigádničení se nepřijímá denně, kdepak práce, Prasinky se teď veselí. Nedávno bylo otevřeno hráčské doupě U dobyté věže, kde si mohou obyvatelé školy ukrátit dlouhou chvíli partií kouzelnických šachů. V Příčné ulici jsou k dostání šachové soupravy, od nejlevnější dřevěné, která není tak úplně v pořádku, nicméně hrát se s ní dá, přes dražší ručně malovanou, až k nejdražší, která je vykládaná perletí a obsahuje nápovědu. Vyjde „jen“ na pět galeonů, no, nekupte to!
Zatímco v šachách je studentům výhrou pouze pocit uspokojení, že jsou mazanější než jejich soupeř (zvlášť, když je to profesor), ve včera otevřené ďáblově jámě se dají najít zajímavé poklady, např. několik Bertíkových fazolek tisíckrát jinak nebo pár svrčků. Nesmíte se ovšem zaleknout hrbaté čarodějnice, která hlídá vchod do jedové chýše, v níž ďáblova jáma leží.
Obě centra zábavy byla studenty i profesory přivítána s nadšením.

V souvislosti se zábavou ještě upozorňuji, že v Příčné ulici se objevila nová košťata na famfrpál, která ovšem patří do poněkud dražší kategorie – Rudý sršeň vás vyjde něco přes 2 galeony, Quick Snail přibližně na 5 a půl a nejžhavější novinka, Forcer, dokonce na téměř 10 galeonů!

Co říct závěrem? Snad jen – vyslovit velkou pochvalu programátorovi a položit si otázku, zda se Prasinky promění v zábavní středisko, nebo zda se budou školní pozemky rozšiřovat jiným směrem, například jestli se v blízké budoucnosti objeví Godrikův důl nebo Ministerstvo kouzel? Myslím, že ať bude skutečnost jakákoliv, bude to stát za to!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *